hatsan bt65, galatian, at44 long

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar selamlar 2 gündür forumda ki bütün sayfaları okudum neredeyse :) bir pcp tüfek almaya niyetlendim ve fikirlerinizi almak isterim. daha önce hiç havalı tüfek kullanmadım. çocukluğumdan beri çifte-poze tüfeklerle ava çıkmışlığım vardır. okuduğum kadarıyla bahsettiğiniz menziller, ağırlık ve tepme kuvvetleri beni pek ilgilendirmiyor. amacım yeri geldiğinde 40-50 metre civarı bir şeyler patlatmak veya tavşan, su tavuğu vs. vurmak. yani çoğunlukla göz gez arpacık kullanacağım. kuvvetli olması için 6.35 düşünüyorum( sapancada ördek denk gelirse inmesi lazım), ama bt65, galatian ve amansızca önerdiğiniz için at44 long arasında kaldım. bu arada pompa ve scuba konusu da çok geniş. ben pompa ve yedek tüp almayı düşündüm. av/piknik öncesi evde doldururum 2-3 tüpümü, ertesi gün bakarım dalgama. zaten av tüfeğiyle fişek olmuş 20 tl siz 50-100 atışlardan bahsediyorsunuz...

sizce bu tüfekler benim küçük av ihtiyacımı görür mü? bahsettiğim modellerden hangisini tavsiye edersiniz?

Her türlü yorumunuz çok kıymetli olacaktır, bu bahaneyle girersem bu işin içine uzun menzilli sportif atıcılık için ikinci bir tüfek setup'ı kurmam gerektiğini hissediyorum :)

Şimdiden emeğinize teşekkürler...

• kardes av amacindan vazgec istersen zira havali gurubu tufeklerle av yapmak yasak ayrica bence havali tufekle av yapmak bu hobinin gelecegine zarar verebilir

hatsan torpedo 155 5.5
    filinta otomatik 6+1

insan iyi nişancı olmalı kuklayı değil kuklacıyı vurmalı

• forumu okumuşsunuzda önemli bilgiyi atlamışsınız havalı silahlarla av yapmak yasak av tüfeği ile bile kafanıza göre istediğiniz yerde istediğiniz hayvanı vuramasınız av teskeresi var avcılık yapmadığım detayları tam olarak bilmiyorum ancak kurallarla yönetildiğinden haberim var

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Teşekkür ederim ilk bilgimi öğrendim bile :) Havalı tüfekle canlı atışı yapmayacağım... peki gene de piknikte bira şişesi vs 50 mt menzilde göz gez arpacık kullandığım da yorumlarınız ne olur?? sabit hedef güçlü patlama aksiyonu açısından...

• Hoşgeldiniz.

Havalı silahlarla avlanmak ülkemizde yasaktır ve cezaya tâbidir. Havalı silahları hedef atışı ve pratik amaçlı kullanıyoruz, sizinde bu amaçla kullanmanızı tavsiye ederim.

Bahsettiğiniz silahlarla ilgili forumda bolca bilgi mevcut. Özet geçmek gerekirse;
    -isabet açısından: at44>galatian>bt65
    -güç açısından: bt65>galatian>at44
    -ekonomik açıdan: at44>bt65>galatian

• +1 :thumbup:

hatsan torpedo 155 5.5
    filinta otomatik 6+1

insan iyi nişancı olmalı kuklayı değil kuklacıyı vurmalı

• bu arada ilk mesajımda yanlış tanımlama yapıysam özür dilerim; zaten rastgele canlıya atış yapan biri değilim hatta kızanlardan biriyim, ama asıl deneyimim patlamalı tüfeklerle olduğu için amacımı bu şekilde rahat ifade ettim... tekrar ifade etmem gerekirse elimle, gözümle, arkadaşlar arasında, maksimum görüş mesafem 40-50 mt. civarı, şişe vs kırabilir miyim? bu açıdan başlıkta yardım isterim.

Şimdi mesajımı tekrar okuyunca haklısınız saçma olmuş... (bu arada evet yaaa bütün forumu okudum diyordum en önemli detayı atlamışım:) bilmemek değil öğrenmemek ayıpmış deyip topluyorum o zaman)

• Hoşgeldiniz.

Havalı silahlarla avlanmak ülkemizde yasaktır ve cezaya tâbidir. Havalı silahları hedef atışı ve pratik amaçlı kullanıyoruz, sizinde bu amaçla kullanmanızı tavsiye ederim.

Bahsettiğiniz silahlarla ilgili forumda bolca bilgi mevcut. Özet geçmek gerekirse;
    -isabet açısından: at44>galatian>bt65
    -güç açısından: bt65>galatian>at44
    -ekonomik açıdan: at44>bt65>galatian

anladığım kadarıyla önce benim bir bt65 6.35 alıp, sonra da 5.5mm bir uzun menzil dürbünle kullanacağım nokta atış setup yapmam lazım.. doğru mudur??

• bu hobi de her şey bütçeye bakıyor.Toplam harcayacağınız bütçeye bakarak güzel set yapmalısınız.bt65 ile hobiye başlamak scuba kullanmayacaksanız dolum işi hobiden soğutur.

Hatsan AT44 W-10 Long LW Satıldı
    Hatsan BULL BOSS Satıldı
    FxT12+Ekiz regülatör Satılık
    Cometa Lynx V10 +
    Hawke 4-16x44 Varmint SF :thumbup:
    Sabre 6 litre 300 bar scuba

[Resim Engellendi: http://i40.tinypic.com/25f6hi9.jpg]

• Eğer gez göz arpacık ile 40 50 metre atacaksanız hiç 1000 lira seviyesine çıkmayın. Mod 125 ilanları sitede sürü ile var. Alın bir tane vurabilirseniz 150 200 metrede bile şişe patlatır. ^^

8o Hatsan mod 125 sniper

Hatsan bt65 5.5 sb lw bullpup

hw97k g;$i

• s_mail abime katılıyorum bende mod 125 sniper 6.35 var uzak mesafelere atmak zor ama senin atmak istediğin 40 50 mt zaten bende aynısını yapıyorum bence yaylı havalı tüfekleri incele. pcp almak isterseniz biraz teferruatlı bir iş ama 150 metreye kadar atabilirsen bira şişesini rahat patlatır tabi hatsanın pcp leri böyle.

HATSAN MOD 125 SNİPER 6.35
    HATSAN MOD 95 SAS 5.5
    ZORAKİ HP 01 ULTRA 4.5

;tufey#

• bu hobi de her şey bütçeye bakıyor.Toplam harcayacağınız bütçeye bakarak güzel set yapmalısınız.bt65 ile hobiye başlamak scuba kullanmayacaksanız dolum işi hobiden soğutur.

hocam pekı bı tam dolu tuple kaç etkılı atıs yapabılıyoruz?

• güç olarak değişiyor ama birbirine hızları yakın 25 atış ortalama.bu üç tüfek için tabi...

• at44 long almanı tavsiye ederim. yıllardır kullanıyorum çok güçlü isabetli bi tüfek. tek dolumda 30 atış (3 şarjör) yapabilirsin. hatsanların sorunu güçlü ama her atışta güç ve hız düşüyor uzak mesafe atışlarında can sıkıcı olabiliyor. en zayıf haliyle bile 100m uzaktan şişe kırabilirken dürbünü sıfırlamak zorlaşıyor.
    diğer arkadaşlarında söylediği gibi en önemlisi bütçe

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• öncesinde bt 65 sonra galatian ve airwolf kullanıcısı olarak butce iyi ise galatian al kayfine bak 200 mt teneke del küp şeker vur dürbün hawke 8x32-56 sr 12 daha ateşli tüfekler bakmazsın

DAYSTATE AİRWOLF MCT 5,5 22 CAL
    HAWKE SİDEWİNTDER 30 8-32X56 SR PRO
    DRAGER KARBON FİBER 6,8 LT 300 BAR
    BERETTA A 400 XPOLAR ÜNİKO 12 CAL 71 NAM

• Kardesım bende at 4410 tactıcal long lw den yana secımımı yaptım 1500 lıra butce ıle 100 150 metrede sıse kırarsın ve bu model dıger ıkısınden yaklasık 1 kılo daha hafıf ve 230 cc lık tup oldugu ıcın bı dolumdaa 4 5 sarjor atıyorum tufek 1000 ekıpmanlar 500 tuttu

At 44-10 tactical long lw

• Sakaryada yasıyorsan yakınsın bana bıgun gel dene atıs yap hem tanısmıs oluruz bı arkadasımda da bt var ıkısını deneme fırsatı bulmus olursun hem saygılar

At 44-10 tactical long lw

• Arkadaşlar bilip bilmeden kullanmadığınız tüfekler hakkında yorum yapmayın ben bt65 at44 long lw ve normali galatian ve son silahım Benjamin kullandım güç olarak bt 65 isabet olarak galatian işçilik ve malzeme olarak yine galatian fiyat ve isabet için ise at44 long lw alın o fiyata o isabet oranını tutturabileceğiniz tufek yok zaten piyasada yabancı marka tüfekler için bir şey diyemem Benjamin diskovery kullanıyorum tek tatmin olduğum nokta hafif olması

• arkadaşlar yorumlarınızın hepsini okudum ben bt 65 kullanıcısıyım güç ve isabette hiç bi sıkıntım olmadı pellet gramajı yüksek olanlardan kullandıgında hedefi rahatlıkla vurabiliyosun gramaj hafif olursa o zaman dediginiz gibi hedefte sapmalar oluyor benim fikrim sizin bahsettiginiz tüfeklerin içinde en iyisi bt 65 :) iş paraya bakıyor para varsa daha iyileride var tabi ben şimdi bt 65'i satıp daha iyilerini almayı düşünüyorum samyang gurubuna geçicem :)