Mod 125 Sniper Vortex Piyasa Çıktı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 180 bar hakikaten bi hayli fazla bi basınç. 80 bar basinc yapan bi hortumu bi adam eliyle zor zaptediyor. Bizzat kendim çok sefer tuttum o hortumu ama yaklasik 5sn hava akisi oluyor onunda etkisi vat tabi.

HATSAN AT44 TH 10
    VECTOR OPTİC 10X40-50 SFB
    WEBLEY TRİ PUMP

Sen onu kırmamak için yanlişlarini söylemezsin,
    O kendini mükemmel zanneder.

• Henüz yurt ici satışının ve teknik serviste yaylı modellere vorteks piston takılmasının baslamadigini ancak kısa bir zaman sonra başlayacağını fiyatınında 60-70 liraya malolacagini söylediler. Herkese selamlar.

Hocam urun piyasada sadece biz satmiyoruz gungor av incelerseniz gorursunuz tum urunler gungorav uzerinden satilir.

• 180 bar 18 bar olmasın..bence yanlışlık vardır bu işte.. bar değilde, 180 psi da olabilir ve yaklaşık 12 bar civarı bişey..
    diğer türlü çok değilmi, namlu yamulur gider :)

• 180 bar bastigi hava değilde tüfek kurulunca vortexin içinde sikisan havanin basinci olabilir. Piston geri salinim yapinca her mm de basinc azalarak piston itilir tahminen öyle birşey galiba.

HATSAN AT44 TH 10
    WEBLEY TRİ PUMP

• düzeltme..

bi önceki mesajı yanlış anlamışım :)

ama 180 bar değildir X]#+, yinede

• Hw 90 lar standart halde 26 bar ile calisir. Modifiye edildiginde bu basinc 40 bar lara kadar arttirilabiliyor. Gerci hw 90 da theoben marka nitro piston kullaniliyor(azot gazli). Kuru hava basinci farkli olabilir. Ancak yinede dedigim gibi kuru hava dezavantaj, azot molekulleri havadan buyuk oldugu icin zaman icinde gaz kacirma yok denecek kadar az olur, ama kuru hava bir sure sonra gaz kacagi yapar surekli pompayla tazelemek lazim.

En guzeli deney yapmak gaz pistonlu mod 125 kurulu birakilir 24 saat boyunca sonra pompa dolum yerinden basinc olculur ilk olculen basincla kiyaslanir.

Sonra pelet atimina gidilir , onde chrony her 100 atistan 10 tanesinin hiz degeri olculerek 1000 atis yapilir. Ve piston havasi yeniden olculur. Boyle 5 bin atisa kadar 1000 lerli periyotlarla denenir ard arda gercekler ozaman cikar.

Test cok basit, her kullanici rahatlikla yapabilir. Sadece zaman ve ugrasi lazim.
    Ben mod 125, chrony, kuru hava pompasi ve uygun 5 bin pellet temin edilirse rahatlikla yapabilirim bu testi gorsel ve video kaydi alarak test sonu ayrintili bir rapor yazabilirim

• 180 bar basıncın nasıl mod 125 mekanizmasıyla sıkıştırıldığı konusu ban da saçma geliyor 8o . 18 grain pelleti 950fps ile atmaktan filan bahsediyorlar. Amerikalıların abartısı olabilir:
    http://www.gatewaytoairguns.org/GTA/index.php?topic=30133.0

Üye olmayanlara resimler gözükmeyebilir :thumbup:

AA S510 EXTRA FAC .22
    Hawke Sidewinder 30 SF 6-24x56 SR Pro
    Weihrauch HW77 .177 Hawke 3-9X40 AO
    Diana Mod54 Airking .22

• 180 bar basıncın nasıl mod 125 mekanizmasıyla sıkıştırıldığı konusu ban da saçma geliyor . 18 grain pelleti 950fps ile atmaktan filan bahsediyorlar. Amerikalıların abartısı olabilir:
    http://www.gatewaytoairguns.org/GTA/index.php?topic=30133.0

Üye olmayanlara resimler gözükmeyebilir

Benim dikkatimi çeken bu amerikan form sitesindeki kullanicilarin hemen hemen hepsinin imzasinda en az 1 adet hatsan var bazilarinda 2-3 tane var. Hatsan yurt dişinda gerçektende popüler. :thumbup:

HATSAN AT44 TH 10
    WEBLEY TRİ PUMP

• hatsan ıwa fuarındaydı galiba Ali birerdinç ile vortex in tanıtımı yapılırken ordaki Abdullah taşyağan bey istediğin hızda namlu çıkış hızı alabiliyorsun demişti mesela benim mod 125 sniper ı 750 değilde 1250 fps yapsak nasıl olur acaba

HATSAN MOD 125 SNİPER 6.35
    HATSAN MOD 95 SAS 5.5
    ZORAKİ HP 01 ULTRA 4.5

;tufey#

• hatsan ıwa fuarındaydı galiba Ali birerdinç ile vortex in tanıtımı yapılırken ordaki Abdullah taşyağan bey istediğin hızda namlu çıkış hızı alabiliyorsun demişti mesela benim mod 125 sniper ı 750 değilde 1250 fps yapsak nasıl olur acaba

Ben de benim mod 99'u 9999999 fps yaptirayim madem :)

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• Simarmayin gencler :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Hatsan strateji hatası yapmıştır Stoeger'dan önce iç piyasaya sürmüş olsalardı Vortex'i adından söz ettirebilirdi bu bağlamda öncülüğü Stoeger'ın Nitro piston'u hakediyor ayrıca Hatsan artçılığını sürdürürken Stoeger Nitro pistonu ülkemizde satışa sunmamış olsaydı Vortex'i hala sallama tarih aralıklarında bekliyor olacaktık..

Stoeger -in

Hatsan-out

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• vortex pistonun ne getireceği şuan için muamma ama bana kalırsa herşey beklentimize bağlı bir yaylıdan pcp performansı beklersek yada vortexten bence hata ederiz.En güzel şey pratik masrafsız ve kullanılabilir olandır .Böylece yaylı iyidir iyiiii :)))

hatsan torpedo 155 5.5
    filinta otomatik 6+1

insan iyi nişancı olmalı kuklayı değil kuklacıyı vurmalı

• (Daha önce yerli sermaye bahsi geçmiş bu konuda o yüzden yazma ihtiyacı hissettim)

işte bu yüzden yerli sermayeye destek kocaman bir masaldır benim için.... zira yerli sermaye yerli müşteriden yana diye bir olgu yok..olay tamamen duygusal..
    kaldıki yerli piyasa ürünlerini hemen yanındaki yerli tedarikçiden almak yerine, en ucuz olan çinden, hindistan alıyor.. bu tüm sektörlerde böyle..
    10 yıl alanında dünya 3.sü olan bir tekstil firmasında çalıştım.. Söke ovası ülkenin en büyük pamuk ovalarından biri..
    Ama bizim fabrikaya gelen pamuklar Hindistan'dan geliyordu..
    ve işin enteresan yanı, Fabrikanın politikasını belirten tanımlamalar arasında, ''Özdeğerlerimiz'' kısmında;
    ''yöre insanına ve bölgenin gelişmesini'' v.s. diye giden olumlu bir cümle ile başlıyordu paraggraf.. oysa ne bölgenin pamuğuna dönüp bakarlar ne Menderes nehrine salınan hakkıyla arıtılmamış proses sularına..

Şimdi ben bu adı lazım olmayan, neredeyse tüm tedarikçileri yurt dışından olan firmaya ; nasıl yerli sermaye gözü ile bakabilirim..

o zaman ne anlamı kalıyor bizim yerli sermaye hikayesinin, ben bi türlü çözemiyorum, kaldı ki beklentileri bile karşılama noktasında yeterince dirayet gösterilmiyor iken..

Şimdi yurt dışıdan gelen bi tüfekle neredeyse aynı, hatta daha pahalı olan yerli sermayenin bi çok yaylısı.. (elbette kalite ve fiyat noktasında istisnalar vardır..)
    ama onca yol ve gümrük muhabbetine rağmen neredeyse burnumuzun dibinde üretilen bir tüfekle aynı paralara satılan ithal yaylılar :him:s

Bu yerli sermayeler acaba ne zaman yerli müşterisini düşünerek fiyat belirleyecekler acaba..
    kaldıki gündemin esas konusu olan nitro piston olayı Kaan Bey'in dediği gibi eğer Stoeger olmasaydı yerli halkın bütün beklentilerine rağmen halen ortalarda görülmeyecekti muhtemelen

Derin bir muhabbet , ama hani platonik aşklar gibi bizimkisi, yerli halkı sevmeyen yerli sermayenin peşinden koşturmak ;grin;

• söyledıklerınızın coguna katılmakla bırlıkte yurtdısındakı uretıcı burnumuzun dibinde uretılen malla aynı fıyatlarda satılıyor işte burda turkıyedekı enerjı malıyetlerı ve agır vergı yükü mevcut,başımızdakılerın vergıye kaydolanı yolunacak kaz gıbı görmesı mevcut vs....üretmeye calışanın kafasına vur düzeni buradaki...sonucta hatsanı gayet başarılı buluyorum,Amerikalısı,rusu,ingilizi bu kadar hatsan almazdı yoksa...etrafımda yabancı marka havalı tufek alacak 2 kişiyi ikna edip hatsan aldırdım,negatif durumlarda destek oldum onlara...mumkun oldugunca paramız ülkemizde dönsün,bizim üretenimiz,işçimiz kazansın...yıllarca bu japon,alman malı iyidir...lafından sıkıldım...Bu Türk malı Hatsan bimem kaç ülkeye ihraç edılıyor, Amerikalısı övgüyle söz edıyor...bu beni çook gururlandırıyor......HATSANA ;tese;kkur

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Hatsan tufeklerı ulkemızdekı fıyatları gayet uygun avrupa ulkelerınde bızden daha pahallı amerıka kıtasındakı ulkelerde ıse daha yuksek fıatdan satılıyor

At 44-10 tactical long lw

• bencede yerli sermaye desteklenmeli ayrıca havalıda hatsan bence kalıte her 10 kısıden en az 8 ı hatsan der dıye dusunuyorum kendı klasmanında tabıkı ;avci; ;avci; ;director; ;director;

bt 65 rb kankası ince mehmet 30 grein

• Hatsan strateji hatası yapmıştır Stoeger'dan önce iç piyasaya sürmüş olsalardı Vortex'i adından söz ettirebilirdi bu bağlamda öncülüğü Stoeger'ın Nitro piston'u hakediyor ayrıca Hatsan artçılığını sürdürürken Stoeger Nitro pistonu ülkemizde satışa sunmamış olsaydı Vortex'i hala sallama tarih aralıklarında bekliyor olacaktık..

Stoeger -in

Hatsan-out

+10000 :thumbup:

HATSAN AT44 TH 10
    WEBLEY TRİ PUMP