Gamo Shadow İGT 4.5 48m grupman

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Gamo Shadow igt tüfeğimle 48 metrede yapmaya çalıştığım grupman tüfekle henüz 50 atış anca yapılmıştır. Gerçi igt sistemin alışma süreci vs yoktur sanırım.

Pellet: JSB Exact Diabolo 4.52 8.4 grains
    Tüfek: Gamo Shadow İGT 4.50
    Rüzgar sıfır gibi bir şey
    Hava ay ışığına yakın ama telefonlarla aydınlatma yapmıştım.
    Mesafe lazer metre ile ölçüldü. 48 metre.
    Dürbün : Hawke 3-9x40
    Destekli 10 atış yapıldı.

Tüfeği 12 metreye sıfırladım. 2 pellet genişliğinde grupman yapıyordu bu mesafede. Chairgun dan destek aldım.

Tüfekle anlaşmaya başladım sayılır tetiğine git gide alışıyorum biraz tetik yolu uzun geldi bana ama alışıyorum. Para koymayı unuttum ama 1 TL kapatıyordu.

[Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/xG1d5b.jpg]

Buda yakışıklının resmi atış bu pozisyonda yapıldı.
    [Resim Engellendi: http://i.hizliresim.com/K66onE.jpg]

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Nothinglose ().

• Tebrikler,igt nin değil ama fabrikasyon yağlama dolayısı ile bir süre sonra tamamen oturacaktır.Ben bu tüfeğin genel olarak çok başarılı ve istikrarlı buluyorum.(kısa ve orta mesafede)yaylı tüfek olarak da dikkate alınması gereken bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

Gamo PT 85 Blowback
    Gamo Shadow İGT 4.5
    Air Arms s200 Fac 5.5

• Tebrikler çok başarılı atışlar. :thumbup:
    Ama bence yinede rodajı vardır.

Hatsan Mod 125 Th kundak .22kalibre Optima 3-9'32 :thumbup:
    Hatsan AT-44 S10 .22 :love::thumbup:

• Tebrikler,igt nin değil ama fabrikasyon yağlama dolayısı ile bir süre sonra tamamen oturacaktır.Ben bu tüfeğin genel olarak çok başarılı ve istikrarlı buluyorum.(kısa ve orta mesafede)yaylı tüfek olarak da dikkate alınması gereken bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

Teşekkür ederim tavsiyeniz üzerine aldığım 8.44 grain jsb pelletler ile şuan memnunum. Tüfeğin ağırlığı,sesi,tepmesi çok düşük bunlar beni cezbeden özellikleriydi. Hatsandan sonra baya iyi geldi bu tüfek desteksiz bile 15-17 metreden su şişesi kapakları vurulabiliyor ard arda.

• Cok stabil grup olmus tebrikler:)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Teşekkür ederim sizin tavsiyenin üzerine aldığım 8.44 grain jsb pelletler ile şuan memnunum. Tüfeğin ağırlığı,sesi,tepmesi çok düşük bunlar beni cezbeden özellikleriydi. Hatsandan sonra baya iyi geldi bu tüfek desteksiz bile 15-17 metreden su şişesi kapakları vurulabiliyor ard arda.

Hayırlı olsun,ben ilk araştırma yaptığımda bayilerde elime tutuşturulan takoz gibi tüfekleri alsam ilk bir ay içinde bu hobiyi bırakırdım.
    Hafif,kolay kuruluyor,estettik ve belli bir mesafeye kadar istikrarlı bir tüfek.
    Tetik beni rahatsız etmiyor ama elbette kişiye göre değerlendirme farklı olabilir.

Gamo PT 85 Blowback
    Gamo Shadow İGT 4.5
    Air Arms s200 Fac 5.5

• Teşekkür ederim sizin mod 99 ile gezsiz atışlarınız yanında neki.. :)

Benimki biraz tecrube hocam ... Fazla egzersizlerin sonucu

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Guzel grupman olmus.igt kullanma sansim olmustu yakin zamanda.kurmasi yayli tefekten biraz daha sertti.ve tepmesi fazlaydi.kullandigim gamo hunter igt

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• atışlar gerçekten çok başarılı tebrikler. ama grupmandan çok field target atışı gibi olmuş. yani dürbünün sıfırlamasını çok güzel yapmışsınız ama hedefe her vuruşta nişan noktanız muhakkak tahrip olan hedef sayesinde küçük bir miktar da olsa kayacaktır. size tavsiyem dürbünün clicklerini aklınızda tutacağınız bir sayı kadar değiştirin. mesela 8click sağa ve 8 click yukarı gibi. sonra tam hedefe nişan alıp atığınıza hedef noktanız hiç tahrip olmayacak ve grupmanınız çok daha fazla küçülecektir. daha sonra tekrar cliklerinizi tuttuğunuz sayıya göre düzeltip sıfırlamanızı normale döndürürsünüz.

• atışlar gerçekten çok başarılı tebrikler. ama grupmandan çok field target atışı gibi olmuş. yani dürbünün sıfırlamasını çok güzel yapmışsınız ama hedefe her vuruşta nişan noktanız muhakkak tahrip olan hedef sayesinde küçük bir miktar da olsa kayacaktır. size tavsiyem dürbünün clicklerini aklınızda tutacağınız bir sayı kadar değiştirin. mesela 8click sağa ve 8 click yukarı gibi. sonra tam hedefe nişan alıp atığınıza hedef noktanız hiç tahrip olmayacak ve grupmanınız çok daha fazla küçülecektir. daha sonra tekrar cliklerinizi tuttuğunuz sayıya göre düzeltip sıfırlamanızı normale döndürürsünüz.

haklısınız. yanlış bilmiyorsam sporcular da diopter dediğimiz nişangahta hedefin merkezine değil çerçevesine odaklanıyor. bir de şunu denemenizi tavsiye ederim. artıkılın kesişim noktasından geniş olmayacak şekilde bir merkez noktaya nişan alıp atış yaparsanız grubun inanılmaz daraldığını göreceksiniz. hedefin merkezi ne kadar küçük olursa atışlar o kadar dar bir alanda toplanıyor.

BERETTA 682 GOLD E TRAP /// BERETTA S 54 /// ATA SP SPECİAL /// ATA CY RED 1 20 ga /// KRAL 20 /// GAMO CFX /// DAİSY 901 /// HATSAN MOD 45 /// One Shot One Kill...!

haklısınız. yanlış bilmiyorsam sporcular da diopter dediğimiz nişangahta hedefin merkezine değil çerçevesine odaklanıyor. bir de şunu denemenizi tavsiye ederim. artıkılın kesişim noktasından geniş olmayacak şekilde bir merkez noktaya nişan alıp atış yaparsanız grubun inanılmaz daraldığını göreceksiniz. hedefin merkezi ne kadar küçük olursa atışlar o kadar dar bir alanda toplanıyor.

Önerileriniz için teşekkür ederim atışlarımda önerilerinizi muhakkak uygulamaya çalışacağım.