CO2 Tüfekler Nasıl Dolum Yapılır

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar.
    Co2 silahların tüpü nasıl doluyor.Örneğin gamo extreme co2 gibi kullanan bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.Araştırdım ama bilgiye/video ya ulaşamadım.

• İyi akşamlar.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    buradan tüpün yerleştirilmesini görebilirsiniz.

Havalı tabanca

Gamo pt-85 blowback
    Zoraki hp-01 ultra----nikula 1x20x30 hedef noktalayıcı red dot
    Walther CP99
    Walther CP88
    Walther CP88 (2)
    Hatsan mod 25 supercharger
    Crosman ssp 250
    Daisy Powerline 1200
    Gamo af-10 4.5mm

Havalı silahlar

Gamo cfx 5.5--Optima 3*9*32
    BSA SUPERSPORT 4,5 mm---Optima 3*9*44
    Baikal MP 61

stoeger atac 4,5

Av silahları

Remington 1100
    Baikal mp 43
    Çiftsan poze
    Huğ.san magnum otomatik

https://www.youtube.com/channe…MMVcl5D3UaupbfiCpw/videos

• Her seferinde tüp mü değiştiriyoruz yani?Aynı tüpü tekrar doldurma imkanı yokmu?

• Bu silahlar 88 gr tüp kullanıyor,kullanmadım fakat bildiğim kadarıyla bir tüple 400 atış yapabiliyorsunuz.Dolum yapamazsınız bitince yeni tüp kullanmanız gerek.

Havalı tabanca

Gamo pt-85 blowback
    Zoraki hp-01 ultra----nikula 1x20x30 hedef noktalayıcı red dot
    Walther CP99
    Walther CP88
    Walther CP88 (2)
    Hatsan mod 25 supercharger
    Crosman ssp 250
    Daisy Powerline 1200
    Gamo af-10 4.5mm

Havalı silahlar

Gamo cfx 5.5--Optima 3*9*32
    BSA SUPERSPORT 4,5 mm---Optima 3*9*44
    Baikal MP 61

stoeger atac 4,5

Av silahları

Remington 1100
    Baikal mp 43
    Çiftsan poze
    Huğ.san magnum otomatik

https://www.youtube.com/channe…MMVcl5D3UaupbfiCpw/videos

• anladım yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

• temiz 2. el hatsan at44 al yanına birde 2. el pompa bak keyfine bütçen şimdilik yetmiyorsa 2. el orta güçteki yaylı tüfek modellerine yönel forumda rahatça alıp satabilirsin

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• bir zamanlar baya araştırmıştım kullanan sayısı az ama kulanan ıkı kısıye ulaşmıştım bırı bu forumdandı. Bu tüfek gerçekte harika ve çok kaliteli bir tüfek tam alıcaktım gelen yorumlar üzerine vazgeçtim ki sende düşünürsen buna dikkat et eksisi şu;
    co2 tüplü tabanca kullananlar bilir tüp tam doluda olsa takınca kullanmasanda 1-2 günde boşalır . bunun tüpü 400 atış yapıyor kabul ama 35 lira civarı 88 gr lık tüpler 1-2 lira değil ki.. takınca bır gunde bıtirmek olmaz her seferınde 30-35 tl. taktığın tüp kullanmasanda 2-3 günde gidiyor 1 haftada tamamen boşalıyormuş.. hal böyle olunca silahı her kullanmak ıstediğinde 35 lira verebılıyorsan kesınlıkle al. çözümü var mı vardır. silahı almadan önce şehrindeki sanayicelere git örnek 88 grlık tüp götür aynı ebat va aynı ağızda sana doldurabilir tüp yapabılirlerse yapsınlar sonra tüfeği al sonra beleşe tüp deme keyfine.. pompa ile onu doldurman 5 dk sürmez 400 atış bedava..

• 88 mm boş bir tüpe bir Foster tip denilen ve PCP'lerde kullanılan dolum uçlarından taktırın. Elbette bu dolum ucunun, tüpün giriş çıkışına engel olmayacak bir şekilde takılması lazım, örneğin tüpün dip kısmına.

CO2'nin seri atış ile soğuma ve basıncı düşme + doldurma zorlukları sorununun önüne geçmek için bir adet 0,8 lt - 200 bar HPA olarak adlandırılan paintball tüplerinden alın. Bu tüpün çıkışında 200/60 bar regülatör bulunmaltadır. Yine bu amaç ile satılan spiral bağlantı hortumunu da aldınız mı atışa hazırsınız demektir. Bir tüp ile 1000'e yakın atış yapabilir, boşaldığı zaman 200 bar kuru hava veya sanayide azot ile tekrar doldurabilirsiniz.

Aslında, size gereken tam olarak aşağıda görülen düzenek:
    Hammerli 850 Gamo Extreme CO2 88g Cylinder Airsource Paintball Tank Adapter | eBay

Not: Yukarıdaki satış sadece adaptörü kapsamaktadır, tüp ve spiral hortum dahil değildir. Fiyatların merak ediyorsanız:
    0,8 lt-200 bar tüp ve 200/60 bar regülatör: 50 Euro civarında
    Spiral hortum, bağlantı adaptörleri dahil 10-15 Euro arasında temin edilmektedir.

Sadece regülatör alarak (eBay'de 20-24 $) arasında satılmaktadır. Türkiye'den boğaz diş ölçüleri uygun tüp temin ederek de kullanabilirsiniz.

• Çok daha ucuz bir çözüm ise, aşağıdaki adaptörü satın alarak veya yaptırarak 12 gram CO2 tüplerini bu tüfekte kullanabilirsiniz.

Adapter 12g CO2 do wiatrówki Gamo CO2 Extreme (6212469) | Militaria.pl

Elbette atış sayısı yaklaşık 80/12 = 6,66 - 7 kat daha az olacaktır. Örneğin 88 gram ile 400 atış yapabiliyorsanız, bunun ile 50 - 60 atış yapabileceksiniz. Tabii bu teoride...Pratikte 40-50 arası olabilir.

Benzer bir 88 gram adaptörü 2x12 gram için Walther'dan:
    Walther - adapter for 12g CO2 cartridges for SG 9000

Fikir edinmek için diğer adaptör çözümleri:
    gamo extreme co2 adapter - Google'da Ara