mod 70 delirtti beni

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar uzun zamandan beri hatsan kullanıyorum, yalnız 4 senedir hiç silah almadım geçen bitane almaya karar verdim ve araştırdım mod 70 almaya karar verdim. Yalnız silah ilk atışlarda biraz kararsız gibiydi sonra yavaş yavaş oturdu derken ertesi gün elime aldığımda yeniden ayarsız atışlar segiledi ben de silahı geri verdim başka bir mod 70 verdiler bunun yiv takımı diğerine göre daha iyi gözüküyordu ilk atışlar sarsıntıdan dolayı biraz sıkıntılıydı ama sonra normale döndü yalnız bugün atarken silahın yavaş yavaş sağa meğillendiğini fark ettim (atışlarım ortalama 40- 50 m pellet kutusuna )ve yakın atış yaptım sonuç nokta atışı ama tekrar uzğa attım destekli atişla yine bir meğil vardı rüzgar diye düşündüş ama rüzgar ters yöne esiyor ve kuvvetli değildi sizce sorun ne olabilir?Teşkkürler

• 40-50 metreden pellet kutusunu vuruyorsan çok iyi arkadaş

Optima 635

• rüzgarlı havada böyle istikrarsız atışlar normal dir bunun yanında biraz kalite saçmada ön plana çıkıyor istikrarlı atış yapmak istiyorsan..anladım kadarı ile mod70 e daha alışamamıssın tüfeğin huyusu suyunu iyi öğrenmek için bol bol pratik yapman gerek..birde bu tüfeğe dürbün takarsan uzak mesafeyi daha iyi görürsün açık nişangaha göre

• arkadaşlar uzun zamandan beri hatsan kullanıyorum, yalnız 4 senedir hiç silah almadım geçen bitane almaya karar verdim ve araştırdım mod 70 almaya karar verdim. Yalnız silah ilk atışlarda biraz kararsız gibiydi sonra yavaş yavaş oturdu derken ertesi gün elime aldığımda yeniden ayarsız atışlar segiledi ben de silahı geri verdim başka bir mod 70 verdiler bunun yiv takımı diğerine göre daha iyi gözüküyordu ilk atışlar sarsıntıdan dolayı biraz sıkıntılıydı ama sonra normale döndü yalnız bugün atarken silahın yavaş yavaş sağa meğillendiğini fark ettim (atışlarım ortalama 40- 50 m pellet kutusuna )ve yakın atış yaptım sonuç nokta atışı ama tekrar uzğa attım destekli atişla yine bir meğil vardı rüzgar diye düşündüş ama rüzgar ters yöne esiyor ve kuvvetli değildi sizce sorun ne olabilir?Teşkkürler

Benimkisi konuyla alakasız ama bi sorum var. 50m den nasıl bir etki yapıyor kutuya, delebiliyor mu?

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• Tüfeğin ucuzunu istiyoruz, merminin ucuzunu kullanıyoruz. Sonra Nokta atışı bekliyoruz.
    Remington Airmater 77 30 metre 10 atış Gamo Match
    [Resim Engellendi: http://img260.imageshack.us/img260/3086/dsc00212copymt2.jpg]
    Remington Airmater 77 30 metre 10 atış Örnek marka pellet
    [Resim Engellendi: http://img404.imageshack.us/img404/3271/dsc00213copywp3.jpg]

sanırım sorunuza bir nebze yardımcı olur. Ama her defasında sola kaymasının başka sebepleri de olabilir.
    Benim aklıma gelen silahı tutuşunuz
    Burada Mustafa Bey'in açıklamaları var.
    Profesyonel Atış Teknikleri

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• arkadaşlar 300 adet gamo pro magnum 4.5mm kullandım yani hepsi kaliteli saçma ayrıca kutuyu delip geçiyor.Bir de şunu eklemek istiyorum; sorun tüfeğe alışıp alişmamak değil yani ilk 100-150 atış beni çok tatmin ediyor tam istediğim gibi oluyor daha sonraki atışlar yavaş yavaş bozuluyor yani her atişta farklı bir sonuç almıyorum yavaş yavaş mehil kazanıyor sanki ayarı değişiyormuş gibi silahın nişangahının kaymadığından eminim.Umarım anlatabilmişimdir bunun harıcınde silahın gücü tatmin edici.Bir de silahı yakın mesafeden 20 m gibi bir mesafeden denedim nokta yani hiç sorun yok diyorum ya sebebi rüzgara bağladım yalnız rüzgar ters yönde esiyor hemde güçlü bir rüzgar değil .Teşekkürler

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen zaferrr ().

• ilk atış lar nedense bendede kolay oluyor ama sonraki atışlar da bazen istikrarsız atışlarım oluyor bunu sürekli atış yaptığıma bağlıyorum..sonuçda bu tüfek yaylı tüfek insanda kas komuyor..böyle oluncada hem insanın kasları gerilme yapıyor hemde nefes kontrolünü insan iyi derecede her atış da veremiyor

• ya ben anlatamadım anlaşılan şimdi bak. Aynı hedefe aynı şekilde attığımda yani silahı sabitliyorum 150 ye yakın bir atışdan bahsediyorum ama dinlendire dinlendire ve attığım yerin hep soluna vuruyor yani biraz sağlı attığımda hedefi yeniden vurmaya başlıyorum ayar vidasıyla halettim diyelim sorun çözülüyor ama geçici bir şekilde çözülüyor.Yani sonraki atışalarda aynı sorun yaşanmaya devam edecek. Ben nişangaha bağlıyorum sorunu nede olsa sağa sola hafif bir esneme payı var bununla alakalı olabilir ama yinede 10 sene önceki hatsanım mod 30 du yanılmıyorsam bana çok büyük bir keyif vermişti. Ayrıca mod 70'in üstündeki nişangah çok dandik bir şeydi hiç vuramıyodum ben mod 60'ın nişangahını taktım daha iyi oldu ama zamanla biraz kayma oluyor işte tek sorun o.Teşekürler

• benım hw 90 da öleydi ben sorunu cözemeden tufek rahmetlı oldu

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• benimde bu tüfekten bi tane var pek sorun çıkarmadı ama atışlardaki istikrarsızlığını sürdürüyor saygılar..

• merhaba bende demod 70 var dürbün taktım ve ayarladıkldan sonra güzel atışlar yapıyorum 30 mt deki şişeyi pet şişeyihatta aleminyum demliği yamultuyor ve şişeleri rahatlıkla parçalıyor güzcü mükemmel ve inanmassınınz ben bu işe hasta oldum ve daha tüfek 1 aylık belki 500 le 600 arası palet attım ama hala banamısın demiyor gavur malı gibin içini açıyorum yağlıyorum gresliyorum dürbünü takıyom çıkartıyom neler yaptım neler sanki kontrol edilsin diye dayanıklılık testine sokmuşlar gibi kullanıyom ama harika bir tüfek 4.5 palet olduğundan deliyo 5.5 olsaydı şamar atar gibi parçalardı sanırım patronda hatsan 125 var 2 senelik silah 1 yada 2 defa fab. a yollamaış geçen yine yolladı dipçik kırıldı bide yayıyumşadı diye ama tüfek şişeye bir vuruyor ki sanki samar atıyo öle sesle parçalıyo laaaap :) diye şamarlıyo şişeyi bide 5.5 lik almayı düşünüyom istikkrarsızlık çok kullanmakdan atmakdan vede psikolojik olarakda oolabilir. takıntı oluyo bazen cok rüyalarını gördüm neyse teşkkür ederim okuduğunuz içiçn

• pardon 500 - 600 yazmışım 5000 - 6000 olacakdı palet sayısı