HATSAN, Hadi oradan...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Diana dan sonra orta halli bir yaylı arayışımı bir kaç gün önce Hatsan la gidermeye karar verdim. Siparişim bu gün elime geçti. Uzun yıllar önce hatsan kullanmıştım ama hafızamda hiç yer edinmemiş. Zaten o yıllarda kıyaslama ve değerlendirme yapacak ne çeşitlilik vardı ne de bizim bilgimiz.

Tercih ettiğim model Mod 99 du. Ama yaylılarda 4.5 takıntım olduğu için, Hatsan ın 4.5 Mod 99 a verdiği isim olan Limited Edition satın aldım. Silahı ambalajından çıkartıp elime alınca kademe kademe şaşkınlıklar başladı. Öncelikle tetik;

[Resim Engellendi: http://s1305.hizliresim.com/19/y/nly2f.jpg]

Görüldüğü gibi ne altın tetik, ne de Quattro ne SAS sistem var. Tetik koruma çerçevesi plastik başka bir tetik var tüfekte. Daha sonra tabi ki Mod 99 un karekteristik özelliklerinden biri olan namlu kilidi de uçmuş.

[Resim Engellendi: http://s1305.hizliresim.com/19/y/nly4d.jpg]

Malum Mod 99 da arpacık açıktır. Bunda ise kapalı. Kundak bitişleri farklı.

[Resim Engellendi: http://s1305.hizliresim.com/19/y/nlyct.jpg]

İşçilik için sadece dipçik pedi nin nasıl monte edildiğini görmek yeter sanırım.

[Resim Engellendi: http://m1305.hizliresim.com/19/y/nlygm.jpg]

HATSAN dan sanırım hiç birimiz Diana kalitesi beklemiyoruz. Tamam netice de 300 liralık tüfek alıyoruz. Kalite, bilgi ve beceri ( ve tabi maliyet ) gerektirir. Ve HATSAN da bunlar yok ama. Mod 99 la alakası olmayan bir tüfeği o isim altında reklam edip pazarlamakta neyin nesi ? Acaba aldığım sitede bir hatamı var diye kendi sitesine tekrar baktım ama Limited Edition olarak hiç bir tanıtımı yok. Bayilere Mod 99 4.5 olarak verdikleri tüfekle ilgili tek bilgi mevut değil. Halbuki görüldüğü gibi bu tüfek bambaşka bir model. Belki bu tüfek Mod 99 dan daha iyidir bilemem. Benim için artık değeri yok. Yayını bile kurmadan kaldırdım tüfeği.

Şimdi HATSAN ın bu yaptığı en hafif ifadeyle ciddiyetsizlik değilmi dir. Rekabetin bu kadar arttığı ve bilgi edinmenin bu kadar kolaylaştığı bir dünyada, bu tarz kurnazlıklar veya boş vermişlikle acaba nereye kadar gidebileceklerini düşünüyorlar ?...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen barbar1987 ().

• Öncelikle yeni tüfeğiniz hayırlı olsun. Elinizdeki ürün piyasada tükendiği sanılan limited edition serisi bir Mod 99 :)

Bildiğim kadarıyla bunlar ihraç edilmek için bir miktar üretilmişti bi kısmı da iç piyasaya verilmişti. Kullanan arkadaşlar daha detaylı açıklama yapacaktır ancak ihraç ürünü olmasından dolayı daha titiz bir işçilik ve daha yüksek malzeme kalitesine sahiptir. Bu sebeplerle normal mod 99'lardan çok daha fazla tutulup sevildiğini söyleyebilirim.

Sizinkisi şans olmuş tüfekten hiç soğumanıza gerek yok. Saygılarımla

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Gepard ().

• Öncelikle yeni tüfeğiniz hayırlı olsun. Elinizdeki ürün piyasada tükendiği sanılan limited edition serisi bir Mod 99 :)

Bildiğim kadarıyla bunlar ihraç edilmek için bir miktar üretilmişti bi kısmı da iç piyasaya verilmişti. Kullanan arkadaşlar daha detaylı açıklama yapacaktır ancak normal mod 99'lardan çok daha fazla tutulup sevildiğini söyleyebilirim.

Yok onlardan da değil. O bahsettikleriniz de daha öncekinden farklı da olsa bir namlu kilidi var. Bun da o da yok. HATSAN elinde hangi parçalar kaldıysa toplama bir silah yapmış.

• Umarım düşündüğünüz gibi çıkmaz daha detaylı bilgiyi tüfeği kullanan arkadaşlar verecektir.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Bu hatsanın değil tüfeği aldığınız yerin kabahatidir. Internetten aldınız sanırım, orada gösterilen silahla size gönderilen silah farklıysa bunun hatsan firmasıyla hiçbir ilgisi yok. Satın aldığınız siteden yetkililere ulaşarak durumu bildirin değişim yaparlarmı bilmiyorum ama denemekte fayda var. Tüfekteki işçiliğin kötü olması hatsanın kabahati tabi o ayrı mesele ama gösterilenle size gönderilen silahın farklı olması tamamen satıcının kabahati. Konu hakkında tecrübeli arkadaşlar yine yardımcı olacaktır.
    Saygılar.

1. Nesil Webley Patriot .22 (SATILIK)

• Bu hatsanın değil tüfeği aldığınız yerin kabahatidir. Internetten aldınız sanırım, orada gösterilen silahla size gönderilen silah farklıysa bunun hatsan firmasıyla hiçbir ilgisi yok. Satın aldığınız siteden yetkililere ulaşarak durumu bildirin değişim yaparlarmı bilmiyorum ama denemekte fayda var. Tüfekteki işçiliğin kötü olması hatsanın kabahati tabi o ayrı mesele ama gösterilenle size gönderilen silahın farklı olması tamamen satıcının kabahati. Konu hakkında tecrübeli arkadaşlar yine yardımcı olacaktır.
    Saygılar.

+1

Remington AM77RM
    Crosman 1077
    Stoeger X10 + Hawke Sports HD 3-9x40 AO
    Hatsan AT44 WX-10 LW + BSA 8-32x44
    Hatsan Mod 70 + Optima 4x20 :)

• Official Post

hiç vakit kaybetmeden geri iade edin tüfeği ve yeni bir mod99 alın.
    limited edition falan eski model bir silah.
    yeni mod99 u kullandım tetik olsun kundak olsun namlu olsun cok güzeldi ve isabetliydi.

Saygılar.

İnternet üzerinden satış yapan bayiler, bütün teknik bilgi ve fotoğrafları HATSAN ın resmi sitesinden alıyorlar. Peki HATSAN ın kendi sitesinde " Limited Edition " la ilgili tek bir foto ve bilgi var mı? Yok. Kullanma kılavuzunda bile tüfekle ilgili hiç bir bilgi yok. Yani kusurlu bayiler değil HATSAN ın kendisi. Zaten Tüfeği bu sabah iade ettim.

• hiç vakit kaybetmeden geri iade edin tüfeği ve yeni bir mod99 alın.
    limited edition falan eski model bir silah.
    yeni mod99 u kullandım tetik olsun kundak olsun namlu olsun cok güzeldi ve isabetliydi.

Yok kardeşim yok, bu kadar standart dışı üretim yapan ve bunu belirtme zahmetinde bile bulunmayan bir marka ile artık işim olmaz. Yerli firmadır, destekleyelim falan diyoruz ama bizi adam yerine bile koymuyorlar. Dediğim gibi iade ettim ve HATSAN la 12 saatlik mecburi birlikteliğim bitti.

• abi sizide o zaman bir x20 taraftarı yapalım

Aynen öyle yaptım zaten. X20 4.5 gez arpacıklı. Bu tüfeği seçmemde senin yorumlarının da epey katkısı oldu. Yani sorumlusun haberin olsun :)

• Official Post

Aynen öyle yaptım zaten. X20 4.5 gez arpacıklı. Bu tüfeği seçmemde senin yorumlarının da epey katkısı oldu. Yani sorumlusun haberin olsun :)

Abi Hergün atış yapıyorum silahımla bir gün üzülerek eve döndüm o günde yayını kırdım :)
    oda benden dolayı oldu 10.34 grain atarsan silahla olacagı o :D
    bide ben 5000 tane felan attım öyle kırıldı. yayda az bişey yorulma oldu.
    fabrikasından dolayı herkes kötü diyor adamları arıyorum adresimi veriyorum herifler yay ve piston contası gönderiyorlar.
    hatsan kadar olmasada ilgililer yani. sadece yedek parçaları fazla değil ellerinde yani namlunda sorn cıkmazsa silahındaki bütün derdini hallediyorlar.

• Abi Hergün atış yapıyorum silahımla bir gün üzülerek eve döndüm o günde yayını kırdım :)
    oda benden dolayı oldu 10.34 grain atarsan silahla olacagı o :D
    bide ben 5000 tane felan attım öyle kırıldı. yayda az bişey yorulma oldu.
    fabrikasından dolayı herkes kötü diyor adamları arıyorum adresimi veriyorum herifler yay ve piston contası gönderiyorlar.
    hatsan kadar olmasada ilgililer yani. sadece yedek parçaları fazla değil ellerinde yani namlunda sorn cıkmazsa silahındaki bütün derdini hallediyorlar.

O zaman ben şimdiden yay-conta siparişini vereyim. Ancak gelir :) Şaka bir tarafa zaman ve ortam gereği çok sık kullanamam. Senin belirttiğin rakamlara ulaşmam epey zaman alır. Silahla çok ateş etmek yerine az ateş edip atışlarımı yorumlamayı, silahı seyredip, sevip, okşamayı daha çok seviyorum. ;) Ateşli silahlarım la da ilişkim böyleydi. Ama bir süre sonra kesin silahı kurcalamak
    söküp dağıtıp toplamak isteyeceğim. O zaman bir sorunla karşılaşırsam yine başına ekşirim :)

• Official Post

O zaman ben şimdiden yay-conta siparişini vereyim. Ancak gelir :) Şaka bir tarafa zaman ve ortam gereği çok sık kullanamam. Senin belirttiğin rakamlara ulaşmam epey zaman alır. Silahla çok ateş etmek yerine az ateş edip atışlarımı yorumlamayı, silahı seyredip, sevip, okşamayı daha çok seviyorum. ;) Ateşli silahlarım la da ilişkim böyleydi. Ama bir süre sonra kesin silahı kurcalamak
    söküp dağıtıp toplamak isteyeceğim. O zaman bir sorunla karşılaşırsam yine başına ekşirim :)

Mesele x20 olsun ağabey. istediğin kadar dağıt beraber toplarız :) bozulsun bir çözüm buluruz.
    canım sıkıldıkça x20 dağıtıp yağlayıp temizleyip takıyorum. :)

• Cemal o kadar söküp dağıtıyon bir de Charlie da Tuna tetik yapsan forumda ikiye üçe katlanır stoeger kullananlar.

Remington AM77RM
    Crosman 1077
    Stoeger X10 + Hawke Sports HD 3-9x40 AO
    Hatsan AT44 WX-10 LW + BSA 8-32x44
    Hatsan Mod 70 + Optima 4x20 :)

• Hatsan mod 99 limited edition isminden de anlaşılacağı gibi belirli sayıda üretilmiş bir tüfektir ve şuan hatsan sitesinde bu tüfekle ilgili bilgi bulunmaması artık üretilmediğindendir. Şuan hatsanın ürettiği sas ve quattro sistemli mod 99dur ve sitesinde de bu tüfeğin bilgileri var. Sizin satın aldığınız sitede şuanki üretimde olan sas ve quattro modelin resmi ve bilgileri bulunduğu halde size eski üretim 99 l.e. gönderilmesi tamamen satıcının suçudur, hatsanın bu konuyla hiçbir ilgisi yoktur. Tabiri caizse size yeni tüfeği gösterip ellerinde kalmış eskisini kakalamış satan kişiler. Şuan hatsan zaten bu tüfeği üretmediği için silahın size fabrikadan gelme ihtimali sıfırdır. Tamamen satıcı firmanın suçudur. Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.
    Saygılar.

1. Nesil Webley Patriot .22 (SATILIK)

• Hatsan mod 99 limited edition isminden de anlaşılacağı gibi belirli sayıda üretilmiş bir tüfektir ve şuan hatsan sitesinde bu tüfekle ilgili bilgi bulunmaması artık üretilmediğindendir. Şuan hatsanın ürettiği sas ve quattro sistemli mod 99dur ve sitesinde de bu tüfeğin bilgileri var. Sizin satın aldığınız sitede şuanki üretimde olan sas ve quattro modelin resmi ve bilgileri bulunduğu halde size eski üretim 99 l.e. gönderilmesi tamamen satıcının suçudur, hatsanın bu konuyla hiçbir ilgisi yoktur. Tabiri caizse size yeni tüfeği gösterip ellerinde kalmış eskisini kakalamış satan kişiler. Şuan hatsan zaten bu tüfeği üretmediği için silahın size fabrikadan gelme ihtimali sıfırdır. Tamamen satıcı firmanın suçudur. Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.
    Saygılar.

Açıklamalarınız için teşekkürler. Tüfeği iade ettiğim için artık üstünde çok konuşmak istemiyorum. Ama yine de bilginiz olduğunu gördüğüm için sormak istiyorum. HATSAN ın sitesinde şu an Mod 99 için hem 5.5 hem 4.5 mm var. Acaba forumda elinde 4.5 mm Mod 99 olup da tüfeğinde, Altın tetik,Quattro,Sas, namlu kilidi olan varmı? Ve ya böyle bir Mod 99 4.5 gören var mı?

• Official Post

Cemal o kadar söküp dağıtıyon bir de Charlie da Tuna tetik yapsan forumda ikiye üçe katlanır stoeger kullananlar.

abey tetiği ayarlı bir tetikle değiştirmek isterim ama pcp ye geçiş yapacagım için uğraşmıyorum. ilerisi için kullanmak istesem deiştirirdim.

• Mod99 L.E. Browning için üretilen model, bu modelde 2 farklı arpacık var. http://www.umarexusa.com/airgu…ng-gold-modern-wood-stock Şu da yeni çıkmış belliki bu da Hatsan üretim. http://www.umarex.de/de/airgun…druck/gewehre/2.4882.html

Evet 2. link de verdiğiniz silah. ( Arpacık farklı olmakla birlikte )Dediğiniz gibi yeni bir silahsa, "Üretimi bitti" savunması geçersiz olur.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen barbar1987 ().