Hangi sumatra modeli en güçlü ve en büyük tahribatı verendir?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ;grin; Merhaba arkadaslar ingilterede geyik,Karaca vs avları için sumatra havali tufek almayı düşünüyorum sumatranin 5.5mm ile en ağır tahribat ve hızı yapabilen modeli hangisidir.cevaplarinizi bekliyorum..

Prestige kub mtc viper 4-16-50,
    Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• 5.5 mm diye belirtmemiş olsaydınız , .357 Recluse modeli diyecektim . Akıllara zarar tahribat gücü var.

Aradığınız tür ; Samyang Sumatra 500 .22 cal olanıdır

Ne kadar özlendiğini bilsen , yokluğundan utanırsın ...

• İngiltere'de havalı tüfek ile avlanmak, okyanusta bıçak ile balık tutmaktan hallice olur. Ateşli silah alman çok daha kolay olur.

• İngiltere'de havalı tüfek ile avlanmak, okyanusta bıçak ile balık tutmaktan hallice olur. Ateşli silah alman çok daha kolay olur.

Burada havali ile av çok yaygın sandığınız gibi değil

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Burada havali ile av çok yaygın sandığınız gibi değil

12 FPE üstü tüfeklerin kayıt ve ruhsat işlemleri ateşli silahlardan daha zor ve uğraştırıcı. Eğer 12 FPE altı alırsanız sadece permit ile avlanabilirsiniz ama 12 FPE üstü için işlemler ateşli silahtan daha zor diye biliyorum. 3 sene kadar önce İngiliz bir arkadaşım burada havalı tüfeklerin bu kadar kolay alınabiliyor olmasına çok şaşırmış ve anlatmıştı.

• Bir de profil resminizi biraz küçültüp sığdırırsanız daha güzel görünür sanki :rolleyes:

• Ah bi küçültebilsem:)

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Bizim tabiatımız gibi boş değil dünyanın her yanı.Videolarda geyik vuranları domuz vuranları biliyoruz ama 50 metre nasıl yaklaşacaksın o karacaya felan onu benimde aklım almıyor değil.Anca güzel bir kamufleyle bu tarz evlerde düdüklerle hayvan çağırıp havalı ile vuran çok video izledim.

[Resim Engellendi: http://f1302.hizliresim.com/16/7/jvv1t.jpg]

• 25 te olabilir kastettiğim hayvanlar çok büyük değiller

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Bizim tabiatımız gibi boş değil dünyanın her yanı.Videolarda geyik vuranları domuz vuranları biliyoruz ama 50 metre nasıl yaklaşacaksın o karacaya felan onu benimde aklım almıyor değil.Anca güzel bir kamufleyle bu tarz evlerde düdüklerle hayvan çağırıp havalı ile vuran çok video izledim.

[Resim Engellendi: http://f1302.hizliresim.com/16/7/jvv1t.jpg]

Kesinlikle Hayır.. yaklaşmak çok kolay ormanlık alanlarda.bu alanlardanda İngiltere de çok sayıda mevcut hatta heryer oyle.

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Bu güçte tüfekleri kullanan üye Ler varmi aceba?

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Size Sumatra .25 Carbine öneririm , yüksek-orta güçte 2 şarjör 65 fpe. ile çok rahat atarsınız. Ama moderatörsüz atarsanız çok gürültülüdür.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Size Sumatra .25 Carbine öneririm , yüksek-orta güçte 2 şarjör 65 fpe. ile çok rahat atarsınız. Ama moderatörsüz atarsanız çok gürültülüdür.

Sumatra 500 ü neden önermediğini merak ettim abim 100 fpe.

• malum yasalar yüzünden ülkmizde havalı silah ile büyük av hayvanı tecrübesi yok yerinizde olsam av konusu ile alakalı ingiliz forumlardan bilgi ediniridim

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Tolga abi , arkadaş av yapacak sanırsam , koca 500 lük taşıması zor diye Carbin daha iyi olur bence. 6.35 versiyonu 80 değil ama 65 fpe veriyor diye biliyorum .

Ekleme:

Eğer büyük bir hayvanı 300 fpe. altında bir tüfekle avlayacaksanız çok isabetli olmanız gerekir , kalbin sol kulakçığına veya kafatasının ince yerine falan denk getirmelisiniz. Bilemiyorum riskli iş , hayvanı yaralayıp sakat bırakmak öldürmekten daha kötü bence.

filinta

dulce bellum inexpertis

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Weihraucher ().

• Sen bize şöyle en güzelinden ilgilterede olduğunu ima edecek bir fotoğraf paylaşırmısın.Şimdi tribe girip yazan çok olucak en azından sende rahat et bizde kardeşim :thumbup:

;kffx;

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• İngilterede havalı tüfek ile tilki ve karaca avlamak yasak diye biliyorum.Ancak izne tabi Fac statüsünde .17 veya .22 yivli ile avlanabilirsiniz ;)

https://www.gov.uk/hunting-and-the-law