biz yaptık

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • http://www.youtube.com/watch?v=hERdhsdOFJ8

100m deki hassasiyeti 0.4 moa ayrıca üreticilerinin önerdiği mühimmatla değil pakistan ordusunun istediği mühimmatla.
    308 winchester mühimmatı kullanan dünyanın en hassas keskin nişancı tüfeklerinden birisi... hoş 0.4 moa ile ulaştığım bilgiler neticesinde aws,psg1 gibi emsallerinden daha hassas bir atış kabiliyetine sahip. Şu anda en hassası diyebiliriz.:)

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Çok hoşuma gitti , bir de H&K mehmetçik-1 i çıkartsaydık süper olurdu ama 2009 da proje yatmış . Şu an başka bir kulvardan gidiliyor sanırım. Olsun yine de aferin MKE 'ye. :thumbup:

filinta

dulce bellum inexpertis

• Biz yaptıysak kesin çok kalitelidir ! Keşke tüfekden önce sanayimizde yay yapmayı öğrense idik. 8o8o

• Kalitesi tescillenmiş bir silah işin aslı. Açıkcası son dönemde ateşli silah konusunda umut verici gelişmeler yaşanıyor en son okuduğum gelişme zig m 1911 yani tisaş 45lik lerini amerikaya ihraç ettiğimiz konusunda hatta amerikada tisaş ın bir fabrika açacağı konusunda bir haberdi ben umutluyum açıkcası.. bide ürettiğimiz silahlarda biraz estetik duygusu göz ardı edilmese cok güzel olacak hakikaten şu bora 12 ye bakıyorum birde emsallerine bakıyorum en hassası bora 12 kusura bakmayın ama en tipsizide bora 12

• piyade tüfekleri biraz daha yakışıklı oluyor ama genelikle keskin nişancı silahları o kadar yakışıklı estetik olmuyorlar, emsalleri de öyle.

• Tabi izafi bir kavram ama bir dragunov svd,psg1,as 50,m107,AWSM, sako trg 42 gibi silahlara baktığımda bana estetik olarak bora 12 den daha cazip geliyor.

• Mauser ve filinta çok yakışıklı silahlardı ama artık onların devri biterken yakışıklı silah devri de bence bitmiştir.

• video yu soluksuz izledim.Çok gururlandım.Türk olmaktan gurur duyuyorum.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Hepimiz Türk olmakla gurur duyuyoruz.
    Yerli silah sanayisi için mükemmel bir gelişme.ben çok beğendim.şekli ve estetiğide bana itici gelmedi oldukça hoş olmuş.bizim önümüzde at p-1 gibi bir örnek varken bu onun yanında Angelina Jolie gibi kalır.
    Bence eleştirilecek husus tanıtım videosu.Türkçe resmen katledilmiş.Okuyan kişiyi de masraftan kaçmak için tesis içinden seçmişler sanırım.bu kadar kötü okunamaz ve yazılamaz bir metin.
    Müzik tamam Türk ezgilerini yansıtıyor ama bence facia.Sanki ceylanlar meraya otlamaya çıkmış da belgesel de onu anlatıyor...Tanıtım için biraz daha profesyonel olmak gerekiyor bence.
    Ama tekrar söylüyorum tüfek "canavar" olmuş

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Benim bildiğim bunlar prototip aşamasında kaldı ama hadi neyse. Bu tip silahlar basit sayılabilecek silahlar. Bir kındak bir bolt bir namlu bir şarjör. Üstüne de bir dürbün taktın mı oluyor sana keskin nişancı tüfeği. Dürbünü biz üretmediğimize göre fiyatın da %70 lik kısmını nişan sistemi oluşturduğundan, ortada pek de gururlanacak bir durum kalmadı bence. Şimdiye kadar ne kadar satış yapılmış? Azeriler bir miktar almış deniliyor ama ne kadar ? Üzerinde kullancağınız bir schmidt&bender police marksman tipi dürbünün fiyatı nedir biliyor musunuz. Ortada sadece 0.4 moa isabeti olduğuna dair bir "söylenti" var. Bu hangi mühimmatla, hangi rüzgarda ne bileyim hangi şartta yapılmış. Silahın diğer balistik dataları var mı. Yoksa bu silah 2004 de çıkmış silah adı her sene değişir, yok bora yok atılgan yok kaplan yok aslan. Aynı anca helikopter vurmaya yarayacak demode 80 li yılların stinger larının üstün hava savunma sistemiymiş gibi gösteriliyor olması gibi bir şey. Namlusunu MKE mi yapmış, atım ömrü nedir, test atışı yapılan mühimmat nerede üretilmiştir. Özel mühimmat mıdır yoksa mke fabrikasından çıkan mermilerin bir kasası rastgele açılıp içinden 10 tane alıp şarjöre basıp mı atılmıştır.

Kusura bakmayın maksat kötülemek değil de, biz yaptık diye ortaya çıkıp rezalete dönüşen projeleri çok gördük o yüzden bu yazıyı yazdım. Yoksa keşke yapsalar da biz de sonuna kadar gururlanabilsek. İşin içinde MKE olunca kıllanmamak işten değil 8o

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Adamların 100yıl önce yaptığı pervaneli uçağı yapıp, dışardan alınan motoruda üzerine monteleyip, çok iş yapmış gibi birde fotoraf çektrdiğimiz olaya benzemiş bu tüfek işi.

• Silahın prototip aşaması geçeli epey oldu şu anda dağlarda bil fiil kullanılmakta hatta çok sayıda askerimizin elinde dağlarda görmeniz de mümkün
    Arkadaşlar işin aslı bu videoyu koymamın sebebi bora 12 nin pek bilinmeyen bir tanıtımı olmasından dolayıydı ama en bilinen videosu budur...
    http://www.youtube.com/watch?v=eUgvg5BajcQ

bu video biraz daha profesyonel olmuş anadolu kartalı adlı belgeselde bir bölüm bu silaha verimişti işte o bölüm Keskin nişancı silahı üretmek elbette çok zor bir durum değil fakat yıllardır 2 moa lık dragunov svd nin üzerinde 4 lük pso1 dürbünüyle pkm mermisi kullanarak bir yandan çarklı sözde keskin nişancı tüfeği ile 1000m den kafa atışları hikayeleri dinlemektense .... velhasıl lazımdı böyle bir yerli tüfek ordumuza yukarıdaki videoda keskin nişancı olan adam atış yapılan mühimmatla ilgili bilgileri azda olsa veriyor işin özü yarışmadaki hiç bir silah kendi mekanizmasına en uygun balistikteki mühimmatı değil pakistanlıların istediği mühimmatı kullanmış
    Dürbün konusuna gelince bildiğim kadarıyla gerek termal sistemleri gerekse tüfek dürbünleri yine aselsanın bir yan kuruluşu tarafından üretiliyordu yine yerli savunma sanayi tanıtım videolarından birinde duymuştum hatta browning a 2 nin takıldığı bir kompleks dürbün ve bilgisayar sistemi ile iilgili bir konuydu .Olay teleskobik güçlü bir dürbüne endeksli bir makinalı tüfek aksamı ve bilgisayar sistemiydi bilgisayar başındaki asker gördüğü hedefe masa başından atış yapabilecek şeklinde bir ana teması vardı orada da tüm optik sistemlerin yerli üretim olduğundan bahsediliyordu.

• güzel bir tüfek ona diyecek bişey yok yurtdışına satıncaya kadar elimizdeki svdlerin tamamını defedip bunları yerleştirmekle işe başlasak daha iyi bence

bide kafama takılan bişey yabancı tüfekler 100mde 3 cm gurupman yapıyor diyorlarda mehmet abinin mk4 panteri 2 cmlik gurupman yapıyordu havalı ile ateşlinin mukayisede edilmemesi bile gerek

mc milan m200 bunlar 2000mde insan büyüklüğündeki hedefleri vuran makineler insan büyüklüğüne 30 cm dersek bu silahların 100mdeki gurupları 1,5 cm olması gerekiyor bu teorik olanı mermi yavaşladıkça daha çok dış etkilerden etkilendiğini düşünecek olursak 1cm gurup yapması lazım tamam bunlar çok özel silahlarda yabancı silahların tamamı yerine çoğu kelimesini kullansınlar

son olarak 7.62 m110un menzilide 1000 m adamlar yarı otamatik silahlarla 1000m menzil elde ediyor biz bolt sistemle
    benim amacımda kötülemek değil sadece biraz daha objektif olunması gerektiğini düşünüyorum

• İkinci videoda özellikle 6. dk dan sonra izlemenizi tavsiye ederi:)

• Bu konuda MFT arkadaşımıza hak veriyorum. Tamam zor işlerle uğraşıyorlar ve bu kadarını başarmaları bile önemli bir düzeydir ama dünya arenasına büyük iddialarla çıkmak demek, büyük rekorların sahiplrtini tehdit etmek demektir, yola çıkarken bunları hedef alarak çıkmak gerek. Milli sanayimizi kçtülemek istemem ama başarı derken bizler başka şeyler bekliyorduk. Yine de ben bu silahın 12.7 değil, 7.62 olmasının mg3 - g3 gibi silahlarlarla aynı mühimmatı kullanması açısından bir rahatlık hedeflendiğini tahmin ediyorum.

İsraile mektup yazıp; Hükümete bakmayın öenmsemeyinbiz sizi seviyoruz, sizinle çalışmak istiyoruz diyen ahlaksızlara rağmen gelişen Sanayimizden büyük başarılar bekliyoruz

Bütün arkadaşlarımıza sevgilerimle