Stoeger x20 suppresor combo 5.5mm palet çok az bir kısmı dışarıda kalıyor..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese iyi forumlar arkadaşlar.. Yeni bi stoeger x20 suppresor aldım fakat diana ve rws paletler tamamen yerleşmiyor namluya çok azı dışarda kalıyor kapattığımda da pul pul arkasını tıraşlıyor.. Bu her stoegerde var mı yoksa sıkıntı bende mi aynı sorunu yaşayan arkadaşlar çözümlerini anlatırsa çok sevinirim :)

Stoeger x20 Suppresor Combo .22 Cal & Tasko 6x24-40
    GSG 92 Blowback
    Tanfoglio Witness 1911 Blowback
    ASG Dan Wesson 6 inc Silver
    Stoeger Atac Suppresor .22 Cal
    Blow F92 Kurusıkı
    Zoraki Mod 917 Kurusıkı

• ustam iki tür pellet denedim biri diana biri rws ikisinde de aynı sonuc jsb de denedim fakat aynı parmağımla sonuna kadar ittirdiğim halde bu şekilde oluyor atış yapıyor ama övüldüğü gibi isabetli ve istikrarlı değil büyük ihtimal paleti bozduğundan ve dürbünüm ayarlı değil ondan da olabilir ama. peleti nasıl anlatim şöyle düşün hocam 4.5 luk namluya 5.5 sokmaya çalışmak gibi çok az bir yer dışarda kalıyor sonuna kadar ittirdiğim halde

GSG 92 Blowback
    Blow F92 Kurusıkı
    Zoraki Mod 917 Kurusıkı

• Neden aynı konuyu tekrar çaıyorsun diğer konuna zaten cevap verilmiş ilgilenenler olmuş
    Stoeger x20 suppresor. pelet ucu dışarda kalıyor.. ??

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Ben x20 sub. kullanmadım ama bu sorunun yaşandığı bir kaç tüfek kullandım önce bakmamız gereken şey pelletler 5.50mi 5.52mi bazen bundan kaynaklana biliyor namlu eğer tam 5.50 üzerine üretilmişse hafif taşmalar yapabiliyor eğer teşmalar yaparsa her atıştan sonra birkez namluya üfleyerek kalıntılardan temizlemenizi öneririm isabet ve namlu ömrü açısından önemli olduğunu düşünüyorum

• o konuyu silmiştim o yüzden hocam yanlş yere açmıştım galiba onu

GSG 92 Blowback
    Blow F92 Kurusıkı
    Zoraki Mod 917 Kurusıkı

• hocam sürekli yapıyorum onu her atıştan sonra namlu içine üfleyip kalıntılar dökülüyor. ama ben tüfeği alalı henüz 1 hafta falan oldu yani bu benim ilerleyen zamanlarda başıma iş açar mı acaba ?ya pelet değiştirmek ne kadar etkili olur acaba sonuçta kullanıdığım pelletler de kötü sayılmaz jsb rws ve diana 5.5 denedim hepsinde aynı yani çok az milimetrelik bi yer dışında kalıyor

GSG 92 Blowback
    Blow F92 Kurusıkı
    Zoraki Mod 917 Kurusıkı

• sorun çıkartacağını sanmam ama deneme yanılma yoluyla hem isabet hemde namluya oturma bakımından iyi gelen peleti bulup onu kullanmanızı öneririm bende mod 95te ilk kullandığım pellette yaşadım bu sorunu 4-5 çeşit pelet denedikten sonra en iyi uyanı bulup onu kullanmaya başladım

• pelette tavsiyeniz var mı çünkü bende yakın zamanda onu yapcam ayın 15 ini bekliyorum :) 5-6 çeşit pelet alcam

GSG 92 Blowback
    Blow F92 Kurusıkı
    Zoraki Mod 917 Kurusıkı

• Hocam tesadüf mü bilmiyorum ama bende 5.5 suspessor da rws kullanmış ve memnun kalmıştım. Ben böyle bir sorun yaşamadım eğer o-ring seviyesinden azsa taşma sorun yok. Tüfeği kurduktan sonra namluyu kapat ve tekrar aç bakalım eteklerde bir tahtibat oluyormu. Eğer ki oluyorsa sorun var demektir.

Ha bu arada olur da değiştirirsen 4.5 ile değiştir crosman premier kullan en güzel sonucu onunla alacaksın. x20 nin gücü düşük hele suspessor un daha da düşük yayın eskidikce ve dizelleme bitince 5.5 de bunu çok fazla hissedeceksin.

• haklısın ama işte bu tüfekte böle bi sorunla karşılaşan biri yok henüz forumda o yüzden merak ettim bende tüfek kullanan değil de aynı sorunu yaşıyan biri daha çok işimi görür gibi geldi . yine de çok saolun tavsiyenize

GSG 92 Blowback
    Blow F92 Kurusıkı
    Zoraki Mod 917 Kurusıkı

• hocam aynen tekrar açınca eteği eziliyor peletin tavsiyenizi dikkate alacağım. :)

GSG 92 Blowback
    Blow F92 Kurusıkı
    Zoraki Mod 917 Kurusıkı

• emre bey, açtığınız diğer konuda aynı tüfekle aynı sorunu yaşadığımı ve çözümünü söyledim. isabeti çok olumsuz etkiler benden söylemesi, etekler hep ezilip arada kalır, peletin etekleri eksik çıkar namludan.

AT44-10 LW (5.5) OPTİMA 3*9-44E

GAMO WİSPER IGT 5.5

• fuzuli Arkadaşımızın söylediği çözüm işe yarar bir çözük ki zaten birçok yaylı tüfekte bu tip bir havşa mevcut. Fakat havşa derinliği ve açısı iyi ayarlanmaz ise pallet eteklerini halka şeklinde koparır ve tüfeği mundar edersin. Dikkat etkete fayda var benim gözüm kara ben elir elime matkabı yaparım ama eğer kendinden en ufak şüpen var ise hiç bulaşma.