Diana Panther 31

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Öncelikle herkeze merhaba,bir avcılık sitesinden sipariş ettiğim diana panter 31 4,5 mm silahım dün elime geçti,henüz tetiğine bile dokunmadım,daha önce kullandığım striker 1000x e göre çok zarif saz gibi bir tüfek,dikkatimi çeken şey tüfeğin gerek yayı olsun gerekse hareketli parçaları olsun hiç yağ olmaması,sormak istediğim yayın falan greslenmesi gerekiyormu? Ayrıca bu tüfek hakkında görüş-öneri ve deneyimi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum,şimdiden teşekkürler..

Hatsan Eskort Aimguard pompalı :thumbup:
    Diana Panther mod 31 ;tacli#
    Star Huğlu G505 y.ot. :thumbup:
    Crosman C TT :thumbup: :thumbup:

• Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun. Hatsan ne hikmetse silahı yağa daldırıp öyle paketliyor. Belki oradan bir eksiklik olabiliceğini düşündünüz. Ancak diana'nın üretim standartlarında öyle birşey yok :)

Tüfeğinizin gerekli yerleri zaten gerekli miktarda yağlanmıştır. Tüfeği kurarken rahatsız edici bir aşınma sesi gelmiyorsa ki geleceğini zannetmiyorum tüfeğiniz için endişelenmenize gerek yok.

Belki 5000-6000 atış sonra servise gönderip veya kendiniz bir miktar kauçuklu gres yağı ile yıpranmışsa yayı ve contayı değiştirmek suretiyle bakım yapabilirsiniz.

Onun dışında zaman zaman kullanım şartlarına göre silahın dış metal aksamını korozyona karşı koruyucu bir yağla hafifçe silebilirsiniz.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Önerileriniz için çok teşekkürler..Hatsan konusundaki tespitinizde çok doğru,umarım hafta sonu keyifli atışlar yaparım size de sorunsuz atışlar dilerim...

• Hayırlı olsun cevdet abi pantere kavuşmuşsun iyi atışlar haftasonu olursa bir etkinlik senide haber ederiz abi .

Teşekkür ederim Ufukcum,en kısa zamanda seni dianayla tanıştırıcam 8o

• paylaşım bekliyorum kendi adıma fotolar atış videoları :) saygılar.

güle güle kullanın.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• paylaşım bekliyorum kendi adıma fotolar atış videoları :) saygılar.

güle güle kullanın.

Teşekkürler kafa avcısı,ilerki günlerde tüfeği terbiye edebilirsem illaki paylaşım olacak,herkeze bol muhabbetli kazasız atışlar dilerim..

• Hayırlı olsun, ben yaklaşık 2 sene aynı aleti kullandım, oldukça da memnundum.

Ben bu tüfeği sıkı tuttuğumda daha isabetli atışlar yaptım. Başka yaylılarda ise gevşek tuttuğumda isabet daha iyiydi, siz de biraz deneme yanılmayla uygun tutuşu bulursunuz.

Namlu boyunun uzun olması yayı kurarken kolaylık sağlıyor, ancak oldukça uzun bir namlusu var, her kılıfa girmiyor. Kılıf alırken dikkatli olun.

Diana field heavy peletler oldukça iyi sonuç verdiler. Namluya iyi oturuyorlar, namlu çıkışında üzerlerinde kalan yiv set izleri tatminkar. Gamo peletler genelde tutarsızlar, kimisi rahat oturuyor, kimisi sıkı geçiyor, sanırım çakma Gamo çaktılar bana. FX peletler de iyi sonuç veriyor ve birbirine çok yakın boyutlardalar.

Dürbünsüz kullanırken gez oldukça hassas ayarlanabiliyor ve ayarı kaymıyor.

Normal olarak ilk atışlarda namludan duman tütecek, insan kendini Clint Eastwood gibi hissediyor, sonra geçiyor.

Hayırlı olsun, kazasız belasız isabetli atışlar dilerim.

Evanix Blizard .22 + iyi bi dürbün
    Airarms Prosport .22 + Gamo 4-16x50
    Zoraki HP-01 .17 + bozuk gözler
    Hoyt 1999 In Tec Carbonite

• Öncelikle zaman ayırdığınız için,ayrıca önerileriniz için teşekkür ederim,kıyaslama yapmak gerekirse önceki tüfeğime göre/striker di/oldukça isabetli ve istikrarlı bir tüfek,şimdilik sadece Gamo prohunter pellet kullandım 10 mt atışları baya bir zevk verdi,henüz dürbün takmadım,en kısa zamanda kırsalda uzun mesafe atışlarını da denemek istiyorum,ayrıca sizin bahsettiğiniz pelletleride muhakkak deniyeceğim,sanırım miss diana ve ben iyi anlaşacağız.Konu ile ilgili öneri ve tavsiyelerinize herzaman açığım,tekrar teşekkürler ve sorunsuz atışlar...

• şu miss dainaya dokunmak istiyorum affına sığınarak cevde abi ;lol; ;lol;

olabilir tabi de sonra tutkuyla bağlanabilirsin,benden uyarması :love: