Acil Teknik Bir Soru!!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar. Bende Bt65 SB hatsanın pcp tüfeği var. Bu tüfeğe OPTİMA 3*12-44 dürbün aldım. Bide rambo dampa tek parça ayak aldım. Şimdi sorum şu;
    Bu dürbünü sıfırlamak için tüpü kaç bar basınca ayarlamalıyım? Yani en stabil atışlar için kaç bar aralığında sıfırlama yapmalıyım? Not: Bilindiği üzere bt65 300 bar kapasiteli bi tüpe sahiptir ancak regülatör olmadığı için sıfırlama yapılan bar aralığı benim için çok önemli.
    Şimdiden bilgi paylaşımı yapan arkadaşlara çok teşekkürler.

• İşte bende o stabil aralığı bulabilsem sorun yok zaten. Bulamıyom :(

• at44 te 170-130 bar arası stabil ve güclüydü ama deneyerek bulmustum sizde bi deneyin o bar arasını

cmz arkadaşımızın dediğine katılıyorum. bende de bt65 var youtube da izlemediğim video kalmadı.

Maximum basabileceğiniz basınç 200 bar.
    genelede profesyonellerin gruplamalarda kulandığı 130 ila 170 barlar arası tercihediyorlar... buda ortalama 25 atış civarı oluyor.

Hatsan BT65 SB W 5.5 MM + Optima

Ankara

• aman 300 basmayın allah korusun en basit bir açıklama ile 2-3 bar araç lastiği basıncıdır hesabı siz yapın.

Hatsan At44 - 10 Wx L&W Long - 5.58o ;tacli#

• Öyleyse basıncı 170 bara kadar ayarlayıp 25 m de yapıyom sıfırlamayı günah benden gitti ;)

• 25 değil 9-10 metrede yapın

Hatsan At44 - 10 Wx L&W Long - 5.58o ;tacli#

• Sıfırlamayı en doğru şekilde yapmak istiyorsanız;
    Chairgunda, kullanacağınız pelletin BT65 e göre verilerini girip bu verileri sabit tutun. Sıfırlama mesafesini değiştirerek istediğiniz grupman çapında en uzun isabetli nişan hattını bulduğunuz mesafe en uygun sıfırlama mesafesi olacaktır.

JSB Monster ve BT65 için optimum sıfırlama mesafesi 14.2 metre olup, 12x büyütme için, 2.5cm kill zone alanında 8.6m ve 45.4m arası artıkıln ortasında vurur;

[Resim Engellendi: http://i1254.photobucket.com/albums/hh618/Wanted_Tr_Gun/12x_zps0d55c608.jpg]

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Wanted_Tr_Gun ().

• Wanted_tr_gun; çok teşekkürler dostum. Çok işime yaradı verdiğin bilgiler. :)