115 metre grupmanı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu sabah öğrencilerim ve derslerinden fırsat bulup tüfeği ve ekipmanı kaptığım gibi evimin karşısındaki tepeye gittim. Geçen hafta hastane temel atılış töreni nedeniyle başbakanın benim atış alanımın 300 metre ilerisinde konuşma yapması ve benim orada o esnada dürbünlü tüfekle dolaşmamın yaratacağı sakıncalar nedeniyle (artık tüfeği bırakın kendimi de kurtaramazdım sanırım :) ) deneyemediğim kamera bağlantı aparatı ve rangefinder'i bu hafta deneme ve önceki haftalarda atış yaptığım tepeciğin mesafesini ölçme şansı buldum.

16 grain AA Field pellet ile 910 fps'de 15 metrede sıfırladığım (ikinci sıfırı 49) dürbünün 45 klik elevation sınırı mevcut. Telefonumda yüklediğim BRC programında 85 metrede 1/4 moa nın karşısında dürbünün limitlerine yakın değer olan 46 klik olduğunu gördüğümden BRC de sıfırı 85 metreye getirdim, dürbündeki turreti de 45 klik çevirdim. Ve menzilim olan 115 metreyi 24 büyütmede bu şekilde reticle içine alabildim: tam mildot cetveli üzerine.

Atışları yağmur ihtimalini göz önünde bulundurarak aracımın içinden yaptım, pek rahat olmayan bir pozisyonda... Sabah ilk atışlarımı yine 115 metrede refakatimde gelen pederin tarihi geçmiş insülinlerine yaptığımda isabet çok iyiyken, sonrasında çıkan çok hafif rüzgar daha sonraki atışları yaklaşık 4 santim saptırdığı için sanırım grupmanda ilk atış biraz alakasız yere gitti, 6 cm lik bir grupman elde edebildim. Bu arada kamera bağlantı aparatı ile LCD üzerinden atış yapmak özellikle pozisyon rahat değilse çok zor. Bu noktada elektronik vizörlü Nikon V1 modeli, vizörden bakıp atış yapmak için sanırım daha uygun.
    Kendi çapımda atış bilimini ve elimdeki ekipmanı çözmeye çalışıyorum, ancak bundan ziyade bilginin paylaştıkça çoğalacağını göz önünde tutarak özellikle yukarıda dürbünle ilgili yaptığım işlemin doğru olup olmadığını sorgulamak adına bu başlığı açıp, grupmana dair derlediğim videoyu yayınlıyor; herkese saygılarımı sunuyorum :thumbup: .
    http://www.youtube.com/watch?v…WiaU&feature=youtu.be

AA S510 EXTRA FAC .22
    Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    Weihrauch HW77 .177 Hawke 3-9X40 AO
    Diana Mod54 Airking .22

• Elinize saglık Salih Bey vizor yada lcd ekrandan atıs yapmak gercekten zor 5 li grupman yapsaymıssınız daha da zevkli olacakmış..devamını bekliyoruz...

• Elinize saglık Salih Bey vizor yada lcd ekrandan atıs yapmak gercekten zor 5 li grupman yapsaymıssınız daha da zevkli olacakmış..devamını bekliyoruz...

Teşekkür ederim, sizin kadar olamadım henüz :). Videolarınızın hepsini izledim, sizi tebrik ve takdir ediyorum :thumbup:

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22

• Güzel çalışma tebrik ederim

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Güzel çalışma tebrik ederim

Sağolun :thumbup:

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22

• Teşekkür ederim, sizin kadar olamadım henüz :). Videolarınızın hepsini izledim, sizi tebrik ve takdir ediyorum :thumbup:

Estagfurullah cok daha iyisini yapabilirsiniz,AA pelletleri nereden temin ettiniz acaba ..

• Estagfurullah cok daha iyisini yapabilirsiniz,AA pelletleri nereden temin ettiniz acaba ..

H.lal Av'dan almıştım. Fakat yaklaşık 3 ay belki daha fazla oldu. Şu an ellerinde yok sanırım.

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22

• Elinize sağlık hocam.sadece ön destek ile grupman yapmanız sıkıntılı olmuş.ön arka daha sağlıklı olucaktır .el yapımı hedefliğiniz süper.hangi malzemeler ile yapılıyor?

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Elinize sağlık hocam.sadece ön destek ile grupman yapmanız sıkıntılı olmuş.ön arka daha sağlıklı olucaktır .el yapımı hedefliğiniz süper.hangi malzemeler ile yapılıyor?

Sağol Metehan, dirsekler aracın ön koltuğundan destekli de, o pozisyonda çok stabil duramadım. :)
    Hedef şu youtube daki 'do it yourself' işi hedeflerden. Fon kartonu üzerine şeffaf koli bantı çekip kaplayarak sprey siyah boya attım. Ürün fiyat etiketi yapıştırıp hedef referans noktasını tespit ettim. Diy shoot'n c targets olarak aratırsan aşağıdaki video benzeri videolar var:
    http://www.youtube.com/watch?v=gg-l2KWG1Yw

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22

• güzel atışlar devamını bekleriz

at 44 tactical optima 4x30 bushell dürbün hatsan pompa.......kral slug pompalı (red dot).........kral safari magum 5.5

• güzel atışlar devamını bekleriz

teşekkürler :thumbup:

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22

• Tesekkur ederim hocam bende yapayim :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Elinize sağlık güzel atışlar, paylaştığınız için ayrıca teşekkürler.

Sağolun :thumbup:

AA S510 EXTRA FAC .22
    Diana Mod54 Airking .22