Pelet Tam Oturmuyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selamlar,

Sipariş ettiğim Stoeger x20 geçen hafta geldi.
    Oturduğum çevrede müsait bir alan bulamadığım için henüz atış denemelerinde bulunamadım.
    Evimin çok ufak olmasına rağmen evde tek bir atış yaptım.
    Yalnız kafama takılan şu,tüfekle birlikte bir kutu da Gamo magnum Pro (5.5) pelet almıştım.
    Peleti namluya yerleştirirken,peletin tam olarak namluya girmediğini,pelet eteğinin belkide
    1mm den bile az olan kısmının dışarıda kaldığını farkettim.Parmağımla iyice bastırdım ama tam olarak namluya girmedi.
    Acaba bu durum normal mi onu anlayamadım.Namlu da rahatça kapandı.Namluyu kapatıp atışımı yaptığımda,kalın karton tabakasını,dart tahtasını
    hanımın görürse kıyameti koparacağı perdeyi ve duvarı baya bi deldi.Ama kafama takıldı,bu pelet tam olarak içeri
    girmeli miydi yoksa durum normal miydi.
    Yorumlarıyla yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Mod125 Sniper -
    Stoeger x20 Suppresor Combo-Sportsmatch DM60-Hawke HK3014 Sport HD IR 3-9x40
    Umarex MP5

• hocam bende x20 suppresor kullanıyorum bendede aynı şey mevcut ama ben bi sıkıntısını görmedim yaklaşık 6 aydır.. Saygılar

Stoeger x20 Suppresor Combo .22 Cal & Tasko 6x24-40
    GSG 92 Blowback
    Tanfoglio Witness 1911 Blowback
    ASG Dan Wesson 6 inc Silver
    Stoeger Atac Suppresor .22 Cal
    Blow F92 Kurusıkı
    Zoraki Mod 917 Kurusıkı

• O zaman normal yani.
    Hayır,o şekilde kullanıp kullanıp namluya,keçeye vs. zarar vermeyelim de.
    Emin olamadım.
    Teşekkürler cvp için.

Mod125 Sniper -
    Umarex MP5

• zamanında bende çok şüphedeydim özellikle bendeki suppresor olduğu için namlu dışı full plastikti acaba çatlama kırılma vs olur mu diye meraklanıyordum lakin bu zamana kadar sadece bi defa yayı kırıldı onu da değiştrdim başka da bi sıkıntı yaşamadım tüfeğimde. İsabete de herhangi bi etkisi yok merak etmeyin.. tabi kaliteli pelet kullandığınız sürece

Stoeger x20 Suppresor Combo .22 Cal & Tasko 6x24-40
    GSG 92 Blowback
    Tanfoglio Witness 1911 Blowback
    ASG Dan Wesson 6 inc Silver
    Stoeger Atac Suppresor .22 Cal
    Blow F92 Kurusıkı
    Zoraki Mod 917 Kurusıkı

• Teşekkürler,

Mod125 Sniper -
    Umarex MP5

• Bende x20 kullandım bazı pellet etekleri büyük geliyor ,en iyisi tüfeğe uygun ağırlıkdaki bir kaç pelleti deneyin zaten deneye deneye en iyisini siz bulursunuz .Bittikçe başka marka alın ağırlığınada dikkat ederseniz sonuç iyi olabilir iyi atışlar.

• Teşekkürler,
    x 20 için tavsiye edeceğiniz bir pelet markası var mı.
    İsabette ki avantaj açısından Ağırlığı da önemliyse,bir tavsiyede bulunabilir misiniz.
    Fiyatı hiç sorun değil.Yeter ki memnun kalalım.

Mod125 Sniper -
    Umarex MP5

• Graini düşük pellet alırsanız tüfeğinize iyi olur ,Ağır pelletler malum keçe ve yay aşınmasına sebeb verir.Bence siz en hafif Jsb gibi pelletlere yoğunlaşın en azından alıp deneyin sizinde içinize sinerse devam edersiniz.Jsb en hafif pelletler şu an 500 lüğü 25 tl fiyatıda çok iyi 500 atış uzun süre gider.İşgören av vs gibi sitelerde fazlasıyla bulabilirsiniz.

• Selamlar;

Namluya pelletin tam girmemesinin nedeni büyük ihtimal pelletlerdir, gamonun pellet kalitesi belli etekleri oldukça geniş oluyor kafa kısmına göre.

Pellet olarak jsb tavsiye edilmiş , yerinde bir tavsiye ek olarak birde crosman pelletler var 14 grain , uygun olsun fiyatı derseniz yakın mesafelerde 50 metreye kadar gene gamonun macht pelletini kulanabilirsiniz ama her zaman dönüp dolaşıp jsb nın kalitesinden ve isabetinden vazgecemeyeceksınız.

ve keşke 5,5 değilde 4,5 alsaydınız hem silahın gücü göz önüne alarak hemde pellet çeşitliliği açısından ve mühimmat fiyatı açısından çok isabetli bir karar olurdu.Bu benim şahsi kanaatim, ve mod 125 gibi güçlü tüfeği 4,5 cal den 5,5 a cevırdıkten sonra hiç memnun kalmadım ve 5,5 olan pcp mi 4,5 a cevirdim mutlu mesut yaşıyorum, herşey güç değil .

• Teşekkürler,
    x 20 için tavsiye edeceğiniz bir pelet markası var mı.
    İsabette ki avantaj açısından Ağırlığı da önemliyse,bir tavsiyede bulunabilir misiniz.
    Fiyatı hiç sorun değil.Yeter ki memnun kalalım.

Crosman pointed. https://www.aksuav.com.tr/defa…t=17&altkategori1=309

• Namluyu kapatıp atışımı yaptığımda,kalın karton tabakasını,dart tahtasını
    hanımın görürse kıyameti koparacağı perdeyi ve duvarı baya bi deldi.

Bir kartonun içerisine eski kitap ya da bulabilirseniz kağıtları dikine gelecek şekilde yerleştirip atış yaparsanız en fazla 2 cm içeriye girecektir. Sekme ihtimalini de ortadan kaldırmış olursunuz.