Zoraki HP01 Ultra 10 metre şimdilik en iyi gurupmanım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bütün atıcı arkadaşlara selamlar yaklaşık 8 aydır kullanmakta olduğum Zoraki hp01 ultra 4.5 model silahım ile yapmış olduğum atışı sizlerle paylaşmak istedim.Atışta geco superpoint kullandım.Atışı ayakta tek el ile (sağ) desteksiz olarak gerçekleştirdim sanırım benim silahım bu pelleti beğenmiş bulunmakta, toplamda 10 atış yaptım 9 atış yaptıktan sonra son atış için kağıda gidip baktığımda şu ana kadar yapmış olduğum en iyi atış olduğunu farkettim bu heycanla son atışı yaptığımda ise heyacandan son atışı 7 den vurmuşum nazar oldu artık daha iyi gurupman yapana kadar şimdilik hoşçakalın herkese iyi atışlar...
    [Resim Engellendi: http://img818.imageshack.us/img818/5622/cimg0042mq.jpg] '][/url]Uploaded with ImageShack.us [Resim Engellendi: http://img600.imageshack.us/img600/2131/cimg0044my.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

• Zoraki HP01 Ultra
    • Walther CP 88 competition
    • Walther CP 99
    • Daisy Powerline 5501

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen teknochild: Resim ekleme ().

• desteksiz tek el için oldukça iyi gurupman hatta süper :thumbup:

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Teşekkürler bundan daha iyi atışlar dostlar başına... :)

• Zoraki HP01 Ultra
    • Walther CP 99
    • Daisy Powerline 5501
  • 10 mt, desteksiz ve bir silahla oldukca iyi hatta süper ...

• İki yıldır kullanıyorum, hiç tartışmasız bu zamana kadar gördüğüm en iyi zoraki tek el grupmani. Bundan daha iyisi çıkartılabilir mi emin değilim

• Aynısını yapmayı deniyorum fakat kesinlikle sağa sola kaçıyo yada bu kadar yakın guruplanmıyor.Bu atışta neye dikkat ettiğimi hatırlasam gene aynı şekilde yapıcam atışı inşallah daha iyisini yapıcam arkadaşlar,Atışı 10 puan üzerinde yoğunlaştırmam gerekiyor fakat atışlarım sürekli solda kalıyor 9 ve 8 e yakın sanırım tetiği ezerken arpacığı iyi takip edemiyorum bundan kaynaklanıyor.

• Zoraki HP01 Ultra
    • Walther CP 99
    • Daisy Powerline 5501
  • Tetik parmağın tetiği ezerken tetik merkezinden kayıyor olabilir. Atış esnasında namlunun ucunu iyi bir takibe al istersen ...

• Kabze eğer ele büyükse sağ tarafa küçükse sol tarafa çekebilir atışlar. Bunun için tetiğin ileri-geri ayarını iyi yapmak gerekiyor.

Hocam bu işinize yarayabilir
    [Resim Engellendi: http://www.silahalsat.com/antoloji/images/targeterror.JPG]

SEKİZLİK HATA ANALİZİ
    A-bilek yukarıya doğru kırık duruyor
    B-geri tepmeye karşı öne doğru patlama refleksi,irkilmek
    C-başparmak yanlış duruyor
    D-kabza çok sıkı tutuluyor kaslardan dolayı namlu oynuyor
    E-bilek aşağı doğru kırılıyor yada kol aşağı düşüyor
    F-tetik aniden çekiliyor(F1) parmaklar çok sıkı durumda(F2)
    G-tetik parmağı yanlış yerde parmağın ucu tetikte değil
    H-tetik baskı hatası irkilme refleksi

GRUP1: (nümerik dilimli atış ve yer tespit levhası)
    atış1:yüksek açı
    atış2:düşük açı(tetik aşağı doğru çekiliyor)
    atış3:sağa açı
    atış4:sola açı
    GRUP2: (nümerik dilimli atış ve yer tespit levhası)
    atış5:yüksek paralel hata (geri tepme silah gevsek tutuluyor)
    atış6:alçak paralel hata (tetik aşağıya doğru çekiliyor,tetik parmağı çok içerde)
    atış7:sağ paralel hata
    atış8:sol paralel hata
    GRUP3: (nümerik dilimli atış ve yer tespit levhası)
    atış9:geri tepme(kabza gevsek yada çok sıkı tutuluyor. atıcıda patlama refleksi var)
    atış10:tetiğe birden basılıyor
    atış11:tetik kenarlara doğru çekiliyor ,kabza gevsek yada çok sıkı tutuluyor kavrama hatası
    atış12:kabza kavrama hatası tetiğe sert basılıyor..küçük parmak yada baş parmak hatalı duruyor

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen shooter54 ().

• Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler, vermiş olduğunuz bilgileri dikkate alacağım.Silahın ayarlarını biraz kurcalamıştım tetiği geriye almıştım sanırım tekrar öne çekmem gerekecek gibi Shooter54 size ayrıca teşekkür ederim vermiş olduğunuz diyagramdan hatalarımı aşağı yukarı bulabilirim herkese iyi atışlar dilerim..

• Zoraki HP01 Ultra
    • Walther CP 99
    • Daisy Powerline 5501
  • tek el le 10 metreden helal olsun ya helal :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver