S.a Beyler Hatsan mod 125 aldım fakat ayarını yapamadım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • S.a Beyler ben Hatsan mod 125 aldım 20 metreye yumurta kadar bişi çizdim ona ateş ettim tutuyor fakat şişeye atıyorum vurmuor daha uzaktnamı ayar yapmam lazım birde dürbünlü atıom kartona denk gelmior bile mermi dürbünü nasıl ayarlıcam yardım edersinixz sevinirim dürbünde 2 tane kapak var yandaki kapak sag sol ayarımı?? ;tufey#

• Kuşa değil de şişeye atarsanız daha iyi olur kanaatindeyim :thumbup:

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• deniyuicem 5 metre 10 metre ayar yapıcam die 400 mermi gitti:S beyler ben 3 ytl lik saçam aldım İNCE markalı mermidende dolayı yamuk atıor olabilirmi?? yardım ederseniz sevinirim çünkü ben atış yapıorum beyler aynı nişan alıorum biri tutot biri tutmuor:S:S mermiden dolayımı ;tufey#

• öncelikle foruma hoşgeldin.aldığın tüfek hayırlı olsun diyecem ama hayırlı bitüfek değil.bendede aynı tüfekten vardı bi zamanlar bana neredeyse kafayı yedirecekti.üzerinde dürbün durmaz. o yüzden her attığında başka yerlere gider.benim dürbünü dağıtmıştı.bide mermilerini ağır olandan al. tavsiyem ts10 gamo.ama sen gel kafayı yemeden tüfeği değiştir.Yanlış anlama ben çok üzüldüm sen de üzülme diye söylüyorum zaten forumun amacı dabu değil mi?bazı şeylerin artılarını eksilerini paylaşım yoluyla birbirimize iletmek .kolay gelsin

Crosman 2100 Tasko 3-9*40 with mildot
    akdenizteam.png
    Fx Gladiatör, Hawke 6-24x44 Önden Parallax,Weichrauh Moderatör :love:

• deniyuicem 5 metre 10 metre ayar yapıcam die 400 mermi gitti:S beyler ben 3 ytl lik saçam aldım İNCE markalı mermidende dolayı yamuk atıor olabilirmi?? yardım ederseniz sevinirim çünkü ben atış yapıorum beyler aynı nişan alıorum biri tutot biri tutmuor:S:S mermiden dolayımı ;tufey#

Arkadaşım silahın hakkında fikir beyan etmek istemiyorum. Ancak forumda etraflı bir gezinti yapıp bu model hakkında şimdiye kadar yazılmış olanlara bir bakıver. Genelde soru sahipleri araştırma zahmetine katlanmak istemiyorlar ve hemen cevap almak istiyorlar.
    Ancak şunu söylemeden geçemeyeceğim: silah ne marka, ne tür, ne kalibre olursa olsun isabetli bir atış yapabilmek için 3 faktörün kalitesinin biraraya gelmesi gerek:
    1- Silah;
    2- Dürbün;
    3- Pellet.

Bu sacayağı çok önemli: bacaklardan birisi düzgün olmadığında sonuç da alınamıyor.
    Ayrıca sıfırlama yaparken kullanacağın pelleti iyi seçmen gerek. Aksi takdirde sonradan pellet değiştirdiğinde vuruş noktan değişecek ve yeniden sıfırlama yapman gerekecektir.

S&W 686-6

• kardeş hiç olmazsa örnek marka saçma bari kullan..senin tüfeğinde hiçbir sorun yok anladığım kadarı ile iş tamamen kullandığın saçmaya ve kullanıcıya kalmış ^^

• aynı silahtan bendede var. 20 metrede dürbünsüz 3 cm ye topluyorum. biraz zorlandım ama ayarladım.

Arkadaşın dediği gibi siteyi bir gez. ben o şekilde buldum. bulamadıklarımıda sordum.

• S.a beyler ben 20 metreye denk gelior bazi mermiler hedefin üstüne altına gelior saçamdan dolayımı yoksa destekli atıorum tüfekten kaynaklanan sorunmu saçamdamı sorun birde beyler o gezin vidasını en altamı getiriyim en üsttemi dursun? ;tufey#

• ben patriotu alalı 3 hafta oldu sanırım daha dürbün takmaya cesaret edemiyorum..taksam bile şuanda ayar sabit duracağına sanmıyorum dampa ayaksız..seninki de buna benzer olay

• S.a beyler ben 20 metreye denk gelior bazi mermiler hedefin üstüne altına gelior saçamdan dolayımı yoksa destekli atıorum tüfekten kaynaklanan sorunmu saçamdamı sorun birde beyler o gezin vidasını en altamı getiriyim en üsttemi dursun? ;tufey#

ortala yeter g;$i

• Eğer gezle atış yapıyorsan hatsan gezleri plastik ve sabitlendiği yerde boşluk var her atışta sağa sola oynar o gez. Modifiye edilmesi gerekir. Yinede rahat durmaz sabitleme vidası gevşer vs.. en güzeli sağa sola 1000 kadar atıştan sonra dürbün takmak. Ayrıca tüfek çok teptiği için alışana kadar saçmalar sağa sola kayar. Tüfeği omzuna güzel dayarsan bir süre sonra daha isabetli atışlar yaparsın. (tüfek öne doğru tepme yapar)