Remington AM77 ye CO2 tüpü montajı için fikir

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • http://77.79.26.74/Crosman%202100/PCP/
    Bu linkte bulduğum resimlerde pompa kullanma ihtimali ortadan kalkmış. Tüpten gelen hortum direkt valfe bağlanmış. Kendi tüfeklerinde denemek isteyenler için bir alternatif olabilir.
    Ben Ülkü abinin söylediği hava girişini rahatlatma işini yarın yapmayı düşünüyorum. Birde ucuz regülatör bulursam çıkış basıncını sabitleyip istikrarlı atışlar düşünüyorum.

Remington AM77 4,5mm + Breaker 3-9*50
    Gamo V3 Black 4,5mm
    Crosman 1008B 4,5mm
    JG G36C
    Cyma M14
    Crosman 2250B

• Silahı CO2 ile kullanacaksanız, valf önündeki çekvalfi mutlaka çıkarmalı veya delmelisiniz.
    Aksi halde Valf önüne sıvı CO2 kaçması durumunda aşırı basınç yaratıp patlamaya neden olabilir.

• Silahı CO2 ile kullanacaksanız, valf önündeki çekvalfi mutlaka çıkarmalı veya delmelisiniz.
    Aksi halde Valf önüne sıvı CO2 kaçması durumunda aşırı basınç yaratıp patlamaya neden olabilir.

CO2 tüpünde 60barın üzerine çıkamayınca azota döndüm en son 80 bar doldurdum. Azotla devam etmeyi düşünüyorum.

Gamo V3 Black 4,5mm
    Crosman 1008B 4,5mm
    JG G36C
    Cyma M14
    Crosman 2250B

• dolu bir tüp ile hatırısayılır kaç atış yapabiliyor

korfezteam.png

• Bugün valf giriş deliğini 1,5mm'den 4mm'ye genişlettim. Yayın önündeki parçayı da aynı boyda, içi boş bir parçayla değiştirdim. Tüpte ne kadar basıç var bilmiyorum iki hafta önce 70 bar doldurup bırakmıştım. Yaptığım işlemler başarılı oldu. Fikiri veren Ülkü abiye çok teşekkürler.
    Gamo match pelletlerle yaptığım hız ölçümleri sırasıyla şöyle; 875, 868, 869, 859, 859, 845, 855, 813, 818, 800, 801 fps.

Gamo V3 Black 4,5mm
    Crosman 1008B 4,5mm
    JG G36C
    Cyma M14
    Crosman 2250B

• Zamanında bende de böyle modifiyelenmiş crosman 1077 vardı.Tüp kundağın altına monte edilmiş olduğu için çok kullanışsızdı(kendi fikrim)Benimki ahşap kundaklıydı şayet plastik olsaydı tüpü dipçiğin içine alır öyle kullanırdım.Aslında 300 barlık tüp, 85 bar regulatör çıkışı dipçiğe gizlenmiş olarak imal edilir, normalden daha uzun namlu takılır, iç aksamda gerekli olan yerler sıvı contayla mühürlenir ve son olarak susturucu takılırsa? :him:s (ne fantezi ama)

• Bu modifiye için 2 önerim olacak acizane.
    1.Bu haliyle takılan tüp kundağa doğru değilde namlu ucuna doğru döndürülürse çok daha iy bir görüntü ile rahat bir kullanım sağlar.
    2.http://img379.imageshack.us/my.php?image=sany1788pq7.jpg
    Adreste verilen parça ile tüfeğe sabitlediğiniz kısımları dipçiğe doğru kısaltıp tüpü namlu ucuna doğru paralel monte ederseniz tüfek çok güzel bir PCP'ye dönüşecektir.Alt kısımda işlem yaptığınız bölgeyi kundakla kapattınızmı iş bitmiş olur.Tabi bu işlemin geri dönüşü yoktur.
    Saygılar.

• mrtkrbck kardeşim ellerine sağlık çok ilgimi çekti. en kısa zamanda elimdeki crosman 2100 ü modifiye etmeye çalışacağım. tabi sendende yardım almak isterim. :D Parça ölçülerini sakıncası yoksa verebilir misin?

• Bu modifiyeyi sitede başka uygulayan var mı? Ben de yapmayı düşünüyorum. Parça ölçüleri olsa fena olmaz.

Remington AM77RM
    Crosman 1077
    Stoeger X10 + Hawke Sports HD 3-9x40 AO
    Hatsan AT44 WX-10 LW + BSA 8-32x44
    Hatsan Mod 70 + Optima 4x20 :)

• bende crosman 2100 tufegime 88gr. Lik co2 tuplerinden takmak istiyorum. Fikir ve goruslerinizi bekliyorum. Saygilar....

1. daisy powerline 5170 havalı tabanca
    2.jetsan alttan kurmalı ahsap kundak 4.5 mm havalı tüfek
    3.crosman 1077 4.5 mm havalı tüfek

4.crosman 2100 optima red dot 1x40 +lazer
    5.hatsan mod 125 4.5 mm havalı tüfek
    6.zoraki hp-01 ultra 4.5mm + dipçik (SATILIK)
    .....

• Benim fikrim elinde torna tezgahı kullanmak gibi bir imkanın yok ise edeceğin masrafın elde edeceklerine değmeyeceği yönünde. Ama yine de sen bilirsin tabi.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776