FX BOSS .30 kalibre

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Airwolf ; her basınca farklı vurarak stabil bir atış eğrisi elde eden elektronik bobinli çekiç veya elektronik regülatör diyebileceğimiz bir sisteme sahip . Air ranger tamamen mekanik ve güç olarak airwolf 'tan % 50 daha güçlü ( 60-85 fpe.) , şık çeviz kundaklı canavar gibi bir tüfektir . Atış eğrisi de airwolf'tan çok farklı değildir. Ben olsam Ranger alırım.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Elde edilebilir ve basabilitesi yüksek , alınabilitesi iyi komprasör bulunda hepsinden alalım

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Airwolf ; her basınca farklı vurarak stabil bir atış eğrisi elde eden elektronik bobinli çekiç veya elektronik regülatör diyebileceğimiz bir sisteme sahip . Air ranger tamamen mekanik ve güç olarak airwolf 'tan % 50 daha güçlü ( 60-85 fpe.) , şık çeviz kundaklı canavar gibi bir tüfektir . Atış eğrisi de airwolf'tan çok farklı değildir. Ben olsam Ranger alırım.

konu sapıyor ama,
    bence 6.35 airwolf, airrangerdan her yönden daha iyi olur. airwolfun atış eğrisi / istikrarı airrangerdan çok çok daha iyi , kostok Emre'nin ölçümlerine bak lütfen. ayrıca airwolfte de ceviz kundak seçeneği var Berke, yanlış bilgi aktarmayalım. ıskaladıktan sonra istediği kadar güçlü olsun neye yarar? yada 20 atışta bir silahı 240-250 bar doldurmak bence istenen birşey değil.

Airranger ya gücünü düşürdüğünde ya da bullet attığında iyi atıyor. Taylan sağolsun, bize bu konuda paylaşım verdi.

.25 40-50fpe airranger alınabilir, hem mekanik , hem atış sayısı daha fazla hemde JSB kinglerle gayet isabetli.

konuya dönersek, standart havalı silahla yapılmış benim gördüğüm en güzel uzun mesafe grupmanlar FX Boss 0.30 ile atılmış grupmanlar. Adam 150yarda (yaklaşık 137m) 10 atış 2" (5cm) grupman yapmış, daha ne beklenebilir ki???

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• ".308 holes leave empty souls"

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ah şu bitmez tükenmez ve hiç sonu gelmez güç isabet ve havalı tüfek sevdası...................

HATSAN BT65
    GAMO 6.24.50
    HİLL POMPA :thumbup:

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Kendi sitesindede satışla ilgili bilgi yok, hatta tüfek modellerinin içinde bile yok; sadece şampiyona haberi var.
    Ne zaman satışa çıkar acaba..?

• Kendi sitesindede satışla ilgili bilgi yok, hatta tüfek modellerinin içinde bile yok; sadece şampiyona haberi var.
    Ne zaman satışa çıkar acaba..?

Sitesi güncel değil ama satışa çıktı diye biliyorum;
    http://www.airgunsofarizona.com/FXBoss.html

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• tam hayallerimdeki silah

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Şimdi yatagunla görüştüm. Boss için, yeni bir model olduğundan dolayı deneme süresi olması açısından, 2 yıl kadar sonra getirtebileceklerini, diğer fx siparişinin ise eylül gibi ulaşacağını söylediler. Boss beklemek yerine kaşıntımı 2.el bir gladlamı gidersem diye düşünmeye başladım :rolleyes:
    Yada gümrükten onay alıp yurt dışından boss almak :him:s
    Ooof of

• bence alma şansınız varsa alın çok güzel silah

Samyang Sumatra Carbin .22 + 3-9x32 optima

Kral arms bigmax .25 (güç modifiyeli) 3-9x32

Kral arms puncher breaker
    Hatsan at-44 10 .22 cal + 6-24x50 bsa
    Perfect line 60 libre makaralı yay + Lazer nişangah
    Hatsan mod 85 sniper .22 + 3-9x32 optima
    Beretta Stoeger x20 suppressor + Yatagun dampa + 3-12x44 AEO
    Hatsan mod 125 .22cal SportsMatch DM60 dampa breaker 3-9x32

Cobra 80lb pistol crossbow
    Ekol 55 .177
    Crosman 357 .177
    Zoraki 925 full auto
    Zoraki 918
    Zoraki r1
    Blow magnum
    Blow c06
    Blow mini
    Blow class

• Fx lerin gelmesiyle boss kaşıntım depreşti yine ;tufey#
    .308 CZ leri beklerken tercihim değişebilir, bi tarafta yığınla prosedürü olup aynı zamanda birkaç ayda tüketeceğim 200 istihkakla yivli diğer tarafta acaba tatmin edermi diye düşündüğüm boss :him:s
    İkisinin birden olma ihtimali şu an için yok maalesef...

Siz olsanız ne yapardınız arkadaşlar?

• Regülatör lü royale 500 .25 cal alıp keyfime bakardim. Gün gelir 30.cal pellet temin etme sıkıntısı cekebilirsiniz. Ama 25. Cal hep olacaktir.

• Regülatör lü royale 500 .25 cal alıp keyfime bakardim. Gün gelir 30.cal pellet temin etme sıkıntısı cekebilirsiniz. Ama 25. Cal hep olacaktir.

Haklısın, .30 un bulunmama ihtimalide kafamı kurcalıyor. Royale 500 için Yatagunda 3 kademeli güç ayarı ve 45 ft/lbs yazarken h.avda 50 ft/lbs olup güç ayarı ile ilgili bilgi bulunmamakta. Hangi veriler doğru olanı acaba?
    Ve 3 kademeli güç ayarı var ise Yatagunda verilen 60 stabil atış sayısı hangi ayar için acaba?

Ayrıca smoot twist namlularda solidlerin verimli olmadığı izlenimlerine göre .25 de de solid kullanamazsak sıkıntı olmaz mı?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Wanted_Tr_Gun ().

• Büyük kalibre güçlü silahlar alınıcaksa kesinlikle bullet kullanılmalı (.25 ve üstü) , pellet kullanılacaksa boşuna büyük kalibre güçlü silah alınmamalı bence.

• http://www.airgunsofarizona.com/FX%20Royale500.htm burada 3 step power adjuster var diyor. büyük kalibrelerde illa bullet kullanılmalıdır fikrine katılmıyorum şayet ülkemizde haala kayda değer bir bullet mevcut değil çünki. bence jsb king 25.4 grain ile çok iyi sonuçlar elde edilebilir ; ki Fx in kendi pelletleride cz de üretiliyor muhtemelen jsb ye yaptırıyorlar. bu silahları üreten firmalar niye yanına we recomend bullet type pellets yazmıyor yada üretmiyor? bakarsanız FX boss un bile bullet tipi pelleti yok . buda herşeyi açıklar zaten

• Yukarda yazdığım gibi büyük kalibrede bullet kullanılmalı derken güçlü silahlar diyede ekledim ..Büyük kalibre gücü düşük bir silahta zaten hafif pellet kullanmaktan başka bir çare yok ..Sattığım kendi bt65 .25 imde 10 metredeki suntaya jsb 25gr ile atış yaptığımda suntayı delemezken incemehmet bullet 3 suntayı deliyordu aynı şekilde uzun mesafedeki gurupmanıda jsb den çok daha iyiydi..Bu örnek dışındada uzun mesafe tahribat ,gurupman anlamındada çokça tecrübem oldu. bana göre büyük kalbre ve güçlü silahlarla pellet kullanmak biraz anlamsız geliyor bana..Birde yüksek hızla çıkan pelletlerin bullete oranla katlarca kez enerji kaybı var..Hiç bir marka bullet çıkarmıyor, strateji nedir bilmiyorum ama ateşli silahlarla farklılık oluşturmak için olabilir...Ancak dünyada uzun mesafe tahribat ve grupman ile uğraşanlar değişik tasarımlı bulletler üretme peşinde..mr.hollow olsun tofasfou, bunlara en güzel örnek.
    https://www.youtube.com/watch?…ture=youtube_gdata_player

Mesaj 4 düzenlendi, son düzenleyen mrt083 ().

• Benim anladığım kadarıyla Fx, aynı standartlarda daha fazla atış sayısı ile Daystate gibi firmalara fark atma peşinde ki zaten durum öyle. Bunuda ağır saçmalar yerine (bullet) daha az hava harcayacak hafif saçmaları yani pelletleri istikrarlı atmaya odaklanmış ve smooth twist namluyu üretmiş. Bunun yanında maliyeti düşürme, diğer firmalardan farklı görünerek ön plana çıkma gibi düşüncelerde elbette olabilir. Ve silahları tasarlarken av,tahribattan ziyade hedef atıcılığını ön planda tuttuğunu düşünüyorum.

Pellet ve bullet arasında ise hedefe aktardığı enerji miktarında ve elbette tahribatta ciddi fark olur. Bulletlerin gemometrik amacı zaten bu mukavemeti sağlamaktır. Bununla beraber uzun mesafelerde kullanılan füze, roket, ateşli silah mermileri hep bullet tipi nitekim. Bu nedenle yüksek enerji taşıyıp aktarabilmesinin yanında uzun mesafede daha istikrarlı olduğunu düşünüyorum. Pelletin enerji kaybı bulletten daha fazla olduğu için belli bir mesafeden sonra titremeye başlayıp istikrarsızlaşacağını zannediyorum.

Yine de tüm bunlara rağmen, uzun mesafeyle beraber tahribat-penetrasyonda istediğim için benim için en önemli soru; smooth twist namlulardaki yivler bulletleri olması gereken performansa ulaştırabilir mi? acaba... ;c;