pellet ağırlık farkları

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hassas terazim ile yapmış olduğum ölçümler fiyat farkı sebeplerinden birini daha göz önüne çıkarıyor sizlerle paylaşmak istedim

ince mehmet 5.52mm 30.25 grain pellet ölçümlerimde 28 grainle 32 graine kadar 4 graini bulan ölçüm farklarıyla karşılaştım

elimde bulunan jsb exact junbo heavy 18.13 grains pelletlerde 18 grains ile 18.30 grains
    h-jsb exact jumbo heavy 18.13 grains pelletlerde 18 grains ile 18.30 grains
    hn diablo baracuda 21.14 grains pelletlerde 21 grains ile 21.40 grain arası değerler ölçtüğümde ise 0.40 grain farkı görünce gerçekten şaşırdım sizlerle paylaşmak istedim

BT65 ELİTE 5.5
    AT 44 TH 22
    GAMO PT85 4.5
    CALİBREGUN CRİCKET 6.35 & HAWKE 6-24 X 56 SR
    AT P2 5.5

• pelet tozları kutu içinde dökülüyor malumunuz ve kimi ağır kimi hafif kalıyor ama emin olun ki ithal pellet mulakki daha iyi

AirArms S510 Extra Fac
    Hawke Sidewender 6x24x56 20x
    İnterspro 300 bar + Wrangler

• gerçekten ince mehmet bırakın tozu capak ve görsel bozukluk gibi problemleri çözse eğer tahribatık yanı sıra stabile atışlarsın vazgeçilmezi olur diye düşünüyorum

malum hafif pelletler rüzgarda sarhoş oluyor

BT65 ELİTE 5.5
    AT 44 TH 22
    GAMO PT85 4.5
    CALİBREGUN CRİCKET 6.35 & HAWKE 6-24 X 56 SR
    AT P2 5.5

• Ağırlık stabilitenin yanında güç artışıda getiriyor. Şöyleki s 510 tc modelinde yaptığım crono çalışması sonucu 16gr jsb ile 35 fp güce ulaşırken,18 grn jsb lerde 40 fp yi görebiliyorum.Yani her silahın gücünü en iyi ortaya koyduğu gramaj farlı olabilir. Condorda ise 21 grn de 55 fp yi geçemezken hornet 1 32 grn de 72 fp yi üretebiliyor. Bu atışlarda bana yansıması ise şöyle. 21 grn ile 32 grn in vuruş noktaları bakımından ağır pelette düşme yok. Aynı noktaya bazende dahada üstüne vurabiliyor. İşin teknik kısmına hakim arkadaşlar sebebini daha kolay açıklayabilir belki.:)

• faydalı bir çalışma olmuş, teşekkürler..
    jsb ölçüm yaptığınız iki çeşittede ortalamayı yakalamış gibi duruyor..

• Ağırlık stabilitenin yanında güç artışıda getiriyor. Şöyleki s 510 tc modelinde yaptığım crono çalışması sonucu 16gr jsb ile 35 fp güce ulaşırken,18 grn jsb lerde 40 fp yi görebiliyorum.Yani her silahın gücünü en iyi ortaya koyduğu gramaj farlı olabilir. Condorda ise 21 grn de 55 fp yi geçemezken hornet 1 32 grn de 72 fp yi üretebiliyor. Bu atışlarda bana yansıması ise şöyle. 21 grn ile 32 grn in vuruş noktaları bakımından ağır pelette düşme yok. Aynı noktaya bazende dahada üstüne vurabiliyor. İşin teknik kısmına hakim arkadaşlar sebebini daha kolay açıklayabilir belki.:)

Benim teorim fazla hava tuketimi.peletin namluda surulurken gelen havanin namluda guc uretmesinin ardindan fazlasinida pelet namluyu terkettikten sonrada mili saniyelerde hava cikmasi.birkac ince ayar ile tuketim ayarlanirsa daha fazla atis yapacagini dusunuyorum...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• orta ideal güç,hız ve yine ideal hava tüketimi.... azıda fazlasıda istikrarsız palet seyri gibi bir sonuç çıkıyor...

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf