Hw 97 Vs TX200

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kesin uyar mı bilemiyorum siz sormadan yazayım.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Bu tip hatalar her markada olabilir, önemli olan o firmanın problem hakkında ne yaptığı yada yapmadığı.Bir de örnek gösterilen ve resimlenen problem hakkında ne kadar kayıt var,kaç kişi muzdarip.Yıllar önce Remington gibi büyük firma ürettiği fişekler yüzünden sıkıntılı günler geçirmiş,ama satış sonrası destek anlayışları sayesinde durumu az hasarla telafi etmişlerdi.Bu durum ne Remington u Berettanın altına çeker ne de Diana Hatsanın altında kalır.

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Okuduğum kadarıyla ithalatçı umarex tüfeğin içini açmışsınız. Boş atış yapmışsınızdır diye tamirini garantiden yapmamış. Diğer bir kullanıcı piston mili oynuyor diye Almanyaya yazınca adamlar bize gönderin hemen yenisini gönderelim sakın o şekilde kullanmayın demiş. Türkiye'de mil kopma problemi yaşayan henüz duymadım.

İşin doğrusu böyle bir hatalı üretim varsa silahların servise çağırılıp sorunlu parçaların garanti süresi gözetmeksizin değiştirilmesidir.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Normalde bence kesinlikle oynamaması gerekir. Bence imkanınız varsa pistonu değiştirin.

Targettune Diana piston

Bence degistirmenize gerek yok cok az bir oynama muhakkak oluyor, 5 tane 0 diana yandan kurmali tufek aldim hepsinde cok azda olsa oynama var piston basinda mikrometrik duzeyde.
    Ayrica sayin nighthawk halil abininde dedigi gibi problem her markada olabilir, bunlar binde 1 oraninda bile degildir, kurma kolu kiran tx 200 ve pro sport, yada kurarken namlusu yamulan hw90 ida googlede aratirsaniz bulursunuz, hatta birakin havalilari dunyanin en iyi yivli atesli tufeklerinden birisi sayilan remington 700 un namlu patlatmasini yada heym in 8 bin dolarlik yivlisinin bolt kolunun kirilmasi gibi birkac munferit olayi markaya mal edemezsiniz.
    Benim amacim sizler gibi bagciyi dovmek degil uzum yemek, olaylara kendi acimdan realist yaklasirim,
    Bence 3 buyuk ureticiden iclerinde en kaliteli ve en saglam uretim yapan ve marka degeri en yuksek weihreauch dir.
    2 ciyi secerken parca ve iscilik kalitesi dersek airarms, saglamlik ve marka degeri dersek diana gelir.
    Ama konu bana gelirse tekrar kisisel olarak soyluyorum, benim aklima yatan en cok verim aldigim kullanim tarzima uyan, beni mutlu eden siralamayi sorarsaniz mod54/56---tx200---hw97k gelir.
    Benden tavsiye isteyenlerede kesinlikle mod54 derim

• Kırmızı kısım olmasa, daha iyi bir yanıt olabirmiş. Yanlış anlama ama araya sıkıştırılmış bu tarz cümleler, forumda sıkıntı yaşamana sebep olacaktır...

• Ben artık pek havalısilahla ilgilenemediğimden daha alışveriş yapmak nasip olmadı ama 97k için özel üretim sekmanlı pistondan almak isterdim. T01 yazdığını gördüğümden uyup uymayacağını bilemiyorum dedim. Yanlış yönlendirme yapmamış olmak için.

avcı10 arkadaşımın yorumlarına gelince. Benim bu forumdaki bulunma amacımı herkes aşağı yukarı bilir. Elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmaya , yardımcı olmaya çalışırım. Ayrıca forumun en eski kullanıcısıyım hatta ilk 10 üyeden birisiyim. Kimseyi mesajlarımla dövmek gibi bir niyetim yok. Ortaya bir konu atıyorsam bunu örnekleriyle destekleyerek yaparım. Öyle kafadan atarak yok şu silah en iyisidir, yok bu silah beş para etmez demem. Neden en iyi olduğunu örneklerim. Neden kötü olduğunu örneklerim. Oturup en iyi tüfek top 10 listesi yapmak benim işim değil. Diana'nın pistonu kopmuş mu, oynamış mı, örneği işte budur. İster alırsın , istersen dünyanın en kral tüfeği bu dersiniz. Gerçekten hiç umurumda olmaz. Ama yanlış yönlendirme yapılmasına elimden geldiğince engel olmaya çalışırım. Bu da bağcıyı dövmek olarak adlandırılıyorsa forumun amacını sorgulamak gerekir. Geldiğinizden beri ne gibi bir paylaşımda bulundunuz. Top 10 listesi yapmak dışında... haa bir de güçsüz tüfekleri boncuk tabancası bunlarla av yapılmaz demek dışında.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Ben artık pek havalısilahla ilgilenemediğimden daha alışveriş yapmak nasip olmadı ama 97k için özel üretim sekmanlı pistondan almak isterdim. T01 yazdığını gördüğümden uyup uymayacağını bilemiyorum dedim. Yanlış yönlendirme yapmamış olmak için.

avcı10 arkadaşımın yorumlarına gelince. Benim bu forumdaki bulunma amacımı herkes aşağı yukarı bilir. Elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmaya , yardımcı olmaya çalışırım. Ayrıca forumun en eski kullanıcısıyım hatta ilk 10 üyeden birisiyim. Kimseyi mesajlarımla dövmek gibi bir niyetim yok. Ortaya bir konu atıyorsam bunu örnekleriyle destekleyerek yaparım. Öyle kafadan atarak yok şu silah en iyisidir, yok bu silah beş para etmez demem. Neden en iyi olduğunu örneklerim. Neden kötü olduğunu örneklerim. Oturup en iyi tüfek top 10 listesi yapmak benim işim değil. Diana'nın pistonu kopmuş mu, oynamış mı, örneği işte budur. İster alırsın , istersen dünyanın en kral tüfeği bu dersiniz. Gerçekten hiç umurumda olmaz. Ama yanlış yönlendirme yapılmasına elimden geldiğince engel olmaya çalışırım. Bu da bağcıyı dövmek olarak adlandırılıyorsa forumun amacını sorgulamak gerekir. Geldiğinizden beri ne gibi bir paylaşımda bulundunuz. Top 10 listesi yapmak dışında... haa bir de güçsüz tüfekleri boncuk tabancası bunlarla av yapılmaz demek dışında.

Ben artık pek havalısilahla ilgilenemediğimden daha alışveriş yapmak nasip olmadı ama 97k için özel üretim sekmanlı pistondan almak isterdim. T01 yazdığını gördüğümden uyup uymayacağını bilemiyorum dedim. Yanlış yönlendirme yapmamış olmak için.

Yeni ve genç arkadaşlar biraz heyecanlı oluyor .En iyisi işlerine karışmamak ^^

+10 sayın TheNightHawk söylediklerinize aynen katılıyorum bu forumda sizden çok şey ögrendim kişileri yanlış yönlendirmemek adına elinizden geleni yapdıgınız için size forum adına teşşekkür ederim saygılar ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• İyide ben kimseye yanlis falan demedim, elbette tecrubelerinizden dolayi bildikleriniz var, ben bunlara karsi cikmadim, herkes birbirinden birseyler ogreniyor, benimde sizden ogrendiklerim var. Ama kisisel fikrimi beyan edince baska arkadaslar tarafindan saldiriya ugruyorum, niye kiziliyor bu kadar benim amacim kavga cikarmak yada polemik yaratmak degil, bu forumda kimseye karsi kisisel bir problemim yok, istemeden birilerini kirdimsada kusura bakmasin,

Not: top 10 fikri iyi oldu kisa zamanda yapip paylasayim 8o

• İyide ben kimseye yanlis falan demedim, elbette tecrubelerinizden dolayi bildikleriniz var, ben bunlara karsi cikmadim, herkes birbirinden birseyler ogreniyor, benimde sizden ogrendiklerim var. Ama kisisel fikrimi beyan edince baska arkadaslar tarafindan saldiriya ugruyorum, niye kiziliyor bu kadar benim amacim kavga cikarmak yada polemik yaratmak degil, bu forumda kimseye karsi kisisel bir problemim yok, istemeden birilerini kirdimsada kusura bakmasin,

Not: top 10 fikri iyi oldu kisa zamanda yapip paylasayim 8o

Sorun tamamen uslubunda ;) Belki iyi niyetle yaziyorsun ancak yazilardan bunu hissetmek mumkun degil.O yuzden sert ve dik algilaniyorsun.Biraz da yumusak bir uslupya yazmayi ve karsi tarafinda fikirlerine saygi duymayi denersen yanlis anlasilmanin onune gecersin ;) Unutma ki bu forumda ise yillarini vermis insanlar var :thumbup: