bakim yagi tavsiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bugun tufegim icin yag alacagim hangi yagdan tavsiye edersiniz.200-300 atista bir yaglayacagim

Hatsan Mod 90 > 5.5 mm (Gamo Magnum Pellet)

Emre Kaçan

• Neresini yağlayacaksın? Namlu içi ayrı, hareketli mekanizmalar ayrı, namlu dışı ve silindir yüzeyi için koruma amaçlı ayrı yağlar var. Bunlarla uğraşamam dersen silah için " genel amaçlı " yağ dersen her yerde bulursun.

• Dış aksamını kalıp ayırıcı silikon sprey yağıyla yağlayabilirsin. Pas oluşumunu engeller. Namluyu 200 300 atışta bir temizlemene hiç gerek yok, 1000 atıştan sonra temizle derim, ince dikiş makinası yağı bu iş için bire bir. Ama iyi kurula.

• Bu hobide yeni oldugum icin ve silahi acamayacagim ici sadece namlunun ici ve disini yaglayacagim.green yagi tavsiye ediyorlar o nedir

Hatsan Mod 90 > 5.5 mm (Gamo Magnum Pellet)

Emre Kaçan

• WD40 :thumbup:

WD40 tabaka oluşturmuyor, koruma gücü az sadece pas sökücü olarak kullanmakta fayda var. Namlu içinde hiç kullanılmamalı oringlere zarar veriyor.

• Namlu için hiç sıradan harbiler le uğraşma namluyu çizersin. Aşağıda ki linkte ki gibi basit keçelerden yap. 300-500 atışta 2 yağlı 2-3 de kuru keçeyi koy at. Dediğim gibi genel amaçlı silah yağı içine de dışına da yeterli olur. hareketli parçalara ise würt 2000 öneririm.

1 lira lık namlu temizleme keçesi

• Tüfeğin dış metal hatta ahsap bölgeleri için silikon gres oldukça koruyucu. WD40 boya veya menevişi zamanla aşındırabilir.

• 2. Linkteki yağ oringler için oldukca kullanisli.
    Havali el aletlerinin, pnomatik pompalarin, dolum tabancalarinin bakim onarimlarinda yillarca kullandik hiç bir problem yaşamadık.
    Fakat bunlar oring veya gasket denilen daha kalin contalarin veya valf millerinin yaglanmasinda kullanilir.
    Namlu temizliğinde kullanilmaz yani yanlış anlamadiysam keceleri bu yaga bandirayimmi demissiniz namluyu o yag ile yaglamayin bence.
    Nekadar sürede temizlik diye birsey sormussun kimisi 500 atista kimisi 1000 atışta temizliyor namluyu.
    Ben bu yaz 2250 atis sonrasi temizledim inaninki hic bir kirlilik görmedim bu kadar atışa ragmen. Bir ip ve beyaz bir vasitasiyla temizledim. Önce 5-50 diye japon malı bir pas sokucu sıktım beze sonra namluyu o bezle sildim sonra kuru bezle temizledim.
    Neden kirlilik olmadi onuda söyleyeyim kaliteli sacmalarda kurşun artigi kalmiyor.
    Ben sadece jsb 18.13 grain kullaniyorum.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Bende de o Fx keçelerden var ve 3-5 senelik, halen pakette 60-70 tane duruyordur.

Pistonlu silahımı temizlerken pistonun boş atışta zarara uğramaması için keçenin arkasından 1 tanede pellet yükleyerek atış yapıyordum. Tabii öncesinde namlunun için biraz yağ ekliyordum ve bunu 2 kere tekrarlıyordum. Bende genelde AA, FX, JSB, H&N gibi pellet markaları dışında namluya pellet sürmem ve o sebepten şimdiye kadar çok kirlendiğini görmedim. Henüz Pcp tüfeğimin namlu içini hiç temizlemedim ama buna benzer bir sistem izlerim sanırım.

O-ring yağlama işini de sanırım koşu bandına sıktığım Sprey silikon gres ile yapacağım. Henüz yapmadım ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.
    Gamo Hunter IGT (Satıldı)

Gamo Hunter 1250 (Satıldı)

1.Nesil Webley Patriot (Satıldı)

Benjamin NP XL 1100 5,5mm (Satıldı)

Hatsan Galatian I (RG) + V.O Counterpunch 6-25x56 (FFP)

• wurth silikon sprey oringlere motor yaği diger aksamlara iyi oluyo

Röhm Twinmaster Top .177 ohhunt 4.5*20

hatsan at44-10 long lw regli vector optic 6-25*56 ffp

Steyr LP2 .177
    Benjamin pcp pistol .22 ,Nikula 2-6*28
    Kral bullpup .22
    Ekiz regli at 44 long lw .22,
    Hawke 3-12x44
    CYMA CM.030 Aep airsoft glock
    Benjamin discovery .22
    Zoraki Ultra .177 , Stoeger 4X32

Röhm Twinmaster sport .177
    Hatsan At 44 Tactical .22 ,Sniper 6-24*50
    Stoeger X20 .177 Stoeger 3-9*40

Crosman 8077 Uzi .177
    Hatsan Mod 25 .177

• @karamurat ben de jsb 18.13 kullanıyorum hep. Muhtemelen temizdir. Namlu içinde kalan pas sökücü kalıntısı namluya zarar vermez mi? Sadece bakım için hangi yağı önerirsiniz tercihen aksuav.com da bulunan?

@"V"ForHonor pcp tüfeklerde temizleme keçesinin arkasına saçma eklememe gerek yok değil mi?

• @karamurat ben de jsb 18.13 kullanıyorum hep. Muhtemelen temizdir. Namlu içinde kalan pas sökücü kalıntısı namluya zarar vermez mi? Sadece bakım için hangi yağı önerirsiniz tercihen aksuav.com da bulunan?

@"V"ForHonor pcp tüfeklerde temizleme keçesinin arkasına saçma eklememe gerek yok değil mi?

Pcp' lerde yüksek hızda piston çarpması olmayacağından zararı olacağını sanmıyorum. Yinede bu işte daha tecrübeli arkadaşların ne diyeceği de önemli.

Pcp namlu içi temizliği adına farklı sistemler var ve youtube' da buna ait videolara bakmakta lazım. Aslında en basiti namluya bu FX keçelerden bir tanesini sürmek olurdu ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.
    Gamo Hunter IGT (Satıldı)

Gamo Hunter 1250 (Satıldı)

1.Nesil Webley Patriot (Satıldı)

Benjamin NP XL 1100 5,5mm (Satıldı)

Hatsan Galatian I (RG) + V.O Counterpunch 6-25x56 (FFP)

• İçerde pas sokucu kalmasinin silaha zarar verecegini düşünmüyorum ama kesinlikle o şekilde birakmiyorum.
    Icerde kalan pas sokucu tahminim surtunmeyi azaltip hizi arttiracak ve ordan silene kadar sizin normal atis egrisinin disinda atış yapmaniza sebep olacaktir.
    Aksu avi telefon ile arayip namlu temizliği icin uygun olani çok daha kolay bulabilirsiniz.
    Bende o 5/56 dediğim pas sokucu olduğu icin 3-4 yildir hep onu kullaniyorum.
    Kece hiç kullanmadim ama youtube videoda sade kullanıldığını gördüm.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel