H.lalav !!!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bayramda ayın 19unda H.lalav dan sipariş geçmiştim. H.lalavın ciddiyetsizliği diye bi konuda o firmadan bi yetkili savunmasını yapmış vs vs durumlar elemanlar yüzündendir falan uzunca bi savunma yazmış altınada isim ve numarasını yazmışı satış sorumlusuydu yanılmıyorsam. Siparişimi geçtikten sonra rastladım bu yazıya ve aradım beyfendiyi. Gayet güzel ilgilendi şuan stokta yok siparişi bayramdan önce verdik şuan kargoda bekliyor pazartesi sabah elimizde olur bizde kargoya veririz çarşambaya elinizde olur dendi. Bende teşekkür edip telefonu kapadım. Pazartesi siteye girdiğimde ''kargoya verildi'' teslim tarihi 23,10,2013 olarak güncelleme gördüm sipariş bilgilerinde. Sonra dün tekrar aradım sipariş durumu nedir diye bi takip numarası alabilirmiyim dedim. Olumsuz yanıt aldım. Yarın kargonun sistemine fatura bilgilerinizi girip takip yaparsınız şuan görünmez sistemde dediler. Zaten yarın elinizde olur vs vs. orda işi salladıklarını düşünüyorum. Ee gün geldi çattı heyecanla bekliyorum bayramdan beri bu günü. Kargonun şubelerini aradım Denizlideki, adınıza herhangibir kargo bulunmamaktadır dendi. Hemen H.lalavı aradım bi bayan açtı telefonu ilgilenmek istemediğini yüzüme vururcasına bi ses tonuyla açtı telefonu. Anlattım durumu. Sitanizde kargoya verildi yazıyo kargo ise aksini söylüyor nasıl oluyor bu ? Beyfendi biz hazırlayıp henüz kargoya verilmeyen ürünlerede kargoya verildi yazıyoruz ki karışıklık çıkmasın. Peki dedim o yazı pazartesiden beri yazıyor yani o gün hazırlanmış. Teslim tarihinide 23,10,2013 demişsiniz neden verdiğiniz tarihte kargoyu yolluyorsunuz elimizde yoktu vs zırvaladı. Şuan moralm oldukça bozuk tüfek denizliye gelicek ben pazargün alanyaya gidicem yani tüfekle 2gün anca geçirebileceğim 2gün içinde teslimmiş çünkü. ( cumagünü gelirse o da) Şimdi ne yapmam lazım maduriyetim zaman kaybından yani o hevesle parayı yatırıp kullanamadıktan sonra işim bütün zevki uçup gidiyor. Ne yapmalıyım. Önce gönderdik deyip sonrada bugün gönderiyruz diyen bir firmayla karşı karşıyayım Ya bugünde göndermezlerse!! (Hiçbir şekilde firmaya karşı olumsuz bir tutumum yoktu bu güne kadar çok yapmasamda 4üncü alışverişim oldu bu ilk tüfeğimide buradan almıştım. Yakıştıramadım bunu.) Yerimde olsanız siz ne yapardınız. Doğru olan ne oturup beklemek mi ? Teşekkürler.

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• H.av eskiden 6 ay öncesine kadar elinde kargoya hazır olan malı hemen al diye gösterirdi aldığınızda kargoya ya o gün yada ertesi gün verilirdi bir sonraki günde elimize geçerdi.

Fakat şimdi elinde hazır olmasada temin edeceği ürünüde hazır mış gibi hemen al gösteriyor temin ettikden sonra kargoluyor ve gecikme gerçekleşiyor sorun bu sanırım.

Telefondaki iletişim bozukluğuda bunu bildiklerinden mahçubiyetten yapıyorlar dahada sıkıştırısanız onlarda bir yere kadar sabrı taşıp, kabalaşıyorlar..

Çözüm şu olabilir: sipariş vermeden önce ürünün hemen kargolamaya hazır olup olmadığını teyit edeceksiniz. ondan sonra gerekirse sipariş vereceksiniz.

Yani H.av Hepsiburda.com gibi çalışmaya başlamış sanırım.

crosman 2240 ( .22 cal. ) air rifle

Barska 1,5-4,5*26 scope

• Fatih Adana'dan Denizli'ye kargo en az iki günde geliyor. Firmadakiler bir kerede bilmişler :) Bence bilemedikleri bayramdan önce sipariş geçmedikleri ve pazartesi stoklarına gelmeyeceği ki sonra açıklamalarının sözle de olsa arkasında durmaya çalışmışlar. Tüfek sana ulaşınca bil ki iki gün önce onlara gelmiş ve o gün kargoya vermişler :) Bu gün kargo takip numarası alamazsan tüfeğin en erken cumartesi gelecektir. En geç ise stoklarına girdikten iki gün sonra gelir bunun gününü onlarda bilemez sadece Allah bilir. Bunları ben ve bir çok üye yaşadığı için yalnız değilsin :)

• Şuan hazır bugün kargoya verilecek diyorlar. Buna inanayım mı ? 3 5 gün gecikme olabilir mazur görülebilir ama işin içinde yalan var. Tekrar arasam daha yetkili biriyle görüşsem. Sonuçtu koskoca firma artniyet yoktur önceki açılan konudada söylendi bu. Hata elemandan kaynaklanıyorsa prestij açısından gereğinin yapılması uygundur bence. Bunu dile getirsem ciddiye alırlar mı ?

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22

• bu sıkıntıyı sanırım tek yaşamayacağın ya da daha az yaşayacağın firma HATSAN dır..

• Ozaman Allah a havale Erhan abi :) Ben gitmeden tüfeğim gelirse alıp bi yanınıza geleyim diyorum müsait olursanız. Hem sizi hemde Marcus u özledim dün evin önünden geçtim arabayla ama uğrayamadım işim vardı :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22

• bu sıkıntıyı sanırım tek yaşamayacağın ya da daha az yaşayacağın firma HATSAN dır..

Hatsan'dan servis olarak gayet memnunum yazında kısmetse AT44 düşünüyorum. Ama bahçede atmak için H.lal avdan crosman 1077 sipariş ettim sorun bu siparişte oldu.

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22

• Eğer tum firmalarda işler h.lal av gibi yuruyorsa bende stoksuz havalısilah işine giriyorum . Oguzav.com 1984 ten beri havalı tufegin tek adresi :P

• Ben, başka bir konuya değinmek istiyorum. Gecikmelerin nedeni büyük bir oranda stoksuz çalışmaktan kaynaklanıyor ve stoksuz çalışma yönünden eleştiriler getirilmiş. Ama, stoksuz çalışmanın müşteriye sağladığı çok önemli iki avantaj vardır:

1 - Stok maliyetleri düşer. Dolayısı ile ürünler, daha düşük fiyatlar ile tüketiciye ulaşır. Bu konuyu Serdar'da mesajında dile getirmiş.

2 - Stoklu çalışma durumunda, bazen satılmayan eski mallar stokta kalır ve alıcısı çıktığında o müşteriye, stokda bekleyen bu mal gider. Uluslararası bir kuraldır ve uluslararası ticarette FIFO (First In, First Out) olarak adlandırılır, yani stokta "İlk giren, ilk çıkar" kuralı olarak uygulanır.

Siz aldığınız ürünün sıfır da olsa 3-4 yıl stok da beklemiş ürün olmasını mı, yoksa fabrikadan gelecek en son ürün olmasını mı tercih edersiniz? Aynı zamanda, satılmayan bu tür ürünlerin stok maliyetleri, direkt olarak diğer ürünlerin fiyatları üzerine binecektir, hiç bir ticaret adamı bu maliyeti kendi cebinden karşılamaz.

• Tüccar için mükemmel müşteri için pratikte sıkıntılı yöntem ..

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22

• Arkadaşlar bir av bayiine bu kadar da yüklenmeyin.V-eli Bey bizimle birlikte ticari amaç gütmeksizin İzmir'e, İstanbul'a, Ankara'ya geldi.Sırf bu hobiye gönül verdiği için ve keyif aldığı için.O içimizden biri.Yabancı sitelere bakıp bakıp iç çektiğimiz bir çok ürünü de Türkiye'ye getirerek bizlere sundu.Ama ucuz, ama pahalı.Bu kadar ince düşünen bir abimizi kargo elimize geç ulaştı diye yerden yere vurmayalım lütfen.Bayram öncesi verilen hertürlü siparişin kargoları hepimizin eline geç ulaştı.Farzedin ki sipariş geçtiğiniz tüfek Türkiye'de yok ve siz de yurtdışından sipariş ettiniz.Kaç günde teslim alıyorsunuz kargonuzu?Hepimiz e-bay' dan, dealextreme' den ali express' den mutlaka alışveriş yapmışızdır.
    Lütfen bir malı almadan önce arayıp stok durumunu öğrenin.Mümkünse telefona Halil Beyi ya da V-eli Beyi isteyin.Hertürlü yardımı alacağınıza inanıyorum.Stok meselesinde İzzet abime katılıyorum.

• stokta yoksa ibare olmalı teslimat süresinin uzun olacağına dair müşteri buna göre sipariş verir diğer türlü elinde olmayan ürünü varmış gibi gösterip oyalama taktiği uygulanması çok yanlış :cursing:

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• stokta yoksa ibare olmalı teslimat süresinin uzun olacağına dair müşteri buna göre sipariş verir diğer türlü elinde olmayan ürünü varmış gibi gösterip oyalama taktiği uygulanması çok yanlış :cursing:

+1

Mağduriyetim bu yüzden. Pazar gecesi Alanyaya gideceğim ve yarıyıl tatiline kadar Denizlide olmayacağım. Ben gittikten sonra gelse ne anlamı var ki .. Tekrar oraya kargo vs. bisürü uğraş zaman kaybı. Burada ibare olmamasındanda geçtim telefonda söyleniş bi yalan var.

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Torun m210 .22

• Biz boşuna çenemizi yoruyoruz.

ben yorumu sizinkinden önce yazmıştım siz bende önce enter e basında benimkinin üstünde yer almış kimsenin boşa konuştuğu yok okuyoruz fikir ediniyoruz zaten bu nedenle forumadayım hilalla aliyle veliyle alıp veremiğim yok benim yazdığım sadece işin temel mantığı kurumşallaşmış büyük ölçekli firmalar böyle yapıyor.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk