Hatsan Mod125 Sniper Yay sorunu yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar,
    Sipariş verdiğim Mod125 sniper 5.5 tüfeğim bugün elime geçti.
    Yanlız ufak mı büyük mü bilmiyorum ama bir sorunum var.
    Tüfeği kurmak için namluyu kırdığımda inanır mısınız dipçiği yere dayayıp iki elimle var gücümle yüklenmeme rağmen kan ter içinde kalarak
    on dakikada iki kere ancak kurabildim.Hatta namlu yamulacak diye biraz endişe ettim.Yayın bu kadar sert olması çok anormal geldi bana.Sizce bu gerçekten çok mu anormal yoksa bu yayın gevşemesi için bir zamana mı ihtiyaç var.Öyle çelimsiz bir adam da değilim.Seksen kiloluk adamım yani.İddia ediyorum 130 kiloluk adam bile olsa tek kolla kuramayacaktır.Ne yapmam konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.Mesela yayın hafiflemesi için tüfeği kurulu vaziyette iki gün bekletsem tüfeğin herhangi bir aksamına bir zararı olur mu.
    Veya ne gibi bir şey uygulamalıyım.Tecrübeli arkadaşlarımız yardımcı olursa çok memnun olurum.
    Şimdiden teşekkür ederim.

Mod125 Sniper -
    Stoeger x20 Suppresor Combo-Sportsmatch DM60-Hawke HK3014 Sport HD IR 3-9x40
    Umarex MP5

• bende aynı sorunu yaşadım ama 100-200 atıştan sonra yay yumuşuyor ayarına geliyor ya da biz alışıyoruz ;şrofls;.

ayrıca tüfeği kurulu bırakmak pek mantıklı değil

• Muhakkak yaşamışsınızdır da benimki kadar mı merak ettim.
    Üzerine otursam yine kurulmaz yani o kadar.

Mod125 Sniper -
    Umarex MP5

• Muhakkak yaşamışsınızdır da benimki kadar mı merak ettim.
    Üzerine otursam yine kurulmaz yani o kadar.

Siz x20 ile arasında gidip geliyordunuz, arayıp durumu anlatıp x20 ile değiştirme şansınız yokmu ? Mod125 in yay yumuşasa bile zor kurulan bir tüfektir.

• Güzel takip bravo :thumbup:
    Ama aldım artık.Çabuk pes etmeyeyim diyorum.

Mod125 Sniper -
    Umarex MP5

• Moderatörün içi boş mu yoksa çelik namlu en uca kadar devam ediyor mu?
    Bu kadar güçlü bir yayı kurmak için kol açısını geniş tutmak lazım herhalde.
    Moderatörden tutup denesem bir zararı olur mu acaba,kırılır mı?

Mod125 Sniper -
    Umarex MP5

• Official Post

u acaba,kırılır mı?

Moderatörün içi boş mu yoksa çelik namlu en uca kadar devam ediyor mu?
    Bu kadar güçlü bir yayı kurmak için kol açısını geniş tutmak lazım herhalde.
    Moderatörden tutup denesem bir zararı olur mu acaba,kırılır mı?

içi boş evet. şu şekilde kurmayı deneyin. ben mod125 i de mod125 sniperi de kullandım. sıkıntısız kurdum

[Resim Engellendi: http://j1305.hizliresim.com/19/l/n5v7s.jpg]

• Denediğim onlarca pozisyondan sadece biri evet :)

Mod125 Sniper -
    Umarex MP5

• Güç güç diyorsunuz. Yaylı tüfekte güç = güçlü yay demektir. Bu da kurma gücünün artması demek. Yayı kurulu bırakırsanız yayları basar ve belki de kısa sürede kırılır. Güçlü tüfek alacağım diyenlere çoğu kez yok şu tüfeği al 30 metreden tuğlayı deliyor, yok 50 metreden çelik plakayı hacamat ediyor diyorlar ama bu hızda atmak için gerekli olan kurma gücünden kimse bahsetmiyor. Bu tip magnum silahların hem namlu kilitleri çok sıkıdır, çok teper, üzerinde dürbün durmaz, vücut geliştirme falan yapmıyorsan günde 50 atıştan fazla atış yapman biraz zor diye kimse demiyor. Çok güçlü geliyorsa ya yayını kısaltmanız, daha kısa bir yay takmanız, yada yay ucu ağırlığını çıkartmanız gerekir. Bir miktar faydası olur ama tüfeği ve özellikle yayı sökmek çok tehlikeli bir iştir ve özel aparat gerektirir. Sökseniz bilr aparatsız takmanız pek mümkün değil.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Kurarken elinizden kaçarsa da gökyüzüne bakan bir namlunuz olur.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Official Post

Abey sizin biraz tecrübe etmeniz gerkecek ben 67 kg yum bir kez bile zorlanmadan kırıyordum silahı ev arkadaşım 61 kg o bile zorlanmıyor ilmi tekniği var böyle işlerin bence.
    biraz zaman geçsin alışırsınız. Murat abimin dedigi gibi de bu silahlar ı artık kimse o kadar terch etmiyor güç herşey değildr. x20 gibi bir silah varken neden mod125 i aldınız ki. x20 yi tek parmağımla kuruyorum

• Şimdi fabrikayı aradım.Gelen şikayetlere göre iyileştirme yapıyorlarmış.
    500 atıştan sonra eski üretimlerin sıfır yay ayarına geliyormuş.
    Daha uzun süre isabetli atışlar,daha çok enerji harcama.
    Kilo vermek için yürüyüş yapıyordum bırakacam.
    Hergün yarım saat atış yapayım.Bir ay sonra filinta gibi olurum.
    Teşekkürler yardımın için eksik olma.

Mod125 Sniper -
    Umarex MP5

• Mod125 kurmanın kolay yolu, namluyu yere dayayıp, dipciği üstten bastırmak. Bu şekilde günde 1000 atış bile yapabilirsiniz.

• Mod125 kurmanın kolay yolu, namluyu yere dayayıp, dipciği üstten bastırmak. Bu şekilde günde 1000 atış bile yapabilirsiniz.

Namluyu yere dayayıp üstten yüklenmek ?....

• Ben 75 kilo'yum namlunun yani susturucunun ucundan tutup çok zorlanmadan kurabiliyorum veya dip çiği yere koyarak namluya kuvvet uygulayarak'da kurduğum oldu ilk zamanlar fakat pek önermiyorum dikkat edin eliniz'den kaçırmayın veya palet yüklerken eliniz ne olur ne olmaz tetik'de olmasın hatta yapabiliyorsanız elinizden namluyu bırakmayın