Yeni Incemehmet 6.35 Bullet

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bugün yeni incemehmet 6.35 leri denemek için düştük yola, 40km yol yaptıktan sonra atış
    alanımıza vardık ..
    ilk önce incemehmet yeni bulletlerden bahsedeyim ; bullet kutularını ilk açtığımda
    makina yağı ve yoğun kurşun artıkları içinde bulletleri buldum çareyide yıkayıp kurumaya
    bırakmakta buldum..Bu şekilde pellet kullanmak zorunda kalan arkadaşlarada yıkamalarını
    tavsiye ederim , sağlık açısından .. Bulletlerin içinde ,uç kısmlarında makina izi , eteklerinde içe
    yönlü yamukluk ve genel manada yamuk olanlar mevcut bunların düzgün bulletlere oranı kutuda %30-40 diyebilirim.
    Gelelim mühimmatın bt65 deki performansına ; bulletler şarjore boy olarak tam oturuyorlar , namluya
    sürerken ise bağzıları tatlı sert şekilde girerken bağzılarını namluya sokmak için bütün
    gücünüzle itmeniz gerekiyor tabi bu uğraş sırasında sık sık takılma, sıkışmalar ve defalarca namlu oringinin
    yırtılmasıylada karşılaştık ..Namluya sert girenler gözlemlediğim kadarıyla alt vuruyor yapı bakımından
    bozuk olanlarda dengesiz gidiyor..Yaptığımız gurupmanlardan bir tanesininde videosunu atıyorum 5 atışta
    üçü çok iyi toplarken diğer ikisi alaksız yerlere gidiyor..Kısaca ben yeni bulletlerin bt65 deki
    performansını beğenmedim ..Geçmişte numune olarak çıkan bulletlerle atış yaptık ve burada paylaştık hiç bir
    problem yaşamamıştık..
    Bu arada umarım üretici ilerde iyilerini çıkarırda eskidende yazdığımız gibi övgü dolu yazılar yazabiliriz.

http://youtu.be/buXKhIK67rU

http://p1304.hizliresim.com/18/w/mk6cm.jpg
    [Resim Engellendi: http://p1304.hizliresim.com/18/w/mk6cm.jpg]

http://p1304.hizliresim.com/18/w/mk6g3.jpg
    [Resim Engellendi: http://p1304.hizliresim.com/18/w/mk6g3.jpg]

http://o1304.hizliresim.com/18/w/mk6gv.jpg
    [Resim Engellendi: http://o1304.hizliresim.com/18/w/mk6gv.jpg]

• Gönderdiğimiz arkadaşlardan biri bundan bahsetti, yeni çıkan ürünlerde 4x4 lük olmayabilir , ki zaten sorunların bildirilmesini söylüyoruz ... Ki burada yazmadan evvel bizi arayıpda eksikliği bildirsen de bizde üretimle konuşup o sorunu halletmeye çalışsaydık daha faydalı olabilirdi zannediyorum.... Önceki numunelerin parçasını kırdığı için o yapılamıyor, bu yeni kalıp...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen army ().

• Bunlar numune değil, ben sana 20 kutu alman için ısrar etmedim,zaten stokla sınırlı ...Gönder kardeşim geri parasını iade edeyim sana ...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• Bana gelen peletler gayet düzgün ha içlerinde resimlerdeki gibi olnlarda var seçtim iyi olnlar gayet iyi tam olarak bi gurupman yapamadım ama bu peletleride zaten gurupman için almadım 50 mt.tahribat denedim güzel geldi bana. arkadaşta uğraşmış denemiş hevesli gitmiş atışa sonuda hüsran olunca canı sıkılmış haklı.

Acizane söylüyorum Murat kardeşim, Army abim atışmayı bırakın bu forumda ne diye varız bu paylaşımları ne için yapıyoruz birbirimizi kırmayalım şu iş olursa hepimizin faydasına Murat kardeş sen bu işi bırakma senin paylaşımlarına bakıyorum Maşşallah uğraşıyorsun inceliyosun irdeliyosun çok faydalı oluyor. Bizimde böyle fikirlere beyinlere ihtiyacımız var. Murat sen yazmışsın şikayetlerini. Kızmışsında madem numune niye para ondada haklısın. Valla seni sakinleştirmeye uğraşıyorum niye bu iş başarısız olursa ağır peleti ellerde görcez gibi geliyor. sen o peletleri gönder geri bence al parasını. Army abiye diyorum abi kızdırma gençleri. hem bu peletler görücüye çıkıyor ilk defa bayilere düşmeden bizler aldık. Siz birbirinizden bağlantıyı kesmeyin, şu işi neticelendirelim

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• Ortada bağzı yanlış anlaşılmalarda var zaten , army ninde suçu olmadığını anlıyorum bu işte . Dediğiniz gibi tahribatta zaten sorun yok vurduğu yeri parçalıyor..Yazımdada dediğim gibi bt65 için iyi iş yapmadı bu demek değil ki diğer tüfeklerdede yapmaz ,sizin tüfekte sıkışma gibi problem olmayabilir ..Birde beklentilerde farklı olabilir kısa mesafe için beklentileri karşılayabilir uygun tüfekle..

• videodaki gurupman kaç metreden

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen OSMAN SERTER ().

• Ürünün namlu'ya sıkışması namlu oring'ine zarar vermesi sarjöre tam oturmaması bir çok kişinin ağzından çıkıyor bu ürünler muhtemelen kaba taslak değerlerle üretilip paketlenip tüketiciye sunuluyor test veya başka bir amaçla olsun bu kadar kaba taslak bir ürün kullanıcılara asla dağıtılmamalı öncelikle fabrika'da her çeşit tüfekle ürünlerin bir çok teste tabi tutulmaları lazım daha sonra eğer'ki hiç bir sorun yok ürün kullanıcılara sunulup onların görüşleri alınmalı ve istekleri doğrultusunda geliştirilmeli

• hiç bir fabrika öyle kabataslak iş çıkartmaz. Sanırım üretim ve fabrika gibi konulara hiç şahit olmadınız. ;)

• Bu işler bu şekilde disiplinsiz şekilde olmaz. Bir üretici bir malı ürettiği zaman, örnekler üzerinde denemeler yapar, ürün satılacak kıvama gelince her kezin yaptığı gibi bayilerde satar. Benden İnce Mehmet yetkililerine naçizane tavsiye. Yoksa böyle protatipti, ilk üretimdi son üretimdi, 23-25-30-40 dı derken işler arap saçına döner, sonra kimsede almak istemez o bulletleri...Daystate de dahil :)

• arkadaşlar bence yanılıyorsunuz; Ne ince mehmet ,ne başka bir firma böyle işleri rast gele yapamaz. Hiç bir üretim sandığınız gibi olamaz, mümkün değil.

Bence başka bir durum vardır. Sözkonusu kendiniz olduğunuzda nasıl har yaptığınızın masum bir açıklaması varsa bu konuda da biraz beklerseniz firmayı mahkum etmemeniz gerektiği ,bir şekilde ortaya çıkacaktır. Ne dersiniz biraz daha sakin düşünelim mi.

• Zaten ince memedin yapacağı iş bu kadar olur ! incememed'in ilk kez solid üretimine geçeceklerini okuduğumda daha doğru düzgün 4.5mm pellet yapamayan firmanın solid üretiminde başarı sağlamayacağını o gün söylemiştim ve de gördümki haklıyımışım , atıcılıkdan anlamayan arkadaşlar belki bu bulletlerin iyimi kötümü olduğunu anlamayabilirler fakat kesinlikle yıllarca atıcılıkla uğraşmış kişilerin bu bullete benzeyen şeylerle işi olmayacakdır , benim bu bulletler hakkındaki yorumum '' yerli üretim facia'' bu işi yapsa yapsa sadece atıcıığın piri kemal AKTAŞ yapar.... !! :) :)

• Zaten ince memedin yapacağı iş bu kadar olur ! incememed'in ilk kez solid üretimine geçeceklerini okuduğumda daha doğru düzgün 4.5mm pellet yapamayan firmanın solid üretiminde başarı sağlamayacağını o gün söylemiştim ve de gördümki haklıyımışım , atıcılıkdan anlamayan arkadaşlar belki bu bulletlerin iyimi kötümü olduğunu anlamayabilirler fakat kesinlikle yıllarca atıcılıkla uğraşmış kişilerin bu bullete benzeyen şeylerle işi olmayacakdır , benim bu bulletler hakkındaki yorumum '' yerli üretim facia'' bu işi yapsa yapsa sadece atıcıığın piri kemal AKTAŞ yapar.... !! :) :)

Genel olarak yapılan atış ve grupmanlara bakılınca, İnce Mehmet in, bu istisna haricinde işini gayet iyi yaptığı görülüyor.

Benim takıldığım nokta, bu öfke dolu fanatizmin kaynağı...Sanki içerden kilitlenmiş bir dünyada yaşayan bir grup, içi öfke dolu...Kelimelerde hep bir saldırganlık...Bu genel bir agresiflik gibi de değil, bu işte bir tuhaflık var. Dikkatimi çeken asıl nokta ise yerli mallarına karşı bir öfke duygusu... Gerçekten araştırılması gereken bir durum...

• Genel olarak yapılan atış ve grupmanlara bakılınca, İnce Mehmet in, bu istisna haricinde işini gayet iyi yaptığı görülüyor.

Benim takıldığım nokta, bu öfke dolu fanatizmin kaynağı...Sanki içerden kilitlenmiş bir dünyada yaşayan bir grup, içi öfke dolu...Kelimelerde hep bir saldırganlık...Bu genel bir agresiflik gibi de değil, bu işte bir tuhaflık var. Dikkatimi çeken asıl nokta ise yerli mallarına karşı bir öfke duygusu... Gerçekten araştırılması gereken bir durum...

Kimseye saldırıdğım yok ince memed kaliteli bir mühimmat değil o kadar bu sadece ince memed için geçerli değil ben hayatım boyunca yerli üretim olupda doğru düzgüm olan bir cisim ile karşılaşmadım . Son sözüm '' Çarşı ince memede karşı'' :) kötü grupmanlar yapmak isteyenler alıp kullanabilir zevk meselesi... !! :)

• Kimseye saldırıdğım yok ince memed kaliteli bir mühimmat değil o kadar bu sadece ince memed için geçerli değil ben hayatım boyunca yerli üretim olupda doğru düzgüm olan bir cisim ile karşılaşmadım . Son sözüm '' Çarşı ince memede karşı'' :) kötü grupmanlar yapmak isteyenler alıp kullanabilir zevk meselesi... !! :)

Bu mesaj olsa olsa şaka zannediyorum . Ciddi ise k.a dan satın alabilirsin sorun yok (ondan satın almasanda kocaman bir aferin alman mümkün) ...
    (Ayrıca bir tane attığını yada gördüğünü dahi sanmıyorum - resim hariç)... Avrupadan satın alanlar sizin kadar bişeyden anlamıyor herhalde ...

• Kimseye saldırıdğım yok ince memed kaliteli bir mühimmat değil o kadar bu sadece ince memed için geçerli değil ben hayatım boyunca yerli üretim olupda doğru düzgüm olan bir cisim ile karşılaşmadım . Son sözüm '' Çarşı ince memede karşı'' :) kötü grupmanlar yapmak isteyenler alıp kullanabilir zevk meselesi... !! :)

Atıcı, Acemi. Silah AT44 long. Kullanılan mühimmat :) 23 grain ince mehmet solid. 250mt ve 215mt. 215 mt de 15-20cm de toplamış bulletleri, nerdeyse bir grupman yapmış yani. Daha ne olacaktı merak ediyorum :)

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Condor la 149 mt de 11 cm grup yapmıştım , ama görünüşe göre AT44 bizi geçmiş gözüküyor ...

Ama önceden yapmış olduğum atış :

[Resim Engellendi: http://img9.imageshack.us/img9/8310/265metre23grain.jpg]

• Her sektör kendi içindeki imkanlar ve ihtiyaçlar üzerinden üretilen çözümler ve daha iyi çözümler üzerinden ilerler. İnce Mehmet firması bu işi eskiden beri yapıyor ve eskinin ihtiyacına cevap veriyor. Yeni zamanlar yeni ihtiyaçları doğurdu. Bu firma, yeni olana da cevap vermeye çalışıyor. Böyle durumlarda, saldıran olursa ister istemez savunan da çıkar. İki taraf da durumu abartmak zorunda kalır. Bunun ne bize ne de firmaya faydası var.

Hiç bir şeye yaramadığı zannedilen 2-3 liralık pelletlerin de alıcıları var. Onları ve aldıkları ürünleri aşağılamanın gereği yok. Evet iyisi ile kötüsü arasında malzeme ve maliyet bakımından uçurum yok ama teknoloji ve yatırım bakımından uçurum var. Buna rağmen de yerli bir firma solid açığını ucuz yoldan kapamaya çalışıyor. Yine başka bir yerli firma daha temiz işi daha yüksek fiyata piyasaya sunuyor. Burada gereksiz mukayeseler yapılıyor. Mukayese yapılır ama fiyat/kalite eşlemesi de icab eder.

Ortada solid pellet konusunda bu iş böyle olur demiş yabancı bir firma yok. H&N Rabbit Magnumlara bakın. Solid tarzı pelletler. Ne çapları düzgün, ne boyları standart, temizlik hak getire, kısacası berbat vaziyette. Ama kimse Hornet ile yada İnce Mehmet ile kıyaslamıyor. 200 lük kutu 40 lira civarı. Hiç nakliye ödemeseniz yurt dışı fiyatı da 25 lira civarı. Ama adı H&N, buna sebep itiraz eden olmuyor galiba.

Kötü olsun yerli olsun diyen yok. İyi olsun. Bu yönde talep olacak ki, imalatçı da elini taşın altına koysun.

• Geçen hafta 10 kutu .25 satınaldım. Öncelikle 10 kutu içerisinde 10 adet hatalı bullet bulamadım . Sanırım şanslıyım :)
    Temizlik bakımından bulletlerin üzerinde bir miktar kurşun tozu olmasına rağmen hiçbiri yağlı değildi . Sanırım üretim esnasında bulletlerin biriktirildiği hazne nin dibinde kalan ürünler
    diğer ürünlerden sızan yağ ve tozla kirlendiği için yukardaki örnekteki şekilde geliyor !
    AA namlusunda hiç bir zorlama olmadan kullanılıyor ancak tektek elle yükleniyor ,zira daha öncede söylediğim gibi şarjöre uzun ?
    Ancak açtığım kutuların hiç birinde resimdeki gibi uç kısmında deformasyon olan bullete rastlamadım.
    Atış denemelerinde mesafe 116 metre ve 5 atışlık grupmanlar ortalama 8cm çıktı. Bu arada böyle bir mühimmattan 3-4 cm grupman beklemediğimi zaten söylemeliyim.
    sonuç olarak kanaatim:
    Her üretim için hammadde bittiğinde ve yeni hammedde yüklenirken,kalıp belirli sayılarda basım yaptıktan sonra veya kalıp ve - veya itici ile stoper arızalarından kaynaklı olarak ayar değişimi yapılması doğaldır .Firma üretim esnasında belirli periyodlarla kalıp ve pres ayarlarında değişiklik yaparken standart üretime geçene kadar olan ürünler standart üretim ürünlerle karışıyor. Üretim toplama haznesinde dipte kalan ve standart ürnlerden sızan yağ ve kurşun tozoyla sıvanan mamüller de sevk ediliyor.
    Öneri :
    1-Ayar süresince üretilen mamullerin toplama haznesinden alınarak fireye ayrılması.
    2-Toplama haznesinin dip temizliğinin iyi yapılması veya toplama haznesine kavisli süzgeç konularak yağ ve kir akışının ürünle temasının önlenmesi.
    3-Sevkiyat öncesi ön yıkama ve kurutmanın yapılması.
    4-Kutulama esnasında görsel seleksiyon yapılması.

İnce Mehmet nasıl .22 kalibrede belirli bir standartı oturtu ve tatminkar bir ürünü bizlere kazandırdıysa .25 konusundada bu başarıyı yakalayacaktır.
    Sadece biraz daha öz veri ve sabır. Günahıyla sevabıyla iyiki böyle firmalar var ve 3-4 katı paraya yabancının malını almıyoruz.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22