bukalemun yada kertenkele yakalama acil :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar çalıştıgım iş yerinde malzeme deposuna 2 tane 50cm uzunlugunda yeşil kertenkele olması lazım girdi huylanıyorum fakat büyük oldukları için yaklaşamıyorumda huzurlu bi şekilde çalışamıyorum bunları zarar vermeden nasıl yakalarım tuzak vs bir yöntem varmı ?

YA KÜLE DÖNÜŞÜCEKSİN YADA GÜLE

• bukalemunsa kolay birkaç kez yakalayıp geri bırakmışlığım var hatta beslemeyi bile düşündüm ama etçil olduğundan sadece böcekle beslendiğinden vazgeçtim.Çok uyuşuk bir hayvandır..Ama kertenkeleyse zarar vermeden yakalamak zor olacak sanırım..

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• 50 cm boyunda bir kertenkele ne gördüm ne de duydum. Bukalemunun yavaş bir hayvan olduğunu biliyorum onu rahat yakalarsınız ama kertenkele türü bişeyse zaten çok hızlı hayvanlardır bir de o boyda işiniz zor gibi gözüküyor :)

1. Nesil Webley Patriot .22 (SATILIK)

• hocam bukalemun değil ben tam olarak bilmediğim için öyle yazdım kertenkele türü bişey kafasının sagı solu sanırım kulak bölgesi beyaz ve tam yeşil renkte çok hızlı hareket ediyor vurmak öldürmek istemiyorum tuzak vs gibi bir yöntem arıyorum

• 50 cm baya büyük muhtemelen yeşilbaş kertenkeledir onlar baya büyüyolar çokda soğuk hayvanlar huzursuz olman normal :) ama zarar vermeden yakalaman zor biraz

buda benim hazinem :)
    daystate air wolf .22cal 40 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    airarms s410 extra fac .22 cal (regulator'lü) bsa 6-24x50
    evanix windy city sb .22cal bsa 8-32x44
    bt65 rb w .22cal bsa 8-32X44 sf deer hunter
    at-44 .22cal th long 6-9x44
    evanix ar6 .22cal 4-9X44 walther night pro
    weihrauch hw-90 .22cal dürbün sevmiyor namussuz :)
    daystate air ranger .22cal 70 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    samyang .357 recluse 3-12x44 optima

• http://www.toptanilac.net/shopdetails.php?id=59&cat=6 Arkadaşım sana böyle bir şey lazım.Büyükçe bir kartona süreceksin tam ortasına da peynir filan koyucaksın hayvan yeme gelip yapışacak anca böyle yakalayabilirsin..

hocam fare değil kertenkele dedim ya :) tum yapışkanı boşaltsam durmaz kartonu alır götürür bildiğim kadarıyla peynirde yemez :D

• http://www.toptanilac.net/shopdetails.php?id=59&cat=6 Arkadaşım sana böyle bir şey lazım.Büyükçe bir kartona süreceksin tam ortasına da peynir filan koyucaksın hayvan yeme gelip yapışacak anca böyle yakalayabilirsin..

+1
    Sağlam bir malzemeye sür üç beş yere bırak ortasınada sinek arı hamam böceği kelebek vs koyacan oldu bitti bu hayvan bunların ölüsünüde yemez ya şansına.gördüğün bizim buralarda yılan ebesi olarak bilinir çok hızlı ve hislidir. kolay gelsin.
    Yada hedef çalışacan ;tufey#

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• 153 tarfik ışığı arıza değil mi...? ya da yanlış hatırlıyorum..

Air Arms S510 Xtra FAC SL-RH Sporter 5.5 mm

• +1
    Sağlam bir malzemeye sür üç beş yere bırak ortasınada sinek arı hamam böceği kelebek vs koyacan oldu bitti bu hayvan bunların ölüsünüde yemez ya şansına.gördüğün bizim buralarda yılan ebesi olarak bilinir çok hızlı ve hislidir. kolay gelsin.
    Yada hedef çalışacan ;tufey#

öldürmektense canlı yakalar beslerim :) ama son çare o hedef işi

• gebert onu! x(;

Hatsan At-44 Long LW TH. 22cal. - Tasko 4-16x50 AOE

• ince mehmet pelletler ne güne duruyor yakalayamasdan sık gitsin sizin sağlıknizdan önemli degil sonucta

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• ince mehmet pelletler ne güne duruyor yakalayamasdan sık gitsin sizin sağlıknizdan önemli degil sonucta

günahı sizlerin boynuna :) geberticem o pisliği :P

• günahı sizlerin boynuna :) geberticem o pisliği :P

hahahah sen gebert ihale arkadaşlara kalsın ne güzel dünya beee :)

buda benim hazinem :)
    daystate air wolf .22cal 40 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    airarms s410 extra fac .22 cal (regulator'lü) bsa 6-24x50
    evanix windy city sb .22cal bsa 8-32x44
    bt65 rb w .22cal bsa 8-32X44 sf deer hunter
    at-44 .22cal th long 6-9x44
    evanix ar6 .22cal 4-9X44 walther night pro
    weihrauch hw-90 .22cal dürbün sevmiyor namussuz :)
    daystate air ranger .22cal 70 fpe! Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    samyang .357 recluse 3-12x44 optima

• yoksa tüfeği almasam mı size daha çok lazım olucak 8o8o8o

Hatsan at44 tactical 5,5
    Hatsan Dominatör 200s 5,5 (van'a gitti)
    Walter cp88 competition 4,5 (özlemedim desem yalan olur)
    Zoraki hp1 ultra 4,5

• yoksa tüfeği almasam mı size daha çok lazım olucak 8o8o8o

valla bilemedim hocam şu işi halletmem lazım bunlar huylandırdı beni bir tane olsa tamam iki tane yaw :D

• :D bence birini yakala diğerini tehdit et "eğer 12 saat içinde şehri terk etmezsen arkadaşını vururum" de. Diğeri de arkadaşının peşinden gider zaten serbest bırakınca. :D

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56