Optik Merkezleme'nin önemi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Youtube dan yardim alirsaniz cok daha kolay olur isiniz. Bir cok video bulabilirsiniz

?Doğru ya aklıma gelmemişti

Kral Puncher Bigmax x 6.35 mm

Hatsan BT65 lw 5.5 mm

Hatsan Flash 101 5.5 m m

Hatsan mod 125 sniper Vortex 5.5 mm

Hatsan mod 85 sniper vortex 5.5 mm

Gamo c15 blowback 4.5 mm

İzmir / Savacı özel otomobil servisi

Kerem Savacı.

• dampa ayakla şimleme yapacam diye 1 alyan vida takımı ve 2 tane alyan tornavidayı kullanılmaz hale getirdim ama sorunu cözmüş bulunuyorum ve artık bana bi tecrübeliyim ??

• dampa ayakla şimleme yapacam diye 1 alyan vida takımı ve 2 tane alyan tornavidayı kullanılmaz hale getirdim ama sorunu cözmüş bulunuyorum ve artık bana bi tecrübeliyim ??

Nasil basardin o malzemeleri parcalamayi :)

• Nasil basardin o malzemeleri parcalamayi :)

az sık az gevşek olmadı baştan sök geri tak derken kullanılmaz hale geldiler çok fazla vaktimi aldı ama sorunu cözdüm ?

• Hic ugrasmasim simleme isiyle cok zahmetli geliyor bana. Yukari asagi simlemeyi anladimda sag sol ayarlarinda niye simleme yapilir onu anlamadim

dürbün rayı ve ayaklarımız yamukta ondan ?

• Şimdi bu işin uzmanlarına soru sorayım o zaman. Elimde Hawke 17230 model dürbün mevcut. Teknik detaylarında dürbünün hem dikeyde hemde yatayda 53 moa olduğu yazıyor 4 klik başı 1 moa dan iki eksende de toplamda 212 şer klik olmadı lazım. Fakat ben klikleri üşenmeyip teker teker saydığımda yatayda 224, dikeyde de toplam 230 klik yapıyor. Bu sayılar 3 er kez kontrol edildi. Tutarsızlığın biri bu. İkincisi ise bu sayılara göre optik merkezleme yapıp bunu da ayna yöntemiyle karşılaştırdığımda iki mildotu üst üste getirebilmem için sağ 50, aşağıda 20 klik yapmam gerekiyor. Burada atladığım şey nedir sizce? Taretlerin vidaları olabildiğince sıkı bu arada.

• Şimdi bu işin uzmanlarına soru sorayım o zaman. Elimde Hawke 17230 model dürbün mevcut. Teknik detaylarında dürbünün hem dikeyde hemde yatayda 53 moa olduğu yazıyor 4 klik başı 1 moa dan iki eksende de toplamda 212 şer klik olmadı lazım. Fakat ben klikleri üşenmeyip teker teker saydığımda yatayda 224, dikeyde de toplam 230 klik yapıyor. Bu sayılar 3 er kez kontrol edildi. Tutarsızlığın biri bu. İkincisi ise bu sayılara göre optik merkezleme yapıp bunu da ayna yöntemiyle karşılaştırdığımda iki mildotu üst üste getirebilmem için sağ 50, aşağıda 20 klik yapmam gerekiyor. Burada atladığım şey nedir sizce? Taretlerin vidaları olabildiğince sıkı bu arada.

Aynen bende üşenmedim saydım tutmuyor ayna yöntemiyle merkezledim sanırım belirli bir noktadan sonra artikıl hareket etmiyor sadece taretler dönüyor

• Hic ugrasmasim simleme isiyle cok zahmetli geliyor bana. Yukari asagi simlemeyi anladimda sag sol ayarlarinda niye simleme yapilir onu anlamadim

Bence uğraşmaktan ziyade teknik bir problemin düzeltilmesi işlemi namlu ve kasanın birleşme hatası olabilir namlu ucu sabitleme varsa dönük sabitlenmesi ve dürbün ayaklarının eskimiş veya hatalı olmasından kaynaklanıyor tabiki dürbün sağlamsa şimleme işleminin uzak mesafe atışları için uygulanabilir ama sağ sol ayarı için mantıklı olmadığını düşünüyorum

• Aynen bende üşenmedim saydım tutmuyor ayna yöntemiyle merkezledim sanırım belirli bir noktadan sonra artikıl hareket etmiyor sadece taretler dönüyor

Üstat ayna yöntemindede sıkıntı var dürbüne bakarken göz acını azıcık degiştirince yine kayıyor ayar ya da bir aynayla ortalayıp baska aynaya gecince yine sıkıntı oluyor.

• Üstat ayna yöntemindede sıkıntı var dürbüne bakarken göz acını azıcık degiştirince yine kayıyor ayar ya da bir aynayla ortalayıp baska aynaya gecince yine sıkıntı oluyor.

Onu bende farkettim ama kaynak yerini belirli bir şekilde yapıp değişik mesafelerde 3 er 5er atış yapınca belli oluyor 25 50 75 gibi sırasıyla vuruş noktası uzaklaşıyorsa hata var burdan sonrası çok ince ayar gerktirir ben dürbün tüfeğe takılıyken ayna ile merkezledim 11 metrede sıfırladım 50 75 ve 100 metrede isabet aldı dürbünüm hawke 3-9 40 olduğundan çok hassas atış yapamıyorum ama sağa sola atmıyor