Yaylı tüfekler ve twang sesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yaylı tüfeklerin bence en büyük iki sorunu olan, tepme ve o garip twang sesine bulunmuş bir çare var mıdır?
    Yaylıların en iyileri diyebileceğimiz Tx200, HW97\77, Diana mod56 gibi tüfeklerde bu sorun nasıl. Özellikle bu Twang sesi kullanımla beraber azalıyor mu?
    V-mach, vortex, target tunes yay kitlerini aramızda kullananlar var mı? Var ise yorumları nelerdir?
    Bu kitlerden birini alsam Montajı konusunda kimden yardım alabilirim gibi sorular var kafamda.
    Kaliteli bir yaylı ile pcp'ye bulaşmamanın hesaplarını yapıyorum, sıkıntım hep bu yüzden aslında :)

• Selamlar.bahsettiginiz ses kurulu olan yayın tetik cekmenizle beraber bosalmasiyla yayin piston cevresinde titresmesinden çıkmaktadır. Ayrica ayni titresime yay tutucuda maruz kalir.tufegin bu sesini tabiki tamamen kesemesekte azaltmak mumkun.yayin girdigi piston yatağına rontgen filmi uygulanarak yapılabilir. Ayrica yaya derlinden veya teflondan yaptiracagininiz bir on dengeleyeci eklenirse yayin piston yataginda titresmesi engellenmis olur.son olarak yay tutucuya kalin bir gres uygulanirsa oradaki titresimde engellenmis olur.ben hw97 tufegimde bu islemleri yaptim ses oldukça azaldi.Sesten cok tepme azaldi.fakat bu dedikkerim bir hw97 ve tx200 icin geçerli. Magnum bir yaylida cokta iyi sonuc alamazsin.ayni islemleri mod52 de uyguladim yeterli bir netice alamadim.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• abi peki güçte herhangi bir düşüş oluyormu?

Hw 97k

• Bildiğim kadarıyla HW77 ve HW97 aynı mekanizmaya sahip. Bahsettiğiniz işlemler HW77 de de uygulanabilir sanırım.
    Bir sorum da, HW97 nin entegre moderatörü ne kadar işe yarıyor. Hw77 de moderator yerine gez ve arpacık var.

• Hw97 ve 77 ayni silah.sadece kundaklari farkli.hw97 nin moderatoru aslinda sadece islevsel düşünülerek konulmus.sesi kesmesi icin degil.33 cm olan namlu boyunu fiziksel olarak uzatmislar.kurma kolunu kisa tutmamak ve tufegin rahat kurumasını saglamak aslinda esas amac.misal tx200 de namlu bu sebeple hw97 den daha uzun tutulmus. Bu bakimdan locktime daha uzun.tx200 carbin de ise namlu kisa locktime da kisa fakat bununla birlikte kurma koluda kisa.boylece tufegi kurmak icin biraz daha efor sarf etmek gerekiyor. Almanlar muhendislik anlaminda cok iyi dusunmusler 97k icin.namlu kisa kurma kolu uzun!!!

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• abi peki güçte herhangi bir düşüş oluyormu?

abi peki güçte herhangi bir düşüş oluyormu?

Yay onu dengeleyici hizi biraz dusurdu tabi.bu durumu dengelemek icin yay tutucuya 1.5mm kalinligind bir pul ekledim ve hiz istedigim seviyelere geldi.bu tufekler 11 fpe gibi degerlerde cok daha iyi sonuc veriyor.yani 8.44 jsb yi 790 fps ile atmalisin.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Bence yaylıyla uğraşma Abi'm pcp alma gibi durumun varsa , bende yaylı kullanıyorum cf30 pek memnun değilim işini görüyor fakat bi pcp ile yaylı güçte de seste de kıyaslanamaz , biraz daha masraflı ve yorucu olabilir ama bende şu bi buçuk yıla kadar alacam biriktirip :)

• Benji disco ve fx t12 pcp tüfeklerim vardı ve sattım, evet tepmesizlik ve isabet konusunda rakipsizler ama beklentim farklı.
    Pompa scuba vs uğraşmak istemiyorum.

• 97k ve tx200 ust duzey kabul ettiginiz bir cok pcp kadar iyidir.Amac grupman ve ft ise pcp teferautidan sizi kurtarir.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• 97k ve tx200 ust duzey kabul ettiginiz bir cok pcp kadar iyidir.Amac grupman ve ft ise pcp teferautidan sizi kurtarir.

Tamamen bu düşünceyle, hw97k ya yöneldim. Gerçi bulamıyorum alacak tüfek, orası ayrı.

• zamanın birçok arkadaşımın dediği gibi yaylıların bir sürü sorunu olduğu için dürbün, isabet ve ses sorunu açısından en iyisi pcpdir ama yine de bana kalırsa yaylı daha çok istikbal vaadediyor. Yani pcp ile cebinize 5 - 6 kutu pelet alıp sabah erkenden çıkıp hava kararıncaya kadar atış yapamazsınız. yani hürriyet meselesi.

• Okumayı seven biri olarak sürekli forumdayım diyebilirim.Bendede mevcut olan pcp ye geçiş sevdası okuduğum böyle yorumlarla yerini tereddüte bırakıyor.Gerçekten yaylının verdiği özgürlük ve taşıma kolaylığı extra malzeme azlığı daha cazip.Ama pcp ile yaptığın atışın isabeti menzili gücüde ayrı bir güzellik.Hazır tüfeğimde bakıma gitmişken yeniden düşünsemmi bu konuları :him:s

hatsan torpedo 155 5.5
    filinta otomatik 6+1

insan iyi nişancı olmalı kuklayı değil kuklacıyı vurmalı

• gamo hunter extrem bizim piyasalarada girmiş dina 350 yi almadan arayıp bulamamıştım.en güçlü yaylı silahlardan biri ayrıca IGT dedikleri bir sistem var nekadar başarılı bilmiyorum.videoları var.

bursateam.png

• hiç birinin isabeti pcp ile aynı değil

• Bugün öğlenden itibaren bir AA TX200HC sahibi oldum. Ceviz kundağın hissiyatı ve işçiliği çok etkileyici. Benim sitenin garajını önceki konulardan hatırlayanlar bilir, isabeti muhteşem, bu mesafede pcp'den farkı yok. Daha uzak mesafelerde deneme fırsatım olmadı. Twang sesi, titreme, çınlama yok sayılır. Ama gürültülü tüfek, moderatör deneyip ne kadar sesi kesiyor göreceğim. Yüksek dürbün ayakları ile dürbün ayar tuttu ki pek ihtimal vermiyordum. Kısacası, ilk izlenimde aradığım tüfeği buldum gibi duruyor. :thumbup:

• süper cok sevindim hocam:) cok yakışıklıydı maşşallah.video ve fotolarla süsleyin gözlerimizi...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• süper cok sevindim hocam:) cok yakışıklıydı maşşallah.video ve fotolarla süsleyin gözlerimizi...

Allah daha iyilerini sizlere nasip etsin kardeşim,
    Fotoğraflarından daha yakışıklı Metehan, inanılmaz temiz kullanılmış bir tüfek. Hiçbir fotoğraf makinesinin metaling blueing'ini tam gösterebileceğini sanmıyorum.

• ceketli namlu değil mi, herhalde o yüzden patlama sesi fazla rahatsız etmiyor

• Konuda o kadar çok gidip gelme yaşadım ki pcp alsan bir dert almasan bir dert gibi :D

HATSAN mod70

Loading %1 AT44 WX-10 Long LW ;tufey#