At44 Wst Bullpup Kundak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yalnızca biraz daha büyük bir civata ile sıkmak kafi gelecektir değil mi. Evet bu mesele bu şekilde halledilirse zannederim böyle bir standart hizmet mümkün olacaktır.

• Bizim üreticilerimiz biraz daha dikkatli olsalar ya da dışarıya ürettikleri kalitede yurt içine verseler çok daha iyi olacak elimden bir markanın aynı model ancak biri dış piyasa için yapılmış diğeri iç piyasa için yapılmış iki ayrı firmanın ürünleri geldi geçti bunlardan biri hatsan mod 155 diğeri ise kral magnum (demon ) idi iki firmanında yerli piyasaya sürdükleri ürünler neyazık ki dış piyasaya sürdükleri ürünlerin yanında resmen dandik kaldılar. Bunun anlamını dile getirebilirim ancak bu böyle olunca bizde kaz yerinemi konuyoruz diye düşünüyorum . dışarda bu firmaların ürünlerinin fun kulüpleri var ancak biz içerde bize dayatılanlardan dolayı oldukça uzak durmaya çalışıyoruz. (Adamlar taş gibi ürünü görünce fun kulüp açmışlar tabiki.)

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• ben hatsanın bazı mamüllerine hayranım, mesela at 44. Zannedersem kendi fikri deil, webley isimli bir pcp ye bakarak yapmışlar ve anlaşılan yaparken pek iyi bakamamışlar. (bu yorum bana ait değil ama yerinde bir yorum ). Bir sürü eksiği var lakin bunlar kullanıcı tarafından halledilebilecek mevzular. Neticede bir çok değişiklik yapmak mümkün. Buradan varmak istediğim netice şudur. Aramızda bir çok arkadaş hatsanın eksiklerini ve hatalarını gidermek üzerinden para kazanıyor. ( Moderatör ve regulor yapmak gibi)

İyi bir iskelet, iyi bir mimari olursa diğer mevzular çözülür.

Bırakınız yanlış yapsınlar, bırakınız kazansınlar.

:D

• Genelde webley orjinli üretimler. Zoraki bile webley alecto orjinlidir.
    Meşhur Mod 125 in orjini webley patriod dur mesela, ayrıca webleyin üretimlerini hatsan ve atak arms yapmaktadır. Webley bize bağlanmış. Ancak hatsan kendi ürünlerinde kendi buluşlarınıda yani kendi özgün ilavelerinide yapmaktadır.
    Örnek olarak alttan kırmalı versiyonları
    Ancak benim dediğim üretimlerinde ki yurt içi ve yurt dışı arasındaki kalite farkı önemli .
    Ayrıca ben ne olursa olsun hatsanı severim pekçok ürünü var elimde ben memnunum. Biraz iç piyasa kalitesini yükseltsinler süper ötesi olacak.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Konuyu tekrar hortlatmış olacağım ama yeni bir konu açarak gereksiz işgaliyet yaratmak istemedim...

Geçen bu zaman içerisinde bir türlü fırsatını bulup doğru düzgün atışa gidip, silahın son halinin fotoğraflarını çekememiştim... Malum havalar epey soğuk gidiyor. Yağmurdu, kardı, rüzgardı derken elimiz silah tutmayalı epey zaman oldu... Zaten Çanakkalemin rüzgarı ayrı bir konu :)

Yine hafif rüzgarlıydı bu gün hava. Ama atış yapma fırsatı bulmuşken pek aldırmadım rüzgara... Fırsat yakalamışken küçük bir grupman denemesi de yaparak silahın son halini paylaşmak istiyorum.

Buradan bir kez daha Ali Tekin ve Mustafa Ekiz ustalarımızın ellerine, emeklerine sağlık diyorum. Silahın Ali Tekin'in elinden çıkana kadarki macerasını zaten yukarıda, daha önce paylaşmıştım... Ardından Mustafa Ekiz'e namlu ceketi ve moderatör yapımı için gönderilmişti.

Büyük bir el emeği ve ustalık ile merkezden kaçık olarak üretilen namlu ceketi ve moderatör hem görsel olarak hem de işlevsel olarak gerçekten harikulade diyebilirim. Merkezden kaçık olduğu için tasarımı da üretimi de hayli zor olduğunu tahmin edebiliyorum. Moderatör namlu ceketine takılırken yalpa yaparak çevire çevire takılıyor ve en son dişlinin bittiği yer moderatör ve namlu ceketini birbirine kilitliyor. Telefonda defalarca Mustafa ile acaba şöyle mi yapsak böylemi yapsak görüşmelerinin nihayetinde varılan sonuç ve ortaya çıkan ürün beni oldukça etkiledi. Önce namlu ceketini ve moderatörü bir bütün olarak yapmayı düşünmüştük. Fakat silah long olduğu için namlu normal At44 lere göre uzundu üstüne bir de moderatör binince bu uzunluk, bir bütün olduğunda hem görsel açıdan hoş olmayacaktı hemde çantaya, kılıfa sığdırmakta zorlanacaktık... Ardından iki parça olarak şu anki haliyle tasarlandı. Böylelikle hem moderatörsüz hem de moderatörlü bir şekile kullanılabiliyor. Bu arada moderatör görevini harika yerine getiriyor. Sesi gerçekten inanılmaz derecede kesiyor.

Sabrından ve telefonda uzunca anlatımlarından dolayı Mustafa hocama tekrar teşekkür ediyorum. Neyse daha fazla uzatmadan görselleri paylaşmak istiyorum.

Silahın planlanan tasarımının bitmiş, son hali aşağıdaki gibidir.

Emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ederim... Amman ustalarımıza nazar değmesin :)

13427-1-jpg

13428-2-jpg

13429-3-jpg

13430-4-jpg

13431-5-jpg

13432-6-jpg

13433-7-jpg

13434-8-jpg

13435-9-jpg

13436-10-jpg

Son olarak grupman denemesini paylaşmak istiyorum. Uzun süredir atış yapmamış olmama rağmen sonuç beni yeterince tatmin etti diyebilirim.

Tüfek & Dürbün: At44-WX 10 Long LW & Vector Optics Colossus 10-40x50E
    Mesafe: ~70 metre
    Pellet: JSB 5.5 mm 18 grain
    Rüzgar: Hafif rüzgarlı
    Zaman: 07.02.2015 14:54
    Pozisyon: Ayakta, destekli (Adem usta atış sehbasıyla)
    Zoom: 40 x
    Atış Sayısı: 5

13437-11-jpg

• Resimler görünmüyor hocam

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Problem niçin kaynaklandı bilemiyorum fakat ya yüklerken bende bir hata oldu yada sitede bir hata oldu... Neyse bu durum için kusuruma bakmayın yüklemeyi beceremedim herhalde. Aynı mesajımı kopyalayarak fotoğraflarıyla birlikte tekrar beğeninize sunuyorum.

Konuyu tekrar hortlatmış olacağım ama yeni bir konu açarak gereksiz işgaliyet yaratmak istemedim...

Geçen bu zaman içerisinde bir türlü fırsatını bulup doğru düzgün atışa gidip, silahın son halinin fotoğraflarını çekememiştim... Malum havalar epey soğuk gidiyor. Yağmurdu, kardı, rüzgardı derken elimiz silah tutmayalı epey zaman oldu... Zaten Çanakkalemin rüzgarı ayrı bir konu :)

Yine hafif rüzgarlıydı bu gün hava. Ama atış yapma fırsatı bulmuşken pek aldırmadım rüzgara... Fırsat yakalamışken küçük bir grupman denemesi de yaparak silahın son halini paylaşmak istiyorum.

Buradan bir kez daha Ali Tekin ve Mustafa Ekiz ustalarımızın ellerine, emeklerine sağlık diyorum. Silahın Ali Tekin'in elinden çıkana kadarki macerasını zaten yukarıda, daha önce paylaşmıştım... Ardından Mustafa Ekiz'e namlu ceketi ve moderatör yapımı için gönderilmişti.

Büyük bir el emeği ve ustalık ile merkezden kaçık olarak üretilen namlu ceketi ve moderatör hem görsel olarak hem de işlevsel olarak gerçekten harikulade diyebilirim. Merkezden kaçık olduğu için tasarımı da üretimi de hayli zor olduğunu tahmin edebiliyorum. Moderatör namlu ceketine takılırken yalpa yaparak çevire çevire takılıyor ve en son dişlinin bittiği yer moderatör ve namlu ceketini birbirine kilitliyor. Telefonda defalarca Mustafa ile acaba şöyle mi yapsak böylemi yapsak görüşmelerinin nihayetinde varılan sonuç ve ortaya çıkan ürün beni oldukça etkiledi. Önce namlu ceketini ve moderatörü bir bütün olarak yapmayı düşünmüştük. Fakat silah long olduğu için namlu normal At44 lere göre uzundu üstüne bir de moderatör binince bu uzunluk, bir bütün olduğunda hem görsel açıdan hoş olmayacaktı hemde çantaya, kılıfa sığdırmakta zorlanacaktık... Ardından iki parça olarak şu anki haliyle tasarlandı. Böylelikle hem moderatörsüz hem de moderatörlü bir şekile kullanılabiliyor. Bu arada moderatör görevini harika yerine getiriyor. Sesi gerçekten inanılmaz derecede kesiyor.

Sabrından ve telefonda uzunca anlatımlarından dolayı Mustafa hocama tekrar teşekkür ediyorum. Neyse daha fazla uzatmadan görselleri paylaşmak istiyorum.

Silahın planlanan tasarımının bitmiş, son hali aşağıdaki gibidir.

Emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ederim... Amman ustalarımıza nazar değmesin :)

13548-1-jpg

13549-2-jpg

13550-3-jpg

13551-4-jpg

13552-5-jpg

13553-6-jpg

13554-7-jpg

13555-8-jpg

13556-9-jpg

13557-10-jpg

Son olarak grupman denemesini paylaşmak istiyorum. Uzun süredir atış yapmamış olmama rağmen sonuç beni yeterince tatmin etti diyebilirim.

Tüfek & Dürbün: At44-WX 10 Long LW & Vector Optics Colossus 10-40x50E
    Mesafe: ~70 metre
    Pellet: JSB 5.5 mm 18 grain
    Rüzgar: Hafif rüzgarlı
    Zaman: 07.02.2015 14:54
    Pozisyon: Ayakta, destekli (Adem usta atış sehbasıyla)
    Zoom: 40 x Atış Sayısı: 5

13558-11-jpg

• maalesef resimler hala yok.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Sanırım şimdi oldu?

tamamdır :)

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Murat hocam, senin bu at44 gittikçe paha biçilemez bir hal alıyor, önce kundk şimdi ceket..
    Gerçekten çok yakışıklı bir tüfeğin oldu..

• Efsane at-44 :) Güle güle kullanın...

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır." (Bediüzzaman Said Nursi-Mektubat)

• ustaların eline sağlık keyfiniz ve isabetiniz daim olsun bunu görüpte insanın kanı kaynamaması münkün değil şeytan değil aklım dürtüyor sağlıklı günlerde keyifle hobimiz içinde iyi bir kazanım

kral bull pup .22
    stoeger atac suppressor .22
    hatsan mod 99 .22
    tacvectör optic 10-40x60 satılık

• Bu tüfeği Hatsan'a bakıma gönderseniz ne harika olur. İlham alabilirler :)

• Bu tüfeği Hatsan'a bakıma gönderseniz ne harika olur. İlham alabilirler :)

bu tüfeği hatsan a göndersen büyük ihtimal "bize ait değil bu yanlışlık olmuş." diye geri gönderirler :)

• Murat hocam, senin bu at44 gittikçe paha biçilemez bir hal alıyor, önce kundk şimdi ceket..
    Gerçekten çok yakışıklı bir tüfeğin oldu..

Teşekkür ederim Ferhat abim. Yakışıklı oldu haklısın. İsabeti de tatminkar. Daha ne isterim ki öyle değilmi :)

çok güzel olmuş güle güle kullanın ceketli kullanıldığı zaman ses çok çıkıyormu?

Moderatörü takmayıp sadece ceketli haliyle kullanıldığında da bir miktar ses azalması oluyor, sesi çok rahatsız edecek kadar değil. Düşüncenizde haklısınız ama moderatör takıldığında ses neredeyse sıfıra düşüyor. Çok sessiz olmanızı gerektirmediği anlar haricinde moderatörsüz de kullanımı gayet başarılı.

Efsane at-44 :) Güle güle kullanın...

Eksik olmayın teşekkür ederim...

ustaların eline sağlık keyfiniz ve isabetiniz daim olsun bunu görüpte insanın kanı kaynamaması münkün değil şeytan değil aklım dürtüyor sağlıklı günlerde keyifle hobimiz içinde iyi bir kazanım

Teşekkür ederim. Hep iç güdülerin dürtmesi sonucu bu hale geldi zaten bu silah :) Öylemi yapsak ne yapsak, yapsak mı yapmasak mı vs. vs. derken ortaya çıkan ürün bu.

Bu tüfeği Hatsan'a bakıma gönderseniz ne harika olur. İlham alabilirler :)

:) Allah korusun bi sıkıntı olursa silahın bakımı konusu benimde aklımdan geçmedi değil... Bu haliyle bu saatten sonra bu silaha bakım yapacak iki malum isim var. Başka yere tamire, bakıma vs. göndermem sanırım... Teşekkürler.

• resmen sanat eseri,iyi günlerde keyifle kullanın.ustalarımızın ellerine sağlık.bakıma göndermesenizde en azından resmini gönderinki hatsana olabileceğini görsünler...