Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Son yıllarda ülkemize bu hobiye gönül verenler için çok güzel ve isabetli silahlar gelmekle birlikte HW 100' ü hiç bir silah tahtından indiremiyor. Nedir bu HW 100' ün sırrı?

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• Alman mühendisliği Tamer hocam.Mekanik,işçilik,kaiite ve isabet anlamında her detay düşünülmüş :thumbup: Birde şimdi fiyatı tabi ;)

• Hiç eksik yönleri yok mu bu silahın? Mesela pellet seçiyor deniliyor. birde 13,43 mü yoksa 16 grain pelleti mi? daha çok seviyor.

6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• HW 100'ün türkiyedeki yetkili servis sorununu nasıl hallediyorlar ? varmı şubeleri mesela diyelim aldım internetten geldim kullandım 3 ay sonra ufak sorun oldu nereye göndereceğim ? bt65 düşünüyorum fakat bu tüfeğide çok kişi kullanıyor bilgilenelim öğrenelim:)

• Tamer abi 13.43 u ruzgarsiz havada mukemmel stabil atiyor.18 ve 16 yi ruzgar cikinca atarsiniz .tek kelimeyle muhtesem parca kalitesi...bozulan hw gormek zor... Ama heryer bozulan bt65 dolu...buda bir gercek

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Ben ortalama 3 yıldır kullanıyorum, bir kere sorun yaşadım onunda sonradan pelleten olduğunın farkına vardım, ben çok severek kullanıyorum. Pellet seçer evet ama 5,52 olan pelletleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Türkiyeye gelen pelletler genelde 5,52 olduğuna göre pellet seçme durumuda aslında ortadan kalkmış oluyor.
    Servis olayına gelirsek, kolay kolay sorun verecek bir silah değil, eğer problem olursa meydan av servisidir ve her türlü yedek parçayı temin ediyorlar, ki bir sıkıntı olursa bizlerde elimizden geldiğince yardım ederiz.

A-TAKIMI

• Türkiyede bakımının yapılması sevindirici o zaman onuda listeye ekliyorum:) artık hangisi nasip olursa

yetkili servisleri kullanım ömrü boyunca ki bu çoğu üründe 10 yıldır yedek parçalarını bulundurmak zorunda bu sadece silah için değil beyaz eşya vs. içinde geçerli
    kaliteli olsun bozulmasın servis gerektirmesin servisi hizmeti iyi olmasada olur gerekmedikten sonra :thumbup:

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• kullandığım ilk hw 100 oring arızası hariç ilk mekanik arızayı 65000 atış tan sonra vermişti.

• [Resim Engellendi: http://www.gunspares.co.uk/images/categories/24752.gif]

Benim senelerce kullanımda karşılaştığım tek mekanik sorun dp147 no ile gösterilen pimin zamanla atış sayısına bağlı olarak kayması ve bk272 no lu tetik yayını tutan parçanın yerinden kayması neticesiyle tetik yayının cs777 yerinden çıkmasıdır. Bu durumda parçalar geri yerine takılarak sorunsuz kullanılabiliyor. Sonraki versiyonlarda bu hata farkedilip pimin üzerine bir kapak takılarak pimin kayması engellenmiş. Zararsız ve tamiri kolay bir sorundu.

yeni tip 3.nesil tetik mekanizması , kapağa dikkat

[Resim Engellendi: http://images.nitrosell.com/product_images/13/3058/large-hw100-trigger-unit-complete.jpg]

2.nesil tetik mekanizması, birinci nesilde tetik bıçağı metal ve ayarsız, yeniler ileri geri ayarlanabiliyor.

[Resim Engellendi: http://www.freerabbitcontrol.co.uk/hw100/images/strip_trigger03.jpg]

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Sonuç olarak işçilik,kalite ve isabet = HW 100