Ben hatsan mod 125 alıcam ama...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • alma garındaşım alma , hasta olursun sonra , sakına o tüfeği alma bende var hasta oldum o yüzden sinir hastası , X( şimdi gidip gerçek tüfeng alacam. X(:wacko:X(

hamdım piştim yandım oldum.

• .

keçenin önüne yağ gelmediği sürece o keçe sandığından daha uzun ömürlü olma ihtimali vardır,her yaylı pistonlu tüfeğin gücü belli bir zamandan sonra gücü azalır.keçe ,yay,saçma haznesindeki conta bunları yenilemek gerekir belli bir kullanımdan sonra,zaten iş görmez vaziyetde olduğunu aşağı yukarı tespit edile bilir çıplak göz ile bu ekipmanların,

Kadir abi bu MOD.125 vs. incelediğim Hatsan'ların tüm keçeleri sert plastik idi. Poliüretan gibi gibi yumuşak ve dayanıklı olmadığı için hemen aşınıyor.

Örnek olarak; Benim MOD.135'i geçenlerde söktüm, keçeyi değiştirdikten yaklaşık 500-750 arası bir atış yapmışlığım vardı, söktükten sonra keçenin vaziyeti çok kötü değildi ama, bir tarafı düz, bir tarafı yamuktu, nasıl anlatayım bilmem ama, keçeye önden bakınca silindire değen tarafı ayrı bir halka olarak gözükür ya, o halkanın et kalınlığı heryerinde aynı değildi, bir tarafı ince bir tarafı kalın idi, e zaten Hatsan sıfır yolladı ücretsiz olarak bu keçeleri ve heryeri aynı kalınlıktaydı. Yani bu kadar kısa sürede de aşınabiliyor, ha gözle görülür bir güç düşmesi görmedim ama, keçe taş gibi sertti.

Ben keçe önünede gres sürüyordum önceden, ince tabaka. Daha sonra Webley Patriot bakım işlemlerini forumda yayınlayınca, Mustafa abim keçe önüne gres sürülmeyeceği hakkında uyarı yaptı, ben de böylelikle artık keçe önüne gres sürmez oldum fakat, Webley Patriot keçesine 2 kez sürmüştüm gresi, ikisinden de hiçbir zarar almadan çıkmıştı, keçede tek bir deforme yoktu(halada yok), yani Hatsan keçelerin aşınmasındaki etken sert plastik olması.

• onur kardeşim haklısın :) benim patriotun keçesinin yırtılma sebebi gresin keçe önüne kadar sürüklenmesi sebeb oldu.sanırım ilk etapda biraz aşırıya kaçmışım lakin fazla kullanmadım tüfeği hemen söktüm keçenin orta kısmın da az da olsa yırtılma oluşmuş,mümkün olduğunca tek kat gres sürülmrsi taraftarıyım o tek kat greside iyice yaymak gerek piston yüzeyine

• ben öle ilk olarak işi öğrenceğim bi tüfek istiyorum sorunları olsun sökeyim takayım olmadı attım mı üzülmüceğim bişi olsun dedim forumada baktı çok sorun oldumu bu işi gerçekten bilen abilerim var bana yardım ederler zaten dampada düşünüyorum yazın sonuna doğrum benimki hobiye bi giriş olcam ben bi soru sormuştum ya iyi namlulu tüfeğin namlusu nasıl olur yiv nasıl gözükür diye ama değerli bilgilerinizi benden esirgemediğiniz için çok sag olun tekrar tekrar ;keyf;

• kaliteli namluda yi ve set pürüzssüz ayna gibi olur setlerin biri yüksek diğeri alçak olmaz.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• evet kardeşim al haklısın en azından silahın nasıl calıştığını nasıl söküleceğini öğrenirsin bende var bu tüfekden ben memnunum ama nasıl ? oringi bozuluyo yenisini takıyom vidası gevşiyo sıkıyom dürbünede dampa olayı gibi bişi yaptım hala 2 kutu saçma bitti daha elimi sürmedim yani sen tüfegin istediğini verirsen oda sana istediğini veriyo o kadar da kötü değil namlu da şans işi namlun bozuksa sağı solu kırılırsa yollarssın hatsana bakalar yaparlar parada almazlar almıyolarda hiç değilse tepmeli güçlü bir silahın olur :)

• ek bir ilave yapacağım ilk deneyimin sanırım kardeş,bence şuan için bu kadar tepmesi fazla olan tüfek yerine yine aynı markanın biraz daha düşük modellerini incelersen senin için hiçde fena olmaz.tavsiyem kendini geliştirmen,ilk etapda güçlü tüfek alırsan acemiliğini atman çok uzun süreni alabilir,ilk önce kendini bir geliştir kısa mesafede 10 ila 50 metre arası,bu mesafelerde çeşitli hedefler koy kendine,örnek bira şişesi onu vurmak dan sıkıldınmı,koy soda şişesini,onudamı vurmakdan bıktın,o halde soda şişesini yatır alt taban kısmına nişan al,onuda mı vuruyorsun,o zaman dik kaç metreye dikeceksen bir tane kalem pil ona ateş et,kendini böyle geliştirmen gerek ama tepmesi az olan bir tüfek ile,ben kendimi böyle geliştirdim hemde 100 liralık tüfekler ile,bu resimdeki grupmanı mod85 4.5mm ile dürbünü 17 metreye sıfırladıkdan sonra yaptım 3 atış 50 ykr kuruşdan az daha küçük,kullanılan 2 saçma gamo expander diğer 3 cü saçma sport diye ucuz bir saçma keşke onu atmasaydım çok daha düzgün grupman çıkacaktı.çok uzattım konuyu tavsiyem ilk etapda 100 lira ver kendini geliştir kardeş,mod70,mod85,mod90,kral magnum 4.5mm ahşap dipcik
    not: grupman oluştukdan sonra daire içersine alınmıştır keçeli kalem ile[Resim Engellendi: http://img169.imageshack.us/img169/7640/dsci02171280x768yn9cu7.th.jpg]

• doğru bende birtanede 100 liralık kral magnum var 4.5 altdan kırma tepmesi az ve ben bu tüfeğe bayılıyorum benim okadar hoşuma gittiki anlatamam yada sana şöle anlatayım hatsan mod 125 den daha cok seviyorum vede kullanıyorum gurubu gayet güzel şişeleri kafasından vurup indirebiliyorum tepmesi az diğer namludan kırmalara göre ekstaradan saçma haznesini açıp kapatıyosun ama oda sana ayrı birzevk veriyo kendini sanki harbi kanas tüfeğe mermi koyuyormuş gibi hayal edince tabi bu arada ben kral magnumu dürbünsüz kullnıyorum ve inan 50 metrede şişeyi patlatıyo soda şişesi tabi diğerleri sağlam geliyo ona anlıcan arkadaşın dedği gibi ucuzbir tüfekle başla hem nasıl davranılacagını öğrenir sin sonra sağı solu çizilince de canın acımaz

• Selam

Arkadaşlar yapmayın yavvvv

bu kadarmı kötü bu tüfek

Madem bu kadar kötü bir tüfek o zaman Hatsan firmasının batmış olması lazım... Gel görki Hatsan Webley e sialh üretiyor. ve Dünyanın birçok ülkesine ihracat yapıyor.. Bence bu kadar kötü olamaz.... Kendim kullanmadım detaylı yorum yapamicağım...

Bence biraz yerli firmalarımıza sahip çıkmamaız lazım... Bunu derken kötüyü iyi iyiyi kötü gösterelim demiyorum yanlış anlaşımasın ... Şahsen bende Hatsan torpedo 155 almayı düşünüyorum...

İyi forumlar

• gerçi bendekiler hep türk malı oldu ama oda paramın az olmasından kaynaklanıyor eger param olsa asla türk malı almam neden çünkü iyi yapmıyolar iyi yapsınlar türkmalı alayım derdim ama param yok o yüzden 3 kurusa 3 köfte alıyom yoksa 1 köfteye 3 kuruş verir adam gibi köfte yerdim ayrıca hatsan ithalata yönelik calısıyor ondan iyileri yurt dısına kötüleri yurt içine veriyolar nasıl olsa bunlar yakın tamire yollarlar mantıgı yapıyolar galiba ;kihhik, ayrıca agırlıgın yurt dısı oldugunu wep sitesinden bariz anlayabilirsin

• gerçi bendekiler hep türk malı oldu ama oda paramın az olmasından kaynaklanıyor eger param olsa asla türk malı almam neden çünkü iyi yapmıyolar iyi yapsınlar türkmalı alayım derdim ama param yok o yüzden 3 kurusa 3 köfte alıyom yoksa 1 köfteye 3 kuruş verir adam gibi köfte yerdim ayrıca hatsan ithalata yönelik calısıyor ondan iyileri yurt dısına kötüleri yurt içine veriyolar nasıl olsa bunlar yakın tamire yollarlar mantıgı yapıyolar galiba ;kihhik, ayrıca agırlıgın yurt dısı oldugunu wep sitesinden bariz anlayabilirsin

Kısmi olarak haklı görsem de genel anlamda 3kuruşluk iki Türk malı alacağına 6 kuruşluk 1 sağlam Türk malı almış olsaydın fikirlerinin de daha yapıcı yöde olacağı kanısındayım yine hatsan imalatı olan çok daha güzel tüfeklerde çok uygun fiyatlarla var piyasada ayrıntılar için forumdaki mesajları aratabilirsn aradığından da fazlasını bulacaksın merak etme.

Hatta sana bir tavsiye çok bağlı değilsen imzandaki tüfeklerine forumda satışa çıkar ikisini de ve bahsi forumda geçen diğer kaliteli hatsan ürünlerinden bir tane al memnun kalacaksın kesinlikle.

İyi atışlar.

• bunları alan olacağını bilsem hemen satışa cıkartıcam saten ardında da borç harç edip hemen bir hw 77 alıcam ama alan olurmu

• çıkar satışa alan olur gardaşım.uygunda fiyat yazdınmı tamamdır.

hamdım piştim yandım oldum.

• Valla ilk tüfeğiniz olucaksa bence mod90 yeter bende var çok memnunum gücü bu fiyat için süper hemde mod125 kadar sert yayı olmadığı için daha zapdedilir kendini dağıtmayan bir tüfek..Hatta bugün atışa gittim 75-80 metrede destekli gez arpacıkla kola kutularını vurabiliyor bu tüfek önce dürbünle atıyordum dürbünün ayarı bozulunca çıkardım. Gez arpacık yapayım dedim umutsuzca atış yaparken tın diye sesi duydum ve bu mesafelerde bile bu tüfek için dürbünün şart olmadığını anladım..Nede olsa askerde 200 metreyide gez göz arpacıkla vuruyorduk öyle değilmi ;şrofls;. :D

• ben tüfeklerimden memnunum attıgımı vuruyorum kral marka tüfeğim hiç bir şeye değişmem namlu güzel cıktı atışıda gayet iyi isabet harika dürbünsüz kullanıyorum balkondan 3 kattan yerdeki sigara izmaritlerini her seferinde vuruyorum ve tepmede yok denilecek -kadar az tüfek gayet rahat kullanışlı altdan kırma oldugu için saçma yüklemede cok hoş kendimi gerçek mermi koyup kanascılık oynar gibi hissediyom dahada tatlı oluyo hatsan mod 125 i ise dürbünlü kullanıyom ona kendimce önlü arkalaı lastik koyarak dampa yaptım dürbün ayar bozmuyo kaymıyo ve gerçek dampa almayı aklıma bile getirmiyorum oda harika 4 de 4 vuruyo oda sonuncusu sapıyo neden dersen yorucu bir tüfek oldugu için uzun omuza koyarken kendini kasıyon yayı kuvvetli kurarken bütün kasların calısıyo evet bunlardan neden zevk alıyom neden kullanıyon derseniz şundan dolayı ben bir teknik elemanım ve tamir işleri hoşuma gidiyor arızalanıyolar hemde sık sık ama bende tanir ediyom bu şekilde anlaşıyom tüfeklerle ama inanıyorum ki bir alman malı olsa bu kadar fazla arıza cıkmayacak belkide hiç cıkmayacak normal biri teknik konudan anlamayanlara bu tüfekleri tavsiye etmem gidsin arıza yapmayacak bişi alsınlar. teşekkürler

• konu açılmışken bişey daha sorayım. kullanan varsa;

şimdi mod125in bi iyisi bi kötüsü varya genel olarak, yani namlu iyi çıkarsa isabetli, kötü çıkarsa isabetsiz diye. diyelim kötü çıktı ne kadar kötü olur çok isabetsiz olurmu? dürbün kaymasında da dampa aldık diyelim, tepmeyi de geçelim başka sorunu varmı? ve de isabete tekrar gelince, dediğim gibi kötü çıkarsa bile ne kadar kötü olur? mesela 50 metreden bir futbol topunu vurabilirmi grupman olarak? (yani biraz alt-üst olsa da 5 atışın 5ini de vuracak. topu 20cm lik grupman olarak da düşünebiliriz.)

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png

• 25 metrede 10 cm grubu gördükten sonra Mod 125'i emekliye ayırdım. 10 cm grubun içinde dikkat ettiğim de pelletlerin kağıda yan girmesiydi.
    ilerisini siz düşünün...

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• ne yaptın arkadaşım ya 25 metrede 10 cm grupman mod125 ile :him:s mod125 i crosman ile bir tutma ^^ birinin tepmesi var birinin nerdeyse hiç yok,atış esnasında gerekli uygulamalar tam yerine getirilmediği müddetçe 10 cm deyil 40 cm dahi olur tepmesi fazla olan tüfeklerde,o kadar da dandik bir tüfek deyil,arkadaşım mod125 in halen duruyormu elinde? resmini çekip koya bilirmisin yakın mercek incelesek

• Ne demek istediğini anladım. Ama benimki tamamen namlu ile alakalı, Attığım bazı mermiler hedefi bulurken bir çoğuda hiç alakasız yerlere gidiyor ve grup büyüyor. alakasız yerlere giden mermiler hedef kağıdına yatay giriyor. Buda mermi çıkarken takla atıyor manasına gelir. Aynı konuyu daha önce dile getirmiştim. Avcıhoca muzzle çarpıyor olabilir demişti. Muzzle söktüm tekrar denedim yine aynı. Sorun namluda . Bu arada ucuz pellete kullanmadım. Hunter ve Ts 18 ile denedim.
    Laf aramızda ; Namluyu elden kaçırınca yamuluyor ya. Elden kaçırıp garantiye mi göndersem diye düşünmüştüm. Namlu değişirse belki şansıma iyi bir namlu çıkar diye düşünmüştüm :him:s . Sonra vazgeçtim.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• he o zaman seninki kötü namlu çıkmış. çünkü yan giriyorsa bu fabrika hatası demek. ben normal bi tüfeği kasteddim. o kadar da kötü olmaz herhalde 25 metrede. çünkü 30 metrede 2-3cm grup yapan da var.

Torun K-101 Magnum 5.5mm

korfezteam.png