safir t14 klasiği

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • aylarca şubat tatilini bekleyip organizasyon planladık. tatil geldi ve heyecan mutluluk içerisinde nallıhana gittik. atış yapmaya başladıkki safir huyunu oradada sergiledi. her atışta takıldı ;hirr; tek kırma gibi tek tek fişeği koyduk X( 15 atış boyunca böyle gitti :cursing: sonrasında içerisinden bazı parçalar düştü iğnesi kırılmış :cursing: bütün zevkimin içine etti. yanımda süperpozeyide götürmüştüm atışımı yaptım ama safirede........
    ben bile bile aldım yanımda bulunsun tipi güzel diye ama size tavsiye etmiyorum almayın arkadaşlar

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• Öncelikle tüfeğinizde oluşan problemden dolayı geçmiş olsun halledilebilir birşey iğne, ama onun orda onu yapması tad kaçırıyor tabiki.

Bu arada bu tarz etkinlikleriniz olduğunda Atış, Trap v.s beni de davet ederseniz çok sevinirim :) Katılmaya hazırım.

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png

• aylarca şubat tatilini bekleyip organizasyon planladık. tatil geldi ve heyecan mutluluk içerisinde nallıhana gittik. atış yapmaya başladıkki safir huyunu oradada sergiledi. her atışta takıldı ;hirr; tek kırma gibi tek tek fişeği koyduk X( 15 atış boyunca böyle gitti :cursing: sonrasında içerisinden bazı parçalar düştü iğnesi kırılmış :cursing: bütün zevkimin içine etti. yanımda süperpozeyide götürmüştüm atışımı yaptım ama safirede........
    ben bile bile aldım yanımda bulunsun tipi güzel diye ama size tavsiye etmiyorum almayın arkadaşlar

Merhaba, bir safir severi ve kullanıcısı olarak durumunuza üzülmemek elde değil ancak nacizane tavsiyem her an her yerde arıza yapabilecek durumda gibi gözükselerde tıpkı uzun yola çıkmadan önce arabamızın frenlerini vs.. kısımlarını kontrolden geçirmemiz gibi safirimizi de tatile gitmeden en az 1 ay önce komple kontrolden geçirmeli, yok eğer ki beceremiyorsak kendimiz tanıdık bildik safiri olupta el becerisi yüksek olan bir dosttan rica etmeli, eh oda yoksa o zamanda bir silah-tüfek tamircisine götürüp ücretine mukabil genel kontrolden geçirtmeli, buda işimize gelmiyorsa eğer son çare İstanbuldaysanız fabrikasına götürüp veya kargolayıp ücretsiz bakıma göndermelisiniz ki tadında bir kullanım keyfi yaşabilesiniz. Genelde (ben de dahil) bizler satın aldığımız ürün harika çalışsın, hiç bakım istemesin, çamurda-suda çalışsın, emek istemesin vs... diyoruz.

Saygılarımla.

• Alışveriş yaptığımız bir bayi internet sitesine "Safir T14 Yeni Modeli - Çalışma Garantili !!! " diye yazmış.
    Safir Arms adına utanç verici bişey olmalı bu yazı...

• Alışveriş yaptığımız bir bayi internet sitesine "Safir T14 Yeni Modeli - Çalışma Garantili !!! " diye yazmış.
    Safir Arms adına utanç verici bişey olmalı bu yazı...

Utansınlar bir zahmet. Böyle tüfek yapacaklarına yapmasınlar.

• Safir t 14 ilk versiyonları tamamen mantar tabancası, hatta su tabancası şakır şukur sallayınca plastik sesi inletir ortalığı.Aman dikkat edin heleki soğuklarda tüfek çatlama yapıyor .Birisinin yüzünde patlayan safir vardı.Hatta konuyu safirin forumunda açıp şirketi dava edeceğini yazmıştı arkadaş.

• Benim elime şarjör patlamıştı, şükür yaralanmadan kazayı atlatmıştım.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• her atıştan önce ve sonra mutlaka silahımın bakımını yaparım çünkü bu iş ihmale gelmez. safiri yıllardır kullanıyorum beni bikere şaşırtmadı hep aynı sorunlar. her defasındada canımı sıkmaya devam ediyor....

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• Zaten ben hep diyorum eve yerli silah sokmayın

• Zaten ben hep diyorum eve yerli silah sokmayın

Olurmu öyle şey güzel yerli silahlarımız var safir başlı başına rezalet ama bunu yerli tüfeklere mal etmemek lazım... Örneğin safir ile aynı formatta çalışan ithal bir tüfek önerebilirmisiniz? Hayır... Neden çünkü mantıklı değil.. Safirin üretim amacı bizim Türk insanının içindeki yivli sevdasını, açlığını bi nebzede olsa tipi ile doyurmaktır. Yani kesinilikle fonksiyonel değildir, tamamiyle estetiktir.

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

• estetikliği bile bir halta benzemiyo aliminnyum gövde kırıma uğruyo çok dandik süpbu sialhı almadan süperpoze alıp skeet de plak patlatın daha iyi

• Estetik ile malzeme kalitesinin hiç bir ortak yönü yoktur. tamamen tipi ile alakalıdır. Alanlarında %90'ı tipinin M16 ya benzediği için almıştır.

• Estetik ile malzeme kalitesinin hiç bir ortak yönü yoktur. tamamen tipi ile alakalıdır. Alanlarında %90'ı tipinin M16 ya benzediği için almıştır.

alanalrdan hemen elden çıkarmaya çalışmışlardır

• safirle 10 tane attım 4 kere tutukluk yaptı anlayın artık hemde taa ilk çıktığı zamanlarda atmıştım

• siz almıştınız ben ilk gördüğümde de almamıştım. Zaten oldum olası benzetme taklit şeyleri sevmem. böyle bir mantık yok. 36 cal. bir fişeğin normal otomatik mantığıyla çalışan bir mekanizmayı çalıştırması ne kadar düzgün olabilir. atış yaptım mı yaptım ama fiyasko... Sadece fotoğraf çektirirken işe yarıyor :)

• tüfek dayıma aitti ben 10 tane attım sonra süperpozeyle attık çünkü 10 atışta 4 kere tutuklulk yaptı besleme sorunu zaten dayımda 1 sene kadar sonra sattı

• Bu bir zevk meselesi. Safir seven bir adamın süperpoze alması, canı ıstakoz çeken fransızın soluğu dürümcüde almasına benzer. Kullanıcıları Safir' in ne olduğunu biliyor, güvenlik amacıyla bu tüfeği tavsiye etmedikleri sürece problem yoktur.

• tartışmayacağım safir berbat bir silah eğer gün gelir canımı namusumu malımı korumam gerekse bana deseler sana bir glock mu yoksa 50 tane safirr mi desler 1 adet glocku seçerim daha çok işime yarar mu gerksiz işin geyiğini yapmya gerek yok '' safir berbat bir tüfek'' nokta

• Güzel kardeşim benim böyle bir konu için neden tartışasın ki zaten? Küçüğü kırmaya, büyüğü bozmaya değmez bu, hobi, zevk en nihayetinde. Yıllardır bu tüfeğin sorunlu olduğu bilinir, buna rağmen her tarafı yasaklarla örülü çaresiz insanımız da alır, uğraşır mutlu olur, kiminin de şansı yaver gider sorun yaşamaz, bunu kabul ediyoruz değil mi? Ona rağmen bu tüfeği bilerek göze alarak alan adama da ben sadece saygı duyalım derim, adamın hobisidir bu, elbette de tatil planı - av - güvenlik için de bel bağlanacak bir silah değildir. Olay bu yani, büyütecek bir durum yok. Bu arada 2011 mayıs ayından itibaren Çatüs B2 36 kullanıcısıyım, harcadığım siyah Yaf fişek kovanlarını toplayaydım binaya dekorasyon yapardım, binlerce atışa göre sadece birkaç kez başka bir marka fişeğin kapsüllerinin fırlamasıyla yaşanan sıkışma ve bir kez de barut gramajı düşük fişeğin mekanizmayı kuramaması dışında tutukluk falan yaşamadım, üstelik her hafta da temizlik yapmadım, bu da yerli. Hepsi için olumsuz düşünmek doğru olmaz.

• yalan yok çatüsü bende seviyorum şekli yivliyi andırıyor sanki fil avına çıkacaksın gibi duruyor bir av bayinde gümüş rengini gördüm çok hoş duruyordu ahşap kundak gümüş gövde jarjör işlemeyle çatüs yazıyordu ama safir çok dandik yani av desen av yapılmaz hayvanı inletir günaha girersin tamam bazı psikopat abilerimiz safirle domuz avına girişiyorlar birde hayvanı arkasından vurunca '' abi tam g..tten yemiş'' diye gülüyorlar hayvanın karnında gözünü üstünde ve arka organında delik vardı yazık günah bir gün o safirle ava çıkar tek kalırsa domuza sıkıp öldürmez kızdırır yerine gelirse silahta da fişek sıkışır sen fişeği tahliye edene kadar domuzda sana saaldırırsa paramparça eder özelikkle büyük olanlar ayrıca safirle skeet yada trampt oynanamaz atıcılıkğı da eşledik savunma hayatta almam eee sırf görüntü için alacaksam torno tesbih te maket yaptrırım yada airsoft olanını alırım safirden daha çok işe yarar ama çatüse lafım yok alınabilir üstelik jarjörüne basması kolay oluyor yedek jarjörleri de ucuz al bol bol yak savunma içinde kullanıolabilinir ancak safir ancak şu şekilde kullanabilinir tüfeği ucuzken alırsınız fabrikaya gidersiniz parçalar bozulmadan kaliteli olanlarla değiştitirsiniz (bu konuda müşteri memnuniyeti için çok yardımcı oluyorlarmış )anacak bu şeklilde modifiyeli bir şekilde adam gibi bakılır temizlenir ve pisikopatlık yapıp ful otomatiğe çevirmeyip kullanılırsa olabilir ee o kadar para harcayacığıma yivli antika tüfek alırım