hatsan mod 125 sniper vortex'in tepmesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Evet bende arkadaslara hak veriyorum, videoya dikkatli bakinca tehlikeli olabilecek biryer, Allah korusun bir cocuga gelebilir, basinizin belaya girmesini birakin bir cocugun gozune gelip kör olsa vebali var vicdan azabı var, onun yanında kanundan öte ailesi gelir ben böyle bir senaryo düşünmek bile istemiyorum

• Evet bende arkadaslara hak veriyorum, videoya dikkatli bakinca tehlikeli olabilecek biryer, Allah korusun bir cocuga gelebilir, basinizin belaya girmesini birakin bir cocugun gozune gelip kör olsa vebali var vicdan azabı var, onun yanında kanundan öte ailesi gelir ben böyle bir senaryo düşünmek bile istemiyorum

Arkadaslar abiler :) bilip bilmeden 5 sn lik video uzerinden üzerime gelmeyin :) orada askeriye var eski askeriye şimdi yildiz teknik üniversitesi bos arazisi var karsida bende yolun ortasina atmiyordum zaten askeriyenin icine atiyoruz oralarda bi hedef belirleyip yani tehlikesi yok tamam yaptigim yine yanlis ama siz oyle bir soyluyosunuz ki sanki tetikci muamelesi yapiyosunuz bana yolun ortasina atmiyorum ben :)

Hatsan Mod 125 Sniper VORTEX ;tufey#
    Optima 3-9x44E

• Arkadaslar abiler :) bilip bilmeden 5 sn lik video uzerinden üzerime gelmeyin :) orada askeriye var eski askeriye şimdi yildiz teknik üniversitesi bos arazisi var karsida bende yolun ortasina atmiyordum zaten askeriyenin icine atiyoruz oralarda bi hedef belirleyip yani tehlikesi yok tamam yaptigim yine yanlis ama siz oyle bir soyluyosunuz ki sanki tetikci muamelesi yapiyosunuz bana yolun ortasina atmiyorum ben :)

;şrofls;. Ama sonucta meskun mahal oldugundan polis gelir tufegi alir gider valla dikkat edin :)

Hatsan Mod 99 SAS - Quattro .22 Cal.

Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir?

• Bayağı bayağı tepiyor bu ya ;)

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Tepmesi değişmemiş belli ama tepme tek yönlü mü ? Yoksa hala yaylıdaki gibi silkeleme yapıyor mu ? Bu önemli dürbün için. Komşumda 20ga slug var Armsan sanırım üzerine fantezi olsun diye optima 3-9x32 taktık havalı tüfeğin yanında gelen. Yaklaşık 50 atış yaptık ogün sıfırlama dahil bi sıkıntı olmadı. Ondan sonra konustuğumuza göre 150 atış falan daha yapabilmiş tabi biyere kadar :D Önemli olan tepmenin nasıl olduğu yani. Aydınlatırsanız sevinirim eğer tek yönlüyse sevindirici haber :)

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• bu kadar güç tepecek ötesi yok ....dünyada yerçekimi fizik kuralları varki tepecek, bundaki tepme daha aza inebılır belkı,extra teknoloji vs ile.... buda ne demek bu tüfeğin atıyorum 1500-2000 tl ye malolması demek,,bu para hatsana verılırmı dıyenler olcak,,tepmeyıncede gercek tufek hıssını vermıyor diyenler olacak,olacakta olacakkkkkkk......... ;director;

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Tepmesi değişmemiş belli ama tepme tek yönlü mü ? Yoksa hala yaylıdaki gibi silkeleme yapıyor mu ? Bu önemli dürbün için. Komşumda 20ga slug var Armsan sanırım üzerine fantezi olsun diye optima 3-9x32 taktık havalı tüfeğin yanında gelen. Yaklaşık 50 atış yaptık ogün sıfırlama dahil bi sıkıntı olmadı. Ondan sonra konustuğumuza göre 150 atış falan daha yapabilmiş tabi biyere kadar :D Önemli olan tepmenin nasıl olduğu yani. Aydınlatırsanız sevinirim eğer tek yönlüyse sevindirici haber :)

Ben bi 200 luk sacma bitirdim ikincisinden de bi 10 15 tane attim dampa ayakta yok durbun ayari da hic bozulmadi varin gerisini siz hesaplayin :)

Optima 3-9x44E

• iskemleyi bile oynatmış neredeyse, arkadaşın 2. videosunda...

Abi ben daha önce havalı tüfek kullanmadim ama poligon da glock la atis yapmistim bi 40 mermi filan baska silah almisligim yok oburlerine gore tepiyomu bilemem ama tepmezse boncuklu tabanca degil ki bu tepecrk yani haz vermez o zaman bence :) videoyu koydum yorum sizin :)

Optima 3-9x44E

• bu kadar güç tepecek ötesi yok ....dünyada yerçekimi fizik kuralları varki tepecek, bundaki tepme daha aza inebılır belkı,extra teknoloji vs ile.... buda ne demek bu tüfeğin atıyorum 1500-2000 tl ye malolması demek,,bu para hatsana verılırmı dıyenler olcak,,tepmeyıncede gercek tufek hıssını vermıyor diyenler olacak,olacakta olacakkkkkkk......... ;director;

Aynen öyle tepecek yani bu kadar gücün tepmemesi imkansiz deli bisey bu ya acaip güçlü :) metehandı galiba isim sizin abi

Optima 3-9x44E

• Vortexlerde dahi tek parça ayak şart, tepen tüfek çift parça dürbün ayağıyla ayar tutmaz(bizim kullandığımız ayak ve optiklerden bahsediyorum)
    Tek parça ayak(alçak model) ve optima 3-9x32 optik iş görecektir.
    3-9x44 ağır ve gereksiz olur. 3-9x32 hem daha sağlam hemde daha net görüntüye sahip.
    Kıssadan hisse Wortexlerde alçak profil tek parça ayak ve 3-9x32 optik, iyi bir montajla uzun süre kullanılabilir diye düşünüyorum.

• Ozaman iyi kardes güle güle kullan m125 ayarında bi tüfekle basladım hobiye 2 leşim var (dürbün olarak ) Şimdi iyi olmuş tüfek :D

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• Vortexlerde dahi tek parça ayak şart, tepen tüfek çift parça dürbün ayağıyla ayar tutmaz(bizim kullandığımız ayak ve optiklerden bahsediyorum)
    Tek parça ayak(alçak model) ve optima 3-9x32 optik iş görecektir.
    3-9x44 ağır ve gereksiz olur. 3-9x32 hem daha sağlam hemde daha net görüntüye sahip.
    Kıssadan hisse Wortexlerde alçak profil tek parça ayak ve 3-9x32 optik, iyi bir montajla uzun süre kullanılabilir diye düşünüyorum.

:thumbup: Benim yaylı mod 125 imde 3-9x44e yi cıkardım tek parca ayakla 3-9x32 kullandım,hiç sorun olmadı ,sıfırlamam hiç kacmadı ...yanlız dürbün ve ayaklar arasına kaliteli beyaz çift tarafı yapışkanlı bant kullandım,itinalı kasmadan karşılıklı tatlı tatlı sıktım cıvataları,,veryansın kuvvete gerek yok....Tamirci arkadaşımın meşhur lafı çok şaapmakla çok çocuk olmaz,civatayı somunuda torkuyla tadıyla sıkalım der......:)

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• mod 125 bu tepmeyi bırak camdan atar adamı :)

HATSAN MOD 125 SNİPER + YATAGUN DAMPA :love: + NİKULA 6*24-50 :thumbup: GAMO TS 22 - ROCKET - RAPTOR - MAGNUM - HUNTER - PLATINUM + TRİPOT AYAK ;)m;s,Sagt

• bende stoger atac ve m125 arasında uzun süre gidip geldikten sonra sonunda m125 vortex in siparişini verdim bakalım bikaç güne ulaşacak inş burdan görüşlerimi paylaşırım.

hatsan mod 125 sniper vortex+yatagun dampa+optima 3*9*44

• arkadaşlar Mod 125 sniper vortex modelini deneme şansı buldum bugün. Havalı tüfekte tecrübem yok denecek kadar az olduğu için yanlışlarım olur ise mazur görünüz diyede belirteyim :) silahı başka bir arkadaşımın aldığı mod 125 th modeli ilede karşılaştırma şansımız oldu. İki silahlada aşağı yukarı 100 er atış yaptık. öncelikle silahı kurarken karşılaştığımız direnç ikisinde de aynı sayılır ben fark göremedim ikiside baya zorluyor ama bi yirmi atıştan sonra kurmasıda zevkli geliyor :) ama benim vortex daha sessiz ve pürüzsüz kuruluyor. Atışların çoğunu yaklaşık 30 m den 20x30 cm bir suntanın ortasında ki 10cm karelik hedef kağıdına gez arpacıkla yaptık. suntanın dışına giden saçma olmadı %80 i de hedef kağıdının içinde toplandı. tahribat olarak 0,5 cm kalınlığındaki suntayı bütün saçmalar gayet güzel deldi. Silahın sesine gelince vortex ten tok bir ses çıkıyor ve hissedebildiğim sadece geriye tepmesi. th modelinde yaptığım atışlarda ise yayın sesini ve salınımını fark ettiğimi söyleyebilirim.Bu atışları genelde 20-30 metreden gez arpacıkla yaptığımız için şimdilik bu kadar bilgi verebildim. Dürbün montajını ve sıfırlamasını yaptıktan sonra 50 m ve üzeri atışları deneyeceğim bu arada dürbün montajı hakkında yardımlarınıza açığım :)

hatsan mod 125 sniper vortex+yatagun dampa+optima 3*9*44