Whiscombe Yaylıları

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • havalı silahlarda oldukça eski ancak çeşitli nedenlerden dolayı fazla üzerine gidilmemiş geliştirilmemişler ateşli silahlara ağırlık verilmiş bence havalı silahlarda gelişime açık teknoloji ile paralel tahmin dahi edemeyeceğimiz atılımlar yapılabilir.
    Genel Havalı silahların tarihi

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Aynen hcoam ben de yivli görüntüse hasta oldum. Tip olarak AA prosport 1 ise whiscombe'de 2'dir benim için. ;tacli#

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• yazdıklarım neden silindi

Forum Kuralları;

"Bu forumları kullanabilmek için kullanıcılar birer kullanıcı adı, şifre ve geçerli bir e-posta adresi vermek zorundadır. Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden ne Sistem Yöneticisi ne de Oturum Yöneticileri sorumlu degildir. Unutmayınız ki bu siteye yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline gelecektir. Bu nedenle kişisel bilgileri paylaşma kararı verirken dikkatli olunmalıdır. Başka bir kullanıcı tarafından iletilenlerin herhangi bir şekilde saldırgan ya da rahatsız edici olduğunu düşünmeniz durumunda site yöneticileri ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir. Bu sözleşme ile bizi (burada ya da baska bir yerde belirtilmiş olsun ya da olmasın) tarafınızdan gönderilen verilerin herhangi bir nedenle tarafımızdan silinmesi ya da değistirilmesi konusunda, yetkili kılmaktasınız.

15- Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular yöneticiler tarafından derhal kapatılır! bu hususta zaman kaybetmeden müdahale ederler, Kapatılan konularla ilgili gönderilen özel mesaj yada E-Postalar okunmadan silinir.

26- Foruma üye olan herkes, FORUM KURALLARINI KOŞULSUZ KABUL ETMİŞ SAYILIR.

Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten hemen sonra geçerlidir, üyeler ben görmedim, okumadım diyemezler!

• Yazılanları okuyunca, biraz düşündüm.
    16 grain pelleti 850-900 arası atan ama neredeyse pcp ler sakin olan bir yaylı ( gasram vb) olsa pcp kullanırmıyım acaba. Yada arşive eklermiyim ki?

A-TAKIMI

• Ne demişler ''piston aşağı indi''... Yaylı devri geçti mi bilmiyorum bu umut vaadediyor ama...
    Anti parantez şerrefsizim ki aklıma gelmişti...

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Ne demişler ''piston aşağı indi''... Yaylı devri geçti mi bilmiyorum bu umut vaadediyor ama...

;rofl.;;şrofls;.;şrofls;.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Yazılanları okuyunca, biraz düşündüm.
    16 grain pelleti 850-900 arası atan ama neredeyse pcp ler sakin olan bir yaylı ( gasram vb) olsa pcp kullanırmıyım acaba. Yada arşive eklermiyim ki?

Ben yaylı değilde o civarlarda atan güzel bir multipump olursa düşünmeden alırım ama pek seçenek yok bu konuda. Yaylı mekanizması ses yapıyor. Multipumpu kurma kolaylığı yapan bir edevatla tek kurulumda ya da en fazla 2 kurulumla bu güce erişebilseler çok farklı olurdu. Zoraki tüfek yapsa belki 4 kurulumda o güce erişen güzel bir şey çıkardı ortaya ama düşünmüyorlar sanırım. Aslında sabit ve kaliteli namlulu bir multipump tüfek piyasanın tozunu attırır.

• @ bullarika foto süper hocam. o surat ifadesi ciddiyet, vakurluk ''işte düşen piston bu dercesine'' ;şrofls;.;şrofls;.

O değilde Sayın 6136'nın yazısından aklıma geldi tamam tepme yok ama bu tüfekte fazladan ''piston'' olduğunu düşünürsek çok daha fazla ses çıkacaktır muhtemelen.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• @ bullarika foto süper hocam. o surat ifadesi ciddiyet, vakurluk ''işte düşen piston bu dercesine'' ;şrofls;. ;şrofls;.

O değilde Sayın 6136'nın yazısından aklıma geldi tamam tepme yok ama bu tüfekte fazladan ''piston'' olduğunu düşünürsek çok daha fazla ses çıkacaktır muhtemelen.

ben ATP1 i komple söktüm 2 saat kadar evvel ve daha farklı bir yay ekledim. Orjinal yayı ile arasında pek bir fark olmayınca yayı biraz kısalttım ve ortalama Zorakinin 4 pompadaki gücü civarlarında bir güç elde ettim. Amacım gücünü düşürüp kapalı ortamlarda kısa mesafe atışlarıa yaparken sesinin az çıkmasını sağlamaktı zira baya ses yapıyor normal haliyle.

Pcp de bile multipump sessizliği arasında çok fark var. Kapalı ses olmayan ortamda çekicin pistona vuruşu silahın moderatörle çıkardığı kadar ses yapıyor hatta daha fazla diyebilirim. Multipumpta bu sıkıntı olmadığından daha sessiz.

• ATP1'in o kadar ses çıkardığını bilmiyordum doğrusu güzel bir çözüm olmuş... Elinize sağlık.

Whiscombie'nin sesini içeren tek video bu malesef. Modeli JW-75

2 ''pistona'' rağmen beklediğim kadar yüksek bir ses yok ortada.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Gepard ().

• havalı silahlarda oldukça eski ancak çeşitli nedenlerden dolayı fazla üzerine gidilmemiş geliştirilmemişler ateşli silahlara ağırlık verilmiş bence havalı silahlarda gelişime açık teknoloji ile paralel tahmin dahi edemeyeceğimiz atılımlar yapılabilir.
    Genel Havalı silahların tarihi

Yazılanları okuyunca, biraz düşündüm.

Ne demişler ''piston aşağı indi''... Yaylı devri geçti mi bilmiyorum bu umut vaadediyor ama...
    Anti parantez şerrefsizim ki aklıma gelmişti...

bence de asil arkadaşımızım dediği gibi havalı silah teknolojisi eskidir ama güç sorunundan dolayı yeterince ilgi görmemiştir ve levent7706 arkadaşımızın dediği gibi o güçte yaylı bir silah olsa üstelik tepme ve ses sorunu çözülmüş olsa sanırım kimse yanında teşkilat gerektiren pcp kullanmaz.
    freedom arkadaşımızın dediği gibi bu benden başkalarının da bir çok kez aklına gelmiştir.

şahsi görüşüm bu teknoloji üzerinde çalışılırsa başarmak mümkün yeterki çalışmak isteyen arkadaşlara moral verilsin.

aylar önce bir arkadaşımın spor salonunda göğüs kaslarını çalıştırmak üzere yapılmış bir "alt gögüs" sehpasını bozup açıları basitçe ayarlanabilir hale getirmek istedim, arkadaşım da bana; "bu mümkün olsaydı bunu yapan fabrika böyle bir model çıkartırdı" dedi. ben de kendim bir tane yaptım ve arkadaşıma gösterdim. tecrübe etti, hayret etti çok beğendi ve gerçekten kendin mi yaptın dedi.

eskişehirde devletin tren fabrikasında imkansız denen iki otomobil yapıldı hemde kısa bir sürede

Eskiden bu kadar güçlü yaylılar yoktu şimdi domuz öldürebildiği iddia edilen yaylı silahlar var.

evet bir kullanıcı yeni bir şey yapamazsa bu ayıp sayılmaz o da başka bir meslek icra ediyor ve dikkati o yöndedir demektir ama yapılamayacağını iddia atmek başka bir anlama gelir.

düşünün bir kez; 4.5 yada 5.5 mm bir yaylı, üstelik bulpup ve çok etkili, moderatör yardımıyla sesi azaltılmış ama biraz tepiyor. Bunu hobidaşlarımız yalnızca ufak tefek ve uzun menzill olduğu için ve cebe sığabilen 5 - 6 kutu pelet ile sabah ezanından akşama kadar atış yapabildiği için, ama hayvan öldürücüleri gücünden dolayı yakın hedefler için kullanmak amacıyla satınalır ve dünyaya bunu satarız. Üstelik kimse pcp kullanmaz g;$i

burada kendi başına piston yapabilen arkadaşlarımız olduğuna göre başka şeyler de yapanlar bulunabilir, böyle bir silah yapılması iyi olmazmıydı.

• İnsanın Whiscombie firmasını satın alıp üretime Türkiye de devam edesi geliyor. :rolleyes: