WEBLEY LONGBOW 5.5MM İNCELEMESİ

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yenilenmesi gereken hatsan namlusu ve modifiye edilmesi gereken mevcut hızından hiç bir beklentim olmadan aldığım bu silahın diğer özellikleri muhteşem... :thumbup:

hız ölçümlerimi "combro" isimli ufak bir kronograf ile yaptım...ancak çokta hasas bir cihaz olduğunu düşünmüyorum, ama şimdilik idare eder... :)

http://www.chronoscopes.com/

gamo match: ort. 560 fps

gamo hunter: ort. 525 fps

gamo magnum: ort. 520 fps

gamo promatch: ort 500 fps

piledriver: ort 330fps

birde prometheus paletim olaydıda deneyeydim ;#^+.

bütün paletler namluya sıkı oturuyor. gamo promathc eteği biraz dışarda kalıyor, aşırı sürtünmeden hızı düşüyor gibi. yabancı sitelerde, 11.5ftlb-12ftlb-13ftlb enerjili olanları satılan silah, bu sonuçlara göre silah 10ftlb gücünde. ancak kronograf 40-50 fps düşük ölçüyor desek, demekki silah 11.5ftlb versiyonu.....
    silah ağırlığı 3.2kg.

olabilirse, silaha yay modifiyesi yapıp hızını 14.3 grain paletle 750 fps civarı yapmayı düşünüyorum, v-mach veya olursa maccari ile.... :him:s

5 metreden yaptığım atışlarda, en azından silah namlusunun paletlere takla attırmadığını tesbit ettim, 10 metre grupmanıda fena değildir eminim.

silahın ucundaki kompansatör kaliteli, tetik mükemmel, emniyete bayıldım, silahın boyası güzel ve kundak on numara.... ;tese;kkur

silahın namlusu hariç, gerisi orjinal webley gibi sanki.... ;d;

namluda orjinal hatsan gibi sanki..... #hims ;kihhik, ;lol; ;rofl.;

namlu ilk bakışta yivsetleri derin ve parlak duruşuyla hoşa gitsede; giriş ve çıkışındaki hassasiyetsizlik, biraz dikkatli ve yakın bir bakışla farkediliyor.

hatsan a bir tavsiye; "farkı yaratan ayrıntılardır" ;kffx;

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen mrt.trn ().

• yani orta güçde sağlam bir tüfek isteyenler için uygun gibi gözüküyor.tüfeğin eksileri fiyatına göre çok da abartılacak birşey deyil.250 ytl veripde karşılığında mod350 veya mod54 deki kaliteyi beklemek hayal olur.bana kalırsa hatsan cebi yakmasın güçlü tüfek olsun her ev de bitane olsun parolasından yola çıkıyor ve de öyle.hemen hepimizin bir hatsan marka tüfeği olmuştur :)

• bu fiyata, bu kundak ve tetik-emniyet mekanizmasını almak bile kardır(galiba bu silah, namlu hariç orjinal webley). HW veya Lothar-Walther bir namlu ve yay modifiyesi ile orjinalinden farkı kalmayacak.... :thumbup:

galiba namlusuda mod125 gibi vidalı(namlunun dibine doğru vida dişleri görülüyor), pimi söküp namluyu çevirmeye çalıştım ancak el ile döndüremedim. eğer çıkarabilirsem, tek silahta çok kalibre fantazisi için ideal olur :thumbup:

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen mrt.trn ().

• Kronograf denen alet nerede satılır? Ve cinsi, iyisi-kötüsü varmıdır?

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• webley longbow da namlunun silahla birleştirdiği yere bakınca, vida dişleri olduğunu gördüm ve mod125 gibi çıkarılabileceğini düşündüm. namlunun etrafında döndüğü pimi çıkardım ve namluyu el ile çevirmeye çalıştım ancak döndüremedim. acaba namlu döndürülerek çıkıyormu? çıkarılmıyorsa namlu söküm işi nasıl yapılıyor?

bu konuda üstadlardan bilgi rica ediyorum.. :)

not: dikkatsizlik sonucu bu konuyu modifiyeler ve incelemeler bölümüne değilde bu kısma açtım, affedin.. :)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mrt.trn ().

• hayırlı olsun, isabetli atışlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• hayırlı olsun,
    güzel tüfek...

DİANA MOD 54 5,5
    WEBLEY PATRİOT 5,5
    WEBLEY LONGBOW 4,5
    GAMO P 23 COMPACT 4,5
    WEBLEY TYPHOON 5,5
    ÜZÜMLÜ OTO 7+1 12

HATSAN MOD 55 HATSAN MOD 125 HATSAN MOD 135

• 1. namlusu nasıl sökülüp çıkartılıyor?
    2. silahın sökülüp takılmasını fotoğralı veya videolu olarak açıklayan olursa çok makbule geçer. :)
    2. V-MACH ın tomahawk için sattığı tuning kit ler, longbow a uyarmı?
    3. maccari nin longbow tuning kit i nekadar enerji üretiyor? maccari, istesek longbowa uyan 17-18ftlb enerji üretecek bir yay yapıp gönderirmi?
    4. weihrauch dan bir hw97k namlusu alınabilirmi? alınırsa longbow a takılabilirmi?
    5. lothar walther in 600mm lik namlusu alınıp, ayrı silahlarda kullanılmak üzere isabetlilikleri bozulmadan ikiye bölünebilinirmi? veya alırken ikiye bölünmüş olarak gönderirlermi? bunlar mümkünse alınan namlu silaha nasıl takılır?
    not: ingilizcem biraz kıt olduğu için bunları ayrıntılı olarak mail ile soramıyorum :)

eminim bu soruların cevapları, merak eden longbow kullanıcıları için çok faydalı olacaktır. üstatlardan cevap rica ediyorum. :)
    saygılar........

• LONGBOW u söküp incelemedim ,bildiğim kadarı ile namlu hw97k namlusu alına bilir ve kolaylıkla takıla bilir ,
    60 cm lik lothar walther keser iseniz ziyan olur uç kısmı şoklu olduğundan kesildikten sonra arka kısmı şoktan mahrum kalacaktır bu kadar kıymetli bir namluyu ziyan etmek yazık olur
    namluyu kim nasıl değiştirir : katresu faliyete geçince bu tür hizmetler verecek garantili bir şekilde :thumbup: kolaylıklar dilerim saygılarımla

• LONGBOW ölçülerini bilemiyorum ,hw 97k nınki tel kalınlığı 3,1 mm dış çap 20mm sipir adedi 35 bilginize

• Longbow kısa stroklu, piston hareket mesafesi 60-70mm, piston çapıda düşük. Bu nedenle 17 -18 fpe gibi bir enerjiye ulaşması oldukça zor. Güç arttırımı için yapılacak değişiklikler, sarsıntı ve vibrasyonuda beraberinde getireceği için, silahın isabetliliğini kötü etkileyecektir.
    Bence bu silah için 4.5 mm daha iyi. 12 fpe ile 800-850 fps verebilir. Bu da 40-50 m ye kadar hassas atışlar yapılmasını sağlar.

Weihrauch tan herhangi bir parça getirtebilmiş olan birini duymadım ama şu linkte Weihrauch namlusu var, 45 cm boyunda ve LW namlulardan daha ucuz.

http://www.gunspares.co.uk/sho…972&cat=Barrel+Blanks

• longbow kısa storklu ise şu linkteki kit(tomahawk15ftlb) uyabilir belki....
    http://www.airgunbuyer.com/makeBig.asp?ID=2527&pic=0

birdaha düşününce bencede 12-13 ftlb güç en uygunu. şu linkte bir örneği var....
    http://www.airgunsofarizona.co…%20-%20Brad%20Troyer.html

12-13ftlb güç üreten, longbow a uyacak bildiğiniz bir tuning kit veya enazından yay varmı??

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mrt.trn ().

• Short stroke Tomahawk kiti uyabilir fakat emin değilim. Stokta da bulunmuyormuş.
    Mail ile stoğa girme zamanını ve Longbow'a uyup uymayacağını sorabilirsiniz.

Maccari kit neredeyse yarı fiyatına :
    http://www.airguns.citymax.com…og/item/251488/582397.htm

Önceki mesajımdaki tavsiyemi tekrarlayacağım : Bu silah için ideal çap 4.5 mm.
    İmkanınız varsa değiştirmenizi öneririm ya da namlu değiştirecekseniz, yeni namlu 4.5 mm olsun.

• Longbow kısa stroklu, piston hareket mesafesi 60-70mm, piston çapıda düşük. Bu nedenle 17 -18 fpe gibi bir enerjiye ulaşması oldukça zor. Güç arttırımı için yapılacak değişiklikler, sarsıntı ve vibrasyonuda beraberinde getireceği için, silahın isabetliliğini kötü etkileyecektir.
    Bence bu silah için 4.5 mm daha iyi. 12 fpe ile 800-850 fps verebilir. Bu da 40-50 m ye kadar hassas atışlar yapılmasını sağlar.

geçmişte ne yaşandı pek bilgim yok, aslında merakta etmiyorum, ki ilgilendirmezde zaten kimseyi..

ama hayata aynı sevdalar ile bakan insanların birbirlerine bukadar uzun süre küs-kırgın kalacağına ihtimal vermiyorum..

Hobiye bunca hizmet etmiş üstadları aramızda görebilme ihtimalimiz hiç mi yok ^^
    ne güzel olurdu oysa..

• Vefat etti Ferhat abi.Allah rahmet eylesin...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver