Cometa Lynx V10 vs Hatsan BT 65

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Cometa Lynx V10 ve Hatsan BT 65 arasında kalsanız tercihiniz hangisinden yana olurdu?

Bu tüfeklere sahip olanlardan ziyade ikisi arasında kalmış olduğunuzu düşünün. Hatsan BT 65 in neredeyse tüm özelliklerini biliyorum ama Cometa Lynx V10 hakkında pek bir bilgi edinemedim. Mesela Cometa Lynx V10 5,5mm kaç fps gücünde kaç stabil atış yapabiliyor gibi hayati bilgilere ulaşamadım ve satan sitelerde de göremedim.

AA dan önce elimdeki yaylıları satmak zorunda kalmadan bu iki tüfekten birini alayım diyorum ama aldığım tüfek zaten soğuk baktığım Pcp ye beni dahada soğutmasın istiyorum ...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Ov3RPoWeR ().

• BT65 kullanmadım fakat fuarda inceleme fırsatı buldum bu güne kadar forumda yapılan yorumlara göre Cometa BT65 ten 2 -3 adım öne çıkar. Fakat Cometa nın elden geçmesi gereken birkaç yeri var onları hallettiğinizde BT65 in çok üstünde hatta AA yı aratmaz. Aklınızda AA almak varsa bunların herhangi birini alıp satıp zarar edeceğinize vakit kaybedeceğinize biraz daha dişinizi sıkıp AA almanızı tavsiye ederim. :thumbup:

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• BT65 kullanmadım fakat fuarda inceleme fırsatı buldum bu güne kadar forumda yapılan yorumlara göre Cometa BT65 ten 2 -3 adım öne çıkar. Fakat Cometa nın elden geçmesi gereken birkaç yeri var onları hallettiğinizde BT65 in çok üstünde hatta AA yı aratmaz. Aklınızda AA almak varsa bunların herhangi birini alıp satıp zarar edeceğinize vakit kaybedeceğinize biraz daha dişinizi sıkıp AA almanızı tavsiye ederim. :thumbup:

Evet Cometa nın tetikte ve çekiç yayında bazı oynamalar yapmak gerekiyormuş. Ayrıca seside oldukca güzel az ve sakin bir hava vermesine rağmen oldukca güçlü duruyor, ayrıca ağırlığıda gayet makul.

Fakat BT65 hem görüntü olarak hem ses olarak, hem ağırlık olarak baya korkutuyor : ). Ben Hunter 1250 yi almadan önce Bt65 i almayı baya baya düşünmüştüm fiyatları çok yakındı. Av bayiisi arkadaşım olunca bana; "Bt 65 alıp 200 pompa yapıp atış yapmaya başlayacağına attığın kadar yorul 1250 al" dedi ve namludan kırma tüfeklere olan zafım neticesinde Bt65 den vazgeçmiştim. Söylediğinizi baya düşündüm, "sıkayım dişimi AA alayım" diye ama Pcp olayınada biryerden girmek istiyorum.

Evli barklı olunca durumlarda hiç belli olmuyor, geçenlerde de AA ya niyetlendim extra olmaması gereken masraflar çıktı yattı. Şimdi tekrar bekleyimde AA alayım derim hüsran olur : ) ...

• Elbette karar sizin fakat AA alamayacaksanız bence Cometa derim. Tüfek 12ft olarak geliyor fakat kutu içeriğinde güçlü yedek bir yay daha mevcut. Onu takıp güçlendirebiliyorsunuz. Güçlü yay ile 880fps lere çıkıyor ve 100 stabil atış yapabiliyorsunuz. Tetik grubunda bir adet yay var bunu daha yumuşak olanında değiştiniz mi tetik hafifliyor. Eğer elimden gelmiyor bu gibi işler derseniz iyileştirmeler için yardımcı olmaya çalışırım.

Kral Arms Breaker .22

• Elbette karar sizin fakat AA alamayacaksanız bence Cometa derim. Tüfek 12ft olarak geliyor fakat kutu içeriğinde güçlü yedek bir yay daha mevcut. Onu takıp güçlendirebiliyorsunuz. Güçlü yay ile 880fps lere çıkıyor ve 100 stabil atış yapabiliyorsunuz. Tetik grubunda bir adet yay var bunu daha yumuşak olanında değiştiniz mi tetik hafifliyor. Eğer elimden gelmiyor bu gibi işler derseniz iyileştirmeler için yardımcı olmaya çalışırım.

Eğer AA ya yaklaşamayacağımı anlarsam şu an ufukta Cometa görünüyor ve böyle bir durum sözkonusu olursa büyük olasılıkla yardımınızı rica ederim. Ben halen imkanları zorlayaraktan bir AA ve Scuba alma şansım var mı bakacağım. İşin açıkcası elimdeki yaylıları satmadan almak istemem işi bozuyor biraz : ). Kısmet ...

• PCP den sonra yaylıları elinize alacağınızı sanımıyorum benim öyle oldu en azından. :rolleyes:

Kral Arms Breaker .22

• Ali cometa nın üzerinde gelen 12 fpe lık yazı üzerindeyken bu güçte kaç atış yapıyor peki?
    Birde gücü, diğer yayı takip artırdık diyelim silahın her hangi bir yerini sökmeden kolay bir şekilde güç ayarı yapma imkanı varmı?varsa nasıl oluyor?anlatırsan sevinirim.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Arkadaşlar diğer bir sitede cometa ile ilgili ayrıntılı bir inceleme yazısı var.Ben oradaki inceleme yazısından sonra karar verseniz daha iyi olur diyorum çünkü cokta iç açıcı şeyler yazmıyordu

• Arkadaşlar diğer bir sitede cometa ile ilgili ayrıntılı bir inceleme yazısı var.Ben oradaki inceleme yazısından sonra karar verseniz daha iyi olur diyorum çünkü cokta iç açıcı şeyler yazmıyordu

Özet olarak bazı tüfeklerde pellet yükleme ucu karşı yuvaya merkezli olmayabilir buda pelletlerin ezilmesine ve isabetinin bozulmasına yol açıyor sonucuna varmıştı incelemeyi yapan ağabeyimiz.

• kopyala yapıştır yapsanız ne güzel olurdu. altınada alıntı yazabilirsiniz.
    saygılar

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• şahşi düşüncem ben cometa alırdım görünüş ve özellik bakımdan cometa bence daha iyi
    cometa ile alkalı benim bildiğim kötü yanları tetiğin sert olması ve ahşap kalitesinin düşük olması

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Şahsen ben Cometayıda eledim. Şu vakitten sonra alacak olursam Falcon veya Fx alacağım. AA için zaten dişimizi sıkmamız lazım ee biraz daha sıkıp Fx Glad veya Royale 400 falan almak lazım diye düşünüyorum ...

• Arkadaşlar, sizlerden ricam "başka forumlarla ilgili polemik yaratıcı" sözlerden kaçınalım. Bizi bu forum bağlar, cevap hakkı doğuracak, tatsızlık çıkartacak konuşmaların kimseye faydası olmadığını bilecek yaşta insanlarız. Lütfen dikkat. Saygılar

• ben yerinizde olsam maddiyatıda düşünerek 2. el AA,HW100 ya da son olarak da evanixe bakarım en azından aldıktan sonra arkama bakmam gerçekten pişman olmazsınız pcp de en stabil değerler 800-900fps çıkış hızıdır eğer bt65 alırsanız çok hızlı çıkış hızı olduğundan hep ağır pellet almak zorunda kalıcaksınız...

• eğer daha fazla kaynak ayırabiliyorsam bende kalitesini ispatlamış pcp lerden edinirdim :thumbup:

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Cometalarda pellet iticinin yatağa merkezli olmaması kronik problem demekki bir av bayinde incelemiştik sürtünerek giriş yapıyordu mil.

• Şahsen ben Cometayıda eledim. Şu vakitten sonra alacak olursam Falcon veya Fx alacağım. AA için zaten dişimizi sıkmamız lazım ee biraz daha sıkıp Fx Glad veya Royale 400 falan almak lazım diye düşünüyorum ...

Öncelikle alacağınız silahların yada bütçeniz doğrultunuzda silahların marka ve modellerini girerseniz fikir verecek arkadaşalarında kafası karışmaz. Başlıkta Cometa ve BT65 geçerken şimdi ise Falcon ve FX geçiyor. Elbette Cometa ve BT65 ile AA - FX - Falcon kıyası yapılamaz kaldı ki FX Royale 400 daha ülkemize girmedi bile. Yardımcı olmaya çalışan ben yada başka arkdaşların kafası karışmaması yada daha net sonuç için alacağınız marka model ve bütçe belirtirseniz daha iyi sonuç alırsanız.

Kral Arms Breaker .22

• Öncelikle alacağınız silahların yada bütçeniz doğrultunuzda silahların marka ve modellerini girerseniz fikir verecek arkadaşalarında kafası karışmaz. Başlıkta Cometa ve BT65 geçerken şimdi ise Falcon ve FX geçiyor. Elbette Cometa ve BT65 ile AA - FX - Falcon kıyası yapılamaz kaldı ki FX Royale 400 daha ülkemize girmedi bile. Yardımcı olmaya çalışan ben yada başka arkdaşların kafası karışmaması yada daha net sonuç için alacağınız marka model ve bütçe belirtirseniz daha iyi sonuç alırsanız.

Yanlış anlamışsınız sanırım; "alacağım silahlar" yazdığımı hatırlamıyorum. Sadece Pcp olayına bir yerden başlamak adına almayı düşündüğüm silahlar ile ilgili bilgi toparlamaya çalışıyorum. Ortada herhangi bir bütce yok henüz ama kafamda ekipmanları hariç sadece silah için 2.000 / 2.200 civarı bir rakkam var. Gel gelelim 2.200 verip Opel veya WV bir araca binmektense 3.000 / 3.200 verip Mercedes, BMW araç almayı tercih ederim ki evladiyelik olsun.

Bu başlık ve sizlerin yorumları sayesinde belki başlıkta belirtilen modellerden birine karar kılmadım ama en azından o modelleri elememe yardımcı oldunuz, bazı arkadaşlarda özel mesaj ile yardımcı oldu sağolsunlar. Zaten dediğim gibi kafamda 2.000 / 2.200 tL gibi bir rakkam varken ve o raddeye kadar geldikten sonra 1.000 tL daha ayarlamak çok problem olmasa gerek. Şu an kafamda tercih sırasına göre 3 model Pcp var ve bunlar sırasıyla şöyle;

5,5mm olmak üzere

1. Fx Royale 400 olmadı Fx Gladiator
    2. Falcon Prairie Bullbarrel
    3. AA S510 (Muhtemelen Ambi kudak)

mesaj atan arkadaşlar ve sizlerin sayesinde şu an almayı düşündüklerim bunlar, teşekkürler ...

• Yazdığınız başlığa bakarsanız sadece iki silahın adı geçiyor onu belirtmek istedim. Bu başlık yerine PCP öneri yazsanız ve mevcut bütçe ile max. bütçe yazsanız öneri konusunda AA - FX - Falcon yada HW önerileri gelecektir. Kimse sizin 3000 TL lik bütçenize Cometa yada BT65 önermez.

Sıralamaya aldığınız PCP lerde ;

1) Sadece Gladiatör ülkede mevcut onunda 2. eli var.
    2) Falcon u ithalatçısı getirmiyor bildiğim kadarıyla onuda bulursanız 2.el bulursunuz.
    3) Verdiğiniz bütçeye en uygun ve kullanımı en yaygın PCP lerden birtanesi

4) Benim tercihim o bütçeye HW100 olur.

Kral Arms Breaker .22

• Falcon!
    Çok güzel silah hatta namlu ve ceket aa nin aynısı birebir fakat bolt ve şarjör mekanizması değiştirilmediği sürece sıkıntı yaratıyor..pellet yerleştirmek ilk başlarda oldukça sıkıntılı ve tetik bir aa kadar asla hassas olamıyor.aa da ki gibi güç ayarı da yok ,kurulumu da aa kadar kolay değil.
    AA ya nazaran tek artı tarafı +20 cc daha fazla tüp hacmi ve biraz daha fazla olan gücü..ki bunlarda bence çok fazla değer katacak artı lar değil.
    Yani aynı fiyatta iki ürün ama AA çok daha iyi bence..Iki silahı da aynı anda kullanmış biri olarak söylüyorum.
    Bence hw ve aa arasında karar verin en azından ikisi de Tr de bulunabillen ve kendini kanıtlamış silahlar.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56