Norica Mod 73 Yay Değişimi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Abilerim selamlar,

Babamın 99 da bi çifte üstünede 100 mark verip aldığı bizim kuzenlerden 3 nesil büyüten (bende dahil) günlük yaklaşık 500 saçma atılan hatta saçma bulunmadığı zaman iğde iğnesinden 3 numara fişek saçmasına kadar değişik materyaller sıkmaya çalışılıp her türlü işkence yapılan bi alet var bizim, bu gün köyden geldi hemen hevesle deftere atış yaptım tahribatı çok çok az, ama ya şans eseri oldu yada bilerek oldu bilmiyorum 3 saçma aynı delikten geçti deftere, babam epey önce bu tüfeğin yayını değiştirirken yay fırtması sonucu suratını parçalıyacaktı Allah tan ki elinde 3-4 cm lik bi yarıkla kurtardı, durum böyle olunca bende hiç bilmiyorum yay ve piston değişimi nasıl olur siz abilerimden yarım talep ediyorum tek başıma değiştiremem.

İlk kafama takılan bunun yayını ve pistonunu nerden bulacam hatsanın herhangi bir yayını taksam tutarmı ?
    Nelere dikkat etmem gerek, bu konuda ne tavsiye edersiniz ?

Yada av bayileri falan degiştirirmi hiç heycan aramayım kendime :D

Tüfeğin fotolarını ekliyemiyorum makina yok telefon var sadece oda berbat çekiyor norica mod 73 yazarsanız gugula direk geliyor zaten tüfek

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılar

Lütfü...
    Çakal gibi dostum olacağına aslan gibi düşmanım olsun...

Hatsan MOD 99 4.5 mm

Diyarbakır ;hirr;

• türkiye distribütör ü bu ara sor illaki bi fikir edinirsin uygun yay ve piston keçesi oring değiştirebilirsin yada bi bakıma sokturabilirsin belki
    http://www.rasgeleavci.com/

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Teşekkür ederim tavsiye için arayıp bi görüşeyim astarı yüzünü geçmezse yaptırabiliriz ama evde kendim yapabilirsem o daha şık olur :) saygılar

Lütfü...

Hatsan MOD 99 4.5 mm

Diyarbakır ;hirr;

• sen ara sor uygun parça varmı istersen kendin yap ama anlamıyorsan hiç uğraşma yay malum tehlikeli hem tüfek baya eskiymiş komple bi bakıma girse iyi olur norica ya helal olsun bi kaç kişide daha duydum adamlar evladiyelik tüfek yapıyor anlaşılan. :thumbup:

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Bu tüfeğin sırf benim elimde çektiğini anlatsam hadi len tamamı demir olsa gene dayanmaz dersiniz, o zamanlar kıymetini bileydim ağaç dalı sıkmaya çalışırmıydım,sadece benim elimde en az 30 defa merdivenden aşağı kaymışlıgı vardır aletin daha sagdan soldan yuvarlandığını anlatmıyorum bile daha anlatırım da anlattıkça kendi kendimi dövesim geliyor X( Güzelim tüfek ne hale gelmiş şu anda benden bi alt kuşak kuzenlerime devretmiştim ama yaparsam tekrar el koyarım buna :rolleyes:

Bu tüfekte de şöyle bir sorun var babam bunun pistonunu mu ne yapamamış contasını keserek takmış bide bi yerine kaynak attırmış orası hiç olmadı diyo daha yeni konuştukta orayı yaptırdıktan sonra öldü alet diyo ama isabeti iyi (bu tüfeğe göre iyi) saygılarımla

Lütfü...

Hatsan MOD 99 4.5 mm

Diyarbakır ;hirr;

• Lütfü naptın katletmişin noricayı zaten türkiyede güvence altında değil sende güreşmişin iyi dayanmış :D Babamın lafı var sık sık cocukken derdi top oynarken eksittiğim papuçlar için ''oğlum sana demirden don olsa dayanmaz 2 güne eskitirsin'' :D Sen benide aşmışsın ne diyeyim .

• Biraz öyle olmuş abi ya u½%; Bu tüfekle inek sürmüşlüğüm bile var benim ama anlamadığım şey 10 büyük adımlık mesafedeki 1 lira büyüklüğündeki yeri defalarca vurabiliyorum X]#+, Yaptırsam yaptırmaya degermi astarı yüzünü geçermi bilmiyorum bu arada tüfek hemen hemen benle yaşıtmış 99 da diyarbakırda değil trabzondayken alınmış (bende trabzon doğumluyum) ;avci;

Lütfü...

Hatsan MOD 99 4.5 mm

Diyarbakır ;hirr;

• Biraz öyle olmuş abi ya u½%; Bu tüfekle inek sürmüşlüğüm bile var benim ama anlamadığım şey 10 büyük adımlık mesafedeki 1 lira büyüklüğündeki yeri defalarca vurabiliyorum X]#+, Yaptırsam yaptırmaya degermi astarı yüzünü geçermi bilmiyorum bu arada tüfek hemen hemen benle yaşıtmış 99 da diyarbakırda değil trabzondayken alınmış (bende trabzon doğumluyum) ;avci;

Bu kadar eski ve eziyet görmüş bir tüfeği adam etmeye çalışacağınıza bir adet Diana 48 ve ya en azından Diana 350 alsanız daha iyi olmazmı?

• Diana Mod 48 : 1.220,63 TL

Diana Mod 350 : 1.209,00 TL

Sanırım bu tüfeği adam etmeye çalışmak daha mantıklı bi hareket olacak tavsiyeniz için teşekkürler saygılar

Lütfü...

Hatsan MOD 99 4.5 mm

Diyarbakır ;hirr;

• Kastım şu ki , tüfeğin güçsüzlüğünden yakınmışssınız ; elinizdeki tüfeğin pistonu çok küçük olduğundan zaten güçsüz olması çok normal. İçine orjinalindne biraz daha kalın yay taksanız , piston çemberine yaşil gresleseniz bir müddet dizelle biraz güçlü atış yapsada sonra eskisi gibi tekrar gücünü yitirecekdir.

• Tüfeğin güçsüzlüğünün sebebi conta olmayınca babamın contayı traşlıyarak takması diye tahmin ediyorum %100 hava kaçağı vardır onu degiştirsek epey epey bişeye benzer bu alet

Lütfü...

Hatsan MOD 99 4.5 mm

Diyarbakır ;hirr;

• Bence de harcayacağınız para ve emek yerine uygun yollu bir yerli tüfek alıp daha isabetli bir iş yapabilirsiniz.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• O kadar masraflı olacağına kanât getirirsem öyle yapmayı planlıyorum zaten :) saygılar

Lütfü...

Hatsan MOD 99 4.5 mm

Diyarbakır ;hirr;