Diana 460 Magnum 32 metre grupmanlar

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Rüzgarın kesilmesiyle kendimi atış alanımda buldum.Mesafe 32 metre,kullanılan peletler Hatsan-JSB 15,89 gr ve H&N FTT 14,53

[Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img822/8114/zfrl.th.jpg]

[Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img17/9037/jgzl.th.jpg]

Hatsan JSB 15.89gr 5 atış

[Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img209/4817/tu3d.th.jpg]

H&N FTT 14,53

[Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img196/4306/z8sc.th.jpg]

Hatsan-JSB 15,89 gr.

[Resim Engellendi: http://imageshack.us/a/img29/1237/x06m.th.jpg]

460 magnum güçlü olduğu kadar isabetli de bir silah,çalışarak grupları daha da küçültmek mümkün.

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Her hedefe 5 er atış yaptım(yazmayı unutmuşum) :rolleyes:

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Çok güzel bir tüfek isabeti de oldukça yüksek bravo ellerinize sağlık =) =)

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Güçlü ve isabetli. Elinize sağlık. Daha uzak mesafelerdede görmek isteriz.

• bayıldım abi.diana kalitesini sizde atıcılığınız göstermişsiniz tebrikler...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Halil Abi eline sağlık şahane grupmanlar tek delik olmuş bazıları, 460 magnum stok 5.5mm yaylılar içinde tepmesiz sistemli mod54/56 dan sonra en iyisi . Hatta tüm yaylı silahlar içinde her zaman ilk 3 de kendine yer bulan bir silahtır.
    bu kadar isabete 24 fpe lik gücü ve silahın hafifliğide cabası

• Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim,

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• alperen o silahla 90 metreden şişeleri kırıyordu. en yakın zamanda yeniden kıracak inşallah (tabii ben de öyle) :)

• alperen o silahla 90 metreden şişeleri kırıyordu. en yakın zamanda yeniden kıracak inşallah (tabii ben de öyle) :)

Gez göz arpacıkla =) çok stabil atış yapıyor

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Tebrikler.halil abi peletleri konustugumuz gibi kumpasla ölçerek ayirdinmi yoksa kutu icinden rastgele mi sectin? Gurupman calisacak arkadaslarada tavsiyemdir bir digital kumpasla peletleri guruplara ayirmalari atis kalitelerini yukseltecektir.
    [Resim Engellendi: http://img545.imageshack.us/img545/2347/mzq1.jpg]

Steyr lg110

HW100s .177

Huglu Px5 pro .22

Nikko 10-50-60

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen getboga ().

• Usta ,

Aşmışsın yine :) Güzel paylaşım için teşekkürler.

Sayg.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• ellerine sağlık halil bey. Bu arada silahınızın en stabil ve isabetli attığı pelet hangisi oldu ?

form içinde bir arkadaşımızın önerdiği hn peletleri denemek istiyorum. mümkün olan en ağır pelet, en stabil atışı yapacaktır diye tahmin ediyorum ve 16 gr den daha ağırlarını denemek istiyorum. Bu konuda tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim

Teşekkürler

• Tebrikler.halil abi peletleri konustugumuz gibi kumpasla ölçerek ayirdinmi yoksa kutu icinden rastgele mi sectin? Gurupman calisacak arkadaslarada tavsiyemdir bir digital kumpasla peletleri guruplara ayirmalari atis kalitelerini yukseltecektir.

Sinan konuştuğumuz gibi kumpasla tek tek ölçtüm,sonuç ortada,teşekkürler.

Saygılarımla

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• ellerine sağlık halil bey. Bu arada silahınızın en stabil ve isabetli attığı pelet hangisi oldu ?

form içinde bir arkadaşımızın önerdiği hn peletleri denemek istiyorum. mümkün olan en ağır pelet, en stabil atışı yapacaktır diye tahmin ediyorum ve 16 gr den daha ağırlarını denemek istiyorum. Bu konuda tecrübelerinizi aktarırsanız sevinirim

Teşekkürler,daha önce JSB 18 gr denemiştim onlar da başarılı.Genel olarak silah fazla pelet seçmiyor bana göre.Paket içerisinden Sinanın da dediği gibi düzgün olanları ayıklamak çok önemli.HN de gayet başarılı.Bir de bilirsiniz ama yine de yeni başlayanlar için faydası olacağı için yazıyorum,özellikle magnum sınıfı veya güçlü yaylılarda silahı atış pozisyonundayken fazla sıkmamak gerekiyor.Aksi takdirde isabet çok bozuluyor.

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Silahi sıkmamak isabeti iyi yönde etkiliyor
    Bu durumu bende tecrube etmiştim
    Hatta bununla ilgili bir makalede vardi.tecrube ettigim bir diğer konu şu .peletleri ölçmek ve tartmaktan bahsetmistik.eger bir kumpasiniz var ama tarzınız yoksa peletin boyunu ölçerek ayirdiginiz peletlerin agirliklari birbirine yakin çıkıyor. Yani bir adet digital kumpas hem ağırlık hemde çap olarak isinizi görecektir.

Steyr lg110

HW100s .177

Huglu Px5 pro .22

Nikko 10-50-60

• Atışlarınız gayet başarılı tebrik ederim. Benim merak ettiğim peletleri ölçerek ayırma olayı. Resimde 84'ten 96'ya kadar numaralandırılıp 4 gruba ayrılmış peletler var. Bu rakamlar peletin boy ölçüsü mü oluyor. Kaliteli ve tabi ki yüksek fiyatlı peletlerin içerisinde bu kadar fark çıkmasına şaşırdım.

• belki de peletin etek kısmına ucu uygun hale getirilmiş bir çivi yada pim vb sokarak istediğimiz ebatta alıştırmış, bir nevi kalibre etmiş olmazmıyız. Bu şekilde ölçme sorunu olmaz.

Silahımız; diyelim 5.53 seviyorsa ona göre bulduğumuz, belki de çok ucuz peletleri (jet vb gibi) kalibre ederek pahalı pelet haline getirmiş olmazmıyız.

• O is imkansiz gibi :) % 1 lik bir kalibrasyo hatasi peleti bambaska yerlere gonderir.

Steyr lg110

HW100s .177

Huglu Px5 pro .22

Nikko 10-50-60

• en güvendiğiniz bile olsa, bir kutu peleti ölçtüğünüzde , zaten hepsinin o kadar hassas olmadığını göreceksiniz :)