Yayli Tüfek Önerisi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaslar merhaba, uzun zamandir ara verdigim atis hobime yeniden geri dönme niyetiyle aranizdayim. Yaklasik 10 12 sene kadar önce babamin bana aldigi havali tüfegimin birkac atis sonrasi yayi kirilmasiyla hobiden biraz sogumustum. son birkac haftadir internette ciddi sekilde havali tüfekleri arastirip, özelliklerini - kullanim alanlarini ögrenmeye calisiyorum. Forumu da elimden geldigi kadar detayli arastirip, konu kirliligi yaratmamasi acisindan soru, öneri ve genel bilgileri bu baslik altinda toplamak istedim.

Yeni alacagim tüfegin belirli birkac özelliginden yola cikarak alisverisimi tamamlamak istiyorum.

Satin alacagim Tüfegin;

-Yayli model olmasi

- Hafif olmasi

-Stabil olmasi

-Uzun ömürlü (kaliteli) olmasi

benim icin cok önemli.

bunun disinda Pellet kalibresi olarak sart kostugum özel bir büyüklük yok. Marka yelpazesi oldukca genis lakin viyanada yasiyor olmam sebebiyle avrupa markalarini tercihen ön siraya koymaya özen gösteriyorum. Fiyat araligini 700 TL olarak belirledim. Son olarak mesafe araligini da 20 - 80 metre olarak öngörüyorum.

Herkese degerli yorumlari icin simdiden tesekkür ederim, Saygilar. ^^

• Birader sen Almanya'ya yakınsın al bir Weihcrauch HW 97 K keyfine bak.Türkiye de 1.200 TL - 1.400 TL satış fiyatı var.Almanya dan 900 Liraya filan alırsın gibime geliyor. 700 Lira bütçen varmış üzerini biraz daha tamamla kalite ve isabet konusunda kendini ispatlamış bu tüfeği al derim...

Diana Mod 52 - Yatagun Dampa - Diana 4-16 AO

• Yaylı deyince bana göre yeterli kalitede olan, 4.5mm de, hw85 veya hw95 uygun. FT kalitesinde hassasiyet için ise 4kg lık hw80k. Bence namludan kırmanın hiçbir dez avantajı yok. Ama alttan kırma olacaksa tx200 veya hw97k. Bunlarda 4kg civarı tüfekler.

• hw97 veya cılgınlık yapıp hw100 pcp :D alın ülkenizin yasalarını bi araştırın derim bazı av ülkelerde airgunlar ateşli silah gibi ruhsata tabi

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Yaylı deyince bana göre yeterli kalitede olan, 4.5mm de, hw85 veya hw95 uygun. FT kalitesinde hassasiyet için ise 4kg lık hw80k. Bence namludan kırmanın hiçbir dez avantajı yok. Ama alttan kırma olacaksa tx200 veya hw97k. Bunlarda 4kg civarı tüfekler.

Öneriniz icin tesekkür ederim fakat bahsettiginiz tüfegin agirligi benim icin albenisinin önüne geciyor bu yüzden daha hafif ve stabil markalara bakmaya devam edecegim.

Birader sen Almanya'ya yakınsın al bir Weihcrauch HW 97 K keyfine bak.Türkiye de 1.200 TL - 1.400 TL satış fiyatı var.Almanya dan 900 Liraya filan alırsın gibime geliyor. 700 Lira bütçen varmış üzerini biraz daha tamamla kalite ve isabet konusunda kendini ispatlamış bu tüfeği al derim...

Öneriniz icin tesekkür ederim, Fiyat araliginda citayi biraz daha yükseltebilmem mümkün. önerinizi degerlendirecegim.

hw97 veya cılgınlık yapıp hw100 pcp :D alın ülkenizin yasalarını bi araştırın derim bazı av ülkelerde airgunlar ateşli silah gibi ruhsata tabi

Merhaba, pcp modellerle su an icin ilgilenmiyorum, öneri icin tesekkür ederim.

• [Resim Engellendi: http://u1311.hizliresim.com/1h/9/ud0wx.jpg]

Arkadaslar tekrar merhaba,

Forumdaki bütün sayfalari arastirdigimi düsünüyorum fakat yayli grubunda hic örnegine denk gelemedigim Weihrauch hw97k tüfekte büyük ihtimalle karar kildim. (diger aday adaylari air arms tx200 ve supersport) Tüfek hakkinda forumda bilirkisilerin görüslerini yeterince okuyup Bilgi edindigimi düsünüyorum. Eger sizlerden de son olarak Onay gelirse satin almak istiyorum,

Saygilar.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen fels ().

• hw 97 alıp memnun olmayan..... #hims hiç sanmıyorum şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın =))

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• hw 97 alıp memnun olmayan..... #hims hiç sanmıyorum şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın =))

Cevap icin tesekkür ederim. Kararimi her gecen gün hw 97 black line icin biraz daha sabitlestiriyorum bence. :)

Bu arada dürbün icin iki farkli model bakiyorum. Bunlardan biri Red Dot. Bu tür dürbünleri (bilgisayar oyunlarinin da etkisiyle) cok begeniyorum. Forumda eger bu dürbünlere sahip olan varsa, degerli yorumlarini esirgememelirini rica ediyorum. Sizce satin alacagim hw 97 icin Red Dot'lar Uygun mudur? Mesafe araligi 30 - 40 metreye kadar ihtiyaci karsilayabilir mi? Fiyat konusunda özellikle büyük bir sinirlama koymak istemiyorum cünkü genelde fiyatlarini karsilanabilir buluyorum.

Eger Red Dot tavsiyesi Uygun bulunmaz ise mecburi olarak Hawke Airmax EV 4-12x40 AO satin almak istiyorum.

Montaj icin Sportsmatch dampalarin görünüsünü begendim. Red Dot önerileri Dampa - dürbün kombine seklinde de olabilir.

Tüfek icin yay degisimi yabanci forumlarda da oldukca yaygin öneriliyor. Benim yay degisiminden beklentim gücün artmasindan ziyade Stabilitenin artmasi ve tepme azalmasi yönünde. Bu tür yay ve kit degisimi yapan üyelerin önerilerine oldukca ihtiyacim var.

Saygilar.

• karsılar ama kaliteli bi red dot sart grupman yapıcaksınız yoksa vurduğunuz yeri göremezsiniz red dot işaretinin kücük olucakki görüceksin vurduğunuz yeri tavsiyem 3x9/4x16 büyütmeli dürbünlere bakmanız tabi kaliteli bi dampa ayak ile

AT 44 S10-Nikula 6x24*40 durbun + GHOST MODERATOR + JSB Exact Jumbo :thumbup: :thumbup: :love: :love:
    Gamo Black FUSION 5.5mm+Hawke Sport HD 3-9x40

AİR ARMS S400 MPR FT 177.cal+Barska Sniper 10-40x50 GX2

• Red dot ihtiyanıcınızı karşılamaz sanıyorum çünkü hedefler küçük ve Dot la nişan alırken mesafe uzayınca hedefi görmek zorlaşıyor. Sağlıklı atş için dediğiniz dampa ve dürbün biçilmiş kaftan. Hw97 kullanıcıları V-match kiti getirip takıyorlar yurt dışında oldukça yaygın. Yinede kullananların tavsiyesi daha önemli ben sadee takip edip okuduğum bilgileri sundum. Keyifli forumlar :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• Red dot ihtiyanıcınızı karşılamaz sanıyorum çünkü hedefler küçük ve Dot la nişan alırken mesafe uzayınca hedefi görmek zorlaşıyor. Sağlıklı atş için dediğiniz dampa ve dürbün biçilmiş kaftan. Hw97 kullanıcıları V-match kiti getirip takıyorlar yurt dışında oldukça yaygın. Yinede kullananların tavsiyesi daha önemli ben sadee takip edip okuduğum bilgileri sundum. Keyifli forumlar :)

Merhaba,

Öneriniz icin tesekkür ederim. Red Dot'la mutsuz kalacaksam mecburen Hawke'tan baska pek mantikli bir tercih su an göremiyorum. V-Match konusunda ise, yabanci forumlarda V-Match yaylarin kullanicilar tarafindan cok fazla begenildigini pek görmedim fakat set olarak alindiginda Alan hemen herkes gayet memnun. Bakalim belki de set olarak almayi düsünebilirim. Yay markasi olarak XS Titan ve Ox hakkindaki fikirler nelerdir?

karsılar ama kaliteli bi red dot sart grupman yapıcaksınız yoksa vurduğunuz yeri göremezsiniz red dot işaretinin kücük olucakki görüceksin vurduğunuz yeri tavsiyem 3x9/4x16 büyütmeli dürbünlere bakmanız tabi kaliteli bi dampa ayak ile

Cevabiniz icin tesekkür ederim. Hawke su an icin en cazip secenek gibi :)

• hawke candır :thumbup:

vazgeçilmezlerim;

BARNETT WİLDCAT CROSSBOW 160 lbs (USA) x2 ;keyfs;

2x PiSTOL CROSSBOW 80 lbs (TAİWAN)agt

Hatsan Mod 125 Sniper 5.5+Dm60+Optima 3-12x44 ;tufey#

Hatsan Mod 99 5.5 kısa namlu + 1250lik yay+ Optima 3-12x44 ;tufey#

ARANIYOR!! HATSAN MOD 95 ARANIYOR !!

Hatsan Mod 25 Supertact 4.5 + Red Dot 1-22x33 s;,s

Crosman Vigilante 4.5mm + Red Dot ;kovboys;

Umarex Walter Cp88 Full Metal + Red Dot £tabanxalı$

• Arkadaslar merhaba, siparisini verdigim Hawke Airmax EV 4-12x40 AO dürbünüm hakkinda ufak bir detaya gözüm takildi. ayni markanin ayni serisinde 3-9x40 modelinin siparisini verdigim modelden farki acaba sizce nedir? Benim gözüme takilan tek detay 3-9x büyütme oranina sahip olmasi. bunun disinda zannedersem diger her nitelik birbiriyle ayni düzeyde. Daha fazla detay icin;

http://de.hawkeoptics.com/hawk…airmax-ev-4-12x40-ao.html

http://de.hawkeoptics.com/hawk…-airmax-ev-3-9x40-ao.html

Saygilar.

• ox ve titan yaylar basit yaylardır. V-mach yada maccari den başka orjinal yayını değiştirmeye deyecek başka bir alternatif yok bildiğim kadarı ile.

• ox ve titan yaylar basit yaylardır. V-mach yada maccari den başka orjinal yayını değiştirmeye deyecek başka bir alternatif yok bildiğim kadarı ile.

Sayin rainstorm yay önerinizi kesinlikle dikkate alacagim, saygilar.

• Arkadaslar tekrardan Merhaba, Fotografta görmüs oldugunuz dürbün ayaklari bugün ingiltereden elime ulastilar. Genel olarak parca kalitesini ödedigim ücrete göre Uygun buldum (7€). Bunun disinda bir de Tüfek Cantasi siparisi verdim. Biraz önce kargoya verildigine dair Bilgi mesajini aldim. Ücretini ödedigim Hawke Airmax 4-12x 40 AO dürbünüm de pazartesi günü kargoya verilecekmis. Tahminimce haftaya Sali ya da en gec Carsamba günü hem canta hem de dürbün elimde olacak. siparislerim elime ulastiginda sizleri yeniden bilgilendirecegim.

Dürbün ayagi icin bir fotograf,

[Resim Engellendi: http://j1311.hizliresim.com/1h/q/usqsb.jpg]

Saygilar.

• Hayırlı olsun... E baydan mı aldınız

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

• hw 97 için ise dampa alasaydınız iyi olurdu en azından tek parça ayak en nihayetinde yaylı tüfek sarsıntı nedeni ile çift parça ayakla dürbün montajı pek tercih edilmez.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• hw 97 için ise dampa alasaydınız iyi olurdu en azından tek parça ayak en nihayetinde yaylı tüfek sarsıntı nedeni ile çift parça ayakla dürbün montajı pek tercih edilmez.

Evet haklisiniz, aslinda dampa da düsündüm fakat ayakli modeller nedense daha cok hosuma gidiyorlar. Montaj esnasinda alyan civatalar icine biraz Loctite sürecegim. Eger hala mutsuz kalirsam daha kaliteli olan Hawke reach Forward ayaklardan siparis ederim, Saygilar.