Gamo 440 hunter

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar gamo' nun 440 hunter 4.5 mm almayı düşünüyorum. Size bu konu hakkıda bir sorum olacak kullanan arkadaslar varsa grupmanı nasıl ayar gezdirme sorunu oluyor mu ? dürbün kullanmayacagım klasık gez göz arpacık seklınde atıs yapılacak.

• Hunter 440 benim sahibi olduğum ilk havalı tüfekti. Bir süre göz gez kullandım gayet de eğlenceli ve isabetliydi kısa mesafede. Ancak dikkat etmekte fayda var arpacıkları çok çabuk kırılıyor.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Hunter 440 oldukça eğlenceli ve sağlam bir tüfektir, tavsiye ederim.

• arkadaslar tavsıyelerınız için tesekkur ederım firma tedarik ettiği an alacagım silahı bilgilerımı buradan sızlerlede paylasacagım

• Yeni konu açmamak için burdan yazmak istedim. Bende gamo hunter 440 4.5 mm almayı düşünüyorum. Çok eski bir model artık diyebilirmiyiz yoksa ben yanlış mı düşünüyorum :)

Değerli yorumlarınızı bekliyorum ...

• bence eski olması tam tersi daha avantajlı bir durum. bir ay civarı kullandım bu tüfeği bende 5.5 luktu. ve 30 40 metre civarı oldukça tatmin edici atışlar yapabiliyordum. ayrıca çok ağır olmayan, tepmesi az olan ve görünüm olarak gerçekten hoş ve sade bir tüfek.

• İyi tüfektir

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Bende yeni almayı düşünüyorum bu tüfeği yaklaşık 1 hafta içerisinde kaliteli olmasını istiyorm :) DM60 dampa ve hawke 3-9x40 IR dürbünle kombin yapmayı planlıyorum. Fakat 4.5 mm daha iyi olacagını tavsiye ettiler. Kırma namlu oldugu için sorun yaşamam umarım çnkü namlu düşmeydi fln birsürü şeyler okudum forumda. Sizce iyi bir seçim yapmışmıyım ?

Yorumlarınız için teker teker teşekkür ederim..

• şu bir gerçek, ilerleyen zamanlarda daha fazlasını isteyeceksin :) gamo pahalı bir marka tabii ben alırım tüfeğimi 5 yıl kullanırım diyorsan o ayrı. ama ilerleyen zamanlarda en basitinden bir örnekle pcp almayı düşünme ihtimalin çok yüksek. oyüzden daha uygun fiyatlarda daha yerli piyasaya ait silahlar alabilirsin. işin uzmanı değilim ama aynı tatmini sağlayacağını düşünüyorum. paran cebinde kalır hem.

• Şuan alacagım hunter 440 ın fiyatı benim için uygun sadece dampa ve dürbünü daha pahalı tutuyo düşünün :) Ayrıca pcp istermiyim istemezmiyim onu ilerleyen zamanlarda görücez :) Şuan alıcagım ekipmandan istegim 50-70mt civarında beni tatmin etmesi ve kalitesiyle uzun süreli kullanım. Bu yaptıgım ekip bunları bana vericekmi bunu merak ediyorum :) Eğer yetmez denilirse biraz daha bütçeyi arttırmayı düşünüyorm tabi çok fazla bi farklılık olurmu bilmiyorum :)

Teşekkür ederim yorumun için..

• kafanı hiç bulandırma. mevcut bütçene uyuyorsa al derim. Yok biraz daha ekleyebilirsen gamo cfx royal. :)

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Resmen içimi okudunuz kafam iyice bulandı :) Sadece dampa ve dürbün konusunda kararlıyım :) Hunter 440 bana istediğimi vericekmi sizce, aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum. 60-70 metrede beni tatmin etmesini bekliyorum :)

• Kardeş bence sen önce bütçeni tam olarak bir netleştir, o zaman yardım alman ve seçim yapman daha kolay olur.. Bütçeyi somutlaştırmazsan; "üzerine biraz daha koy" diye diye sana Diana Mod 54 aldırırlar.. :D
    Sadece havalı silah için geçerli değil bu, bir ara internette gezinirken gördüm; bir forumda otomobil tavsiyesi istiyordu biri, sohbet Fiat Albea ile başlamıştı, son sayfalarda ise Mercedes E serisinden bahsediyorlardı.. :D

• Çok haklısınız aslında :) Ama o kadar fazla bütçe ayıramam herhalde :) Benim en başta dediğim gibi hunter 440 iyi bi dampa ve iyi bi dürbün seti kurmaktı :) Şuan kafamı karıştıran cfx royal sadece :) 440 ile cfx royal arasında çok fark varmı çnkü fiyat olarak ortalama iki katı :)

• İki tüfeği de kullanmadım, bir ara cfx düşünüyordum ben de, ama gücündeki şaibeden dolayı vazgeçmiştim, fakat hala aklımda olan bir tüfek, belki alırım (biiznillah).. Fakat teoride bildiğim kadarıyla şunları söyleyebilirim:
    Cfx isabet konusunda 440'dan daha iyi olabilir ve alttan kurmalı olması da bence bir avantaj, ama 440, cfx'den biraz daha güçlü.. Fakat 70 metreye kadar seni tatmin eder sanırım..
    Şu konuya göz atarsan faydalı olabilir:
    Gamo Cfx Royal 90 metre
    Konunun sahibi bu forumun tecrübeli ve başarılı nişancılarındandır..

• Söylediğiniz konuya bakmıştım nerdeyse forumdaki bütün 440 ve cfx konularını okudum :) Beni düşündüren aralarındaki fiyat farkı biri 800 iken diğeri 400 gibi bu yüzden bütçemi zorlamaya değermi diye düşünüyorum :) O videoda yapılan atışları 440 lada yapılabileceğini düşünüyorum ama ne kadar doğrudur bilemem :)
    Zaten yaylıda max 100 metre yazılarını çok okudum fazla mesafe pcp gerektirir gibi :) bu yüzden 440 la 60-70 metrede etkili atış yapabilirsem yeterli olucak diye düşünüyorum :)

Ne kadar çok düşünüyorum :D:D:D

• Anladım, siz hazırlıklı gelmişsiniz.. :D
    Eğer eğlence atışları yapacaksanız bence farketmiyor, alın ve kullanın, şimdiden hayırlı olsun.. Bi 440 kullanıcısı da bu konuya yorum yazsaydı iyi olurdu..
    Bu arada, illa ahşap istemiyorsanız; cfx'in sentetik olanı daha ucuz..

• Ahşap konusunda kararlıyım, klasik görüntü çok hoşuma gidiyor :) Sizde beni cfx e itiyosunuz sanki , sentetik olanı daha ucuz hani cfx alll gibilerinden :D:D:thumbup:

• :D hayır, kesinlikle ben size herhangi bir tavsiyede bulunmuyorum; şayet bunu yaparsam emin olun kafanız daha çok karışır.. :)
    Bu iki tüfek de 70 metreden bence işinizi görür, cfx'ten daha kuvvetlice bahsetmemin sebebi ise, bilinçaltı boşalmasıdır.. :D Subjektif...

• Kafam yeterince karıştı zaten birazda siz karıştırın vallahi hiç problem değil yeterki iyi bi ekip kurayım :) :)
    Şuan cfx royal araştırmasındayım ama alttan kırma pek hoşuma gitmedi fakat özellik bakımından daha iyi sanki :) 8o

Beynim yandı artık 8|8|8|