CROSMAN PUMPMASTER 2100 & Crosman Air Master 77

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba.Evde kullanabilmek için crosman 2100 almaya karar vermiştim,bu tüfeği araştırırken airmaster 77yi gördüm ve çok hoşuma gitti.Ancak 2100'den tek farkı fiyatının 50 YTL daha pahalı olması.Acaba benim farkedemediğim bir teknik artısı var mı yoksa sadece görünüş farkı mı var?İkisi de aynı marka olunca bir farkı olmalı diye düşündüm.. ;atlise;

• Aynı fabrikanın ürünü ama AM77 Remington için fason olarak üretiliyor.

Ev içinde kullanacağın bir tüfek arıyorsan sana Crosman 1077 tüplü yarı otomatik olanı tavsiye ederim. Seri atışın keyfine varırsın. Pompalı tüfekte pompalamaktan imanın gevrer. Serdar bir crosman 2100 almış bugünkü buluşmaya getirdi, pompalamaktan elleri su toplamış Serdarımın. ;(

Ev içi = crosman 1077 nacizane görüşümdür

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• O kadar zor mu abi o silahı pompa yapmak ? :!:

Bende diyordum bitane alamda dursun evin içinde öylesine ama uğaraşılmaz o dediğin kadarsa. 1077 seri mi atıyor ?

• ev içinde atış yapmak için ideal bir silah. hava pompalamayı o kadar abartmayın ev içinde en fazla 3 pompa yeter. 1077'de CO2 tüpünde basınç azalması ve seri atışlarda soğumanın etkisi le istikrarsız atışlar meydena gelecektir.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Serdar beye geçmiş olsun.. g;$i Cevaplarınız için teşekkür ederim.Ama hiçbirşeye bağımlı olmayı sevmediğim için bu CO2 işine pek girmeyi düşünmüyorum.Pazulara kuvvet.. #hims;keyf;

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen OĞUZ-HAN ().

• Valla pompa yapmak bana zor geldi. Serdar'ın elleri de kolay olmadığının göstergesidir. Tanımayanlar için Serdarım öyle ufak tefek karamürsel sepeti biri değildir. CO2 tüpte basınç düşmesi meselesine gelince; vuruş noktasındaki düşme çok rahatlıkla görülüyor ve bir sonraki atış hafif yukarı alınarak bu düşme telafi ediliyor.Silah sarsıntısız ve şarjör 12'li olduğundan telafisi çok kolay. Bu arada ev içi atışlardan bahsediyoruz unutmayalım. Ayrıca bir tüple 60-70 atış yerine ( fazlası bile atılabiliyor denenmiştir) 40-50 atış yapar tüp değiştirirseniz bu da sorun olmaktan çıkar.
    1077 ile 50. atışınızı yaptığınızda; 2100 ile en fazla 10. atışta olabilirsiniz. 2100 ile 50 atış yapmak için arnold gibi olmak lazım.

AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

ankarateam.png

AB RH (-)

• sırf evin içinde kullanacaksanız ve pompalama olayı canınızı sıkıyor ise kral magnum ahşap dipcik veya smk b2 air rifle derim ben

• Az pompa ile atışta mermi seker dikkatinize ! Mutlaka gözlük takın.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Bence: evde kullanılacaksa crosman 760 dan daha iyi bir seçim olamaz...
    Bende sırf bu amaca yönelik, evde ve yine evin terasında atış yapabilmek için crosman 760 satın aldım ve çooook memnun kaldım.
    crosman 760 ın pompalaması 2100 e göre çok daha yumuşak ve kolay.
    Ayrıca 2100 hakkında çok sık söz edilen arıza şikayetleri 760 da söz konusu değil. Dayanıklılık ve kullanım ömrü gerçekten çok iyi.
    Namlu çıkış hızları arasındaki fark evde kullanılacağı düşünülerek göz ardı edilebilir.
    Görüntüsü ve hafifliği ile oyuncak gibi hissettiren crosman 760 performansıyla beni her gün biraz daha şaşırtıyor.
    Birde evin içinde kullanılacaksa kurşun paletlerin sağlığa zararlı olduğunu unutmadan haraket etmek gerekir. Ben evin içine kurşun sokmamak için crosman 760 da BB kullanıyorum...

• 2100 ün ahşap ve plastik olanları arasında dağlar kadar fark var pompalama açısından.
    daha önce ahşap kullanıyordum ve 6-7 pompayı yapmam 3-5 saniye sürmüyordu, şuan ise plastik kabza rahat kavranamadığından çok zor oluyor, 3 atış üst üste yapınca sıkılıyorum X]#+,

uygun ağaç bulduğum takdirde resimde görülen modifiyeyi uygulamayı düşünüyorum plastik el kundağını kesip benzetmeyte çalıştım ancak hala kullanışlı değil.

[Resim Engellendi: http://img256.imageshack.us/img256/5870/haval305crosman2100pamgj7.th.jpg]

• ya oğuz sen bana mesaj atmıstın crosmanı satmayı dusunup düsünmediğime dair.ben cevap yazmayı unutmusum kusura bakma.bu konudaki mesajını gorunce aklıma geldi.gerci baya da gec oldu sanırım.iyi ki almısım senden şu tüfeği diyerek cevabımı simdi verebiliyorum. x;.z .senden 2100ü aldğımdan beri benim mod125 e hic dokunmadım daha. ;şrofls;. .bu arada simdiden hayırlı tezkereler

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Valla az önce 1077 nin modlandığında 1000 fps civarına çıkabileceğini okudum. Yarın veriyorum siparişi, tutmayın beni ;şrofls;.

• Valla pompa yapmak bana zor geldi. Serdar'ın elleri de kolay olmadığının göstergesidir. Tanımayanlar için Serdarım öyle ufak tefek karamürsel sepeti biri değildir. CO2 tüpte basınç düşmesi meselesine gelince; vuruş noktasındaki düşme çok rahatlıkla görülüyor ve bir sonraki atış hafif yukarı alınarak bu düşme telafi ediliyor.Silah sarsıntısız ve şarjör 12'li olduğundan telafisi çok kolay. Bu arada ev içi atışlardan bahsediyoruz unutmayalım. Ayrıca bir tüple 60-70 atış yerine ( fazlası bile atılabiliyor denenmiştir) 40-50 atış yapar tüp değiştirirseniz bu da sorun olmaktan çıkar.
    1077 ile 50. atışınızı yaptığınızda; 2100 ile en fazla 10. atışta olabilirsiniz. 2100 ile 50 atış yapmak için arnold gibi olmak lazım.

;lol; Rıfat abi alemsin valla ne diyeyim sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün ;rofl.;

Valla arkadaşlar 2100 ü cuma günü aldım Rıfat abiminde dediği gibi pompa yapmak baya zor bi iş 2-3 pompa kesmiyo biraz fazla yapayım deyincede ister istemez insanı yoruyor ,hala pazularım ağrıyor ama ben işi biraz abarttım heralde cuma gününden bu yana 500-600 atış yapmışımdır, ayrıca ilk başlarda elde su toplaması yapıyor pompa kundağı pek ergonomik değil.

bir ikinci hususta silahta yivset yok denecek kadar az, hatta yok, bahsedilen istikrarlı atışları ben bu silahta malesef göremedim, bendeki 6-24 leapers dürbünü taktım üzerine pek şekilli oldu ama sıfırlamak bir türlü nasip olmadı X( aynı pompa sayısıyla pelletler her seferinde başka başka yerleri vurdu.

benim gözümdeki başka bir eksiside pellet yükleme yuvası çok dar pelleti bırakınca ters düşebiliyor tekrar çıkar tekrar tak bazen sinir ediyor.

ama genede güzel bi silah tepme denen hiçbişey yok daha iyi bir namlu ile şahane bişi olurdu heralde , bu silahtan aman aman bişiler beklemek bence yanlış olur ama genede eğlencelik güzel bi silah , ne demişler ne kadar köfte o kadar ekmek yada ne kadar ekmek o kadar köfte (böyle bişeydi heralde ;rofl.; )

alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen serdarhavsut ().

• Bende alacaktım 2100 evde eğlencelik ama bunu okudum almam artık. 1077 sipariş vericem yarın. PCP alana kadar oyalanayım. Yoksa virüs rahat bırakmaz ;şrofls;.

• arkadaslar bende 2100 aldım uzerıne durbunde taktım ama cok dagınık gruplar oluşturuyor. buyuk ıhtımalle tufekte problem var.yarın arayıp soyluyecem.kullanan arkadaslar tek delık yapılabılecegını soyluyolardı ama ben 100 tane atmışımdır bı turlu aynı yerı vuramadım tufek bı sagı bı solu vuruyor.15 mt mesafede

cfx Royal (4.5) ;box;x full modify (maccari yay-keçe,yay tutucu-yay önü ağırlığı,altın tetik) square 3-9 40 :thumbup:

• 1077 ile ev içinde 10 m mesafeden isterseniz kağıda adınızı yazın ;kihhik,

ankarateam.png

AB RH (-)

• ya oğuz sen bana mesaj atmıstın crosmanı satmayı dusunup düsünmediğime dair.ben cevap yazmayı unutmusum kusura bakma.bu konudaki mesajını gorunce aklıma geldi.gerci baya da gec oldu sanırım.iyi ki almısım senden şu tüfeği diyerek cevabımı simdi verebiliyorum. x;.z .senden 2100ü aldğımdan beri benim mod125 e hic dokunmadım daha. ;şrofls;. .bu arada simdiden hayırlı tezkereler

^^ sağolasın deniz cevap yazmayı unuttuğunu ve memnun olduğunu tahmin etmiştim, zaten benimde pek umudum yoktu mesajı atarken :D
    crosman 2100 alacak arkadaşalar; alacağınız tüfek hogo daki tüfek kalitesinde olacaksa hiç düşünmeden alın (pompalaması bile daha kolay), yalnız plastik kabza alacaksanız hiç düşünmeyin almayı ;kffx;
    benzer görüşlerimi 1077 içinde dile getireyim yarı otomatik, 12 şarjör, modifiye ile 900 fps, fakir pcp si falan hikaye; bu özellikler tüfekte mevcut hale gelebiliyor ancak stabil değil ve parçalar hassas değil...
    yani kısacası plastik 2100 ve 1077; yanlış anlaşılmasın çocuk işi ;confused; ev içinde 10-15 metreye kağıda atmak için kullanılabilir ama eminim mod54 yada en azından bi patriot kullanıpta 80-100 metreye atış yaptınız mı bu silahlara tenezzür bile etmezsiniz.

not:bu yazdıklarım her kişi ve koşulda geçerli değildir; ben balkona çıkıp günü her saati 200 metreye kadar atış yapabilecek olanağa sahibim.şehir içinde kullanan arkadaşlar kızmasın ;$.,

saygı sevgi selam

• crosman 2100 ün namlusu korozyona uğramamışsa yatmaktan, çok silik bi yivseti olmasına rağmen harika diyebilirim.eline alıp baktığında pipete benziyor #hims ama daha güçlü tüfeklere monte edildiğinde 60 metreden grup yapılabileceğini düşünüyorum.