X20 Tüfeğim ile ilgili

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle merhaba. 5.5 Cal. stoeger X20 Tüfeğim için farklı peletler denemek istiyorum. 20 ile 30 gr arası ağırlıktaki peletler tüfeğime veya tüfeğimin yayına zarar verir mi diye öğrenmek istiyorum. Ayrıca Bu peletleri sürekli kullanmayacağım. Arada bir değişiklik olsun diye kullanırım diye planlıyorum.

• Cevabınız için teşekkür ederim. Hafif peletler doğa şartlarından daha fazla etkileneceği için, Uzak mesafelerde ağır pelet kullanımı daha doğru olmaz mı ? Tahibat veya menzil olarak düşünmedim. Sonuçta sürekli kullanmayacağım. Arada bir değişiklik olsun diye almayı düşünüyorum. Tabiki hem uzak mesafe hem de tahribat olsa hayır demem. :)

• Kaliteli palet kullanmaya özen gösterir atış hızını da 80-850 arasında tutarsan optimum verimi elde edersin.

14gr in üzerine çıkmamaya çalış.

• Affınıza sığınaraki Atış hızını 80-850 arasında tutmak ne demek ?

• Official Post

800-850 demek istemiş arkadas heralde.
    5.5mm zaten 800.850 fps değelerini vermez
    13 grainle en iyi 750 fps yakalarsınız.

agt agtagt

• Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Pelet ağırlığı arttıkça, namlu çıkış hızının azalacağının farkındayım. Sorum şu ki, kullanacağım ağır peletler(20-30 gr. arası) tüfeğime her hangi bir zarar verir mi ? Uzun veya kısa vadede sonuçları ne olur ?

• Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Pelet ağırlığı arttıkça, namlu çıkış hızının azalacağının farkındayım. Sorum şu ki, kullanacağım ağır peletler(20-30 gr. arası) tüfeğime her hangi bir zarar verir mi ? Uzun veya kısa vadede sonuçları ne olur ?

Yayı yorarsın en fazla, oda pahalı bir şey değil değişirsin.

• Fiyatından çok, tüfeği söküp geri toplama işleri beni korkutuyor. Ben yine peletin gr. işini fazla abartmadan kullanmaya devam edeyim.. :) Teşekkürler cevaplar için.