Hatsan tavsiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Doğru söze ne denir. Verdiğim linkte kırma namlulardan siz hangisini alırdınız.

ben size bikaç örnek göndereyim baktım sizin için 5.5 305 ms çıkış hızına sahip ama dediğim dampa şart olur bu tüfeklere
    http://www.bozkurtav.com/hatsan-mod-125-havali-tufek-pmu551
    http://www.bozkurtav.com/hatsa…25-th-havali-tufek-pmu552
    bu tükefler 305 ms çıkış hızına sahip 5.5 mm fiyatları 400
    ama vortex derseniz benimde 1 hafta önce satın aldığım
    http://www.bozkurtav.com/hatsa…rtex-havali-tufek-pmu4429 tek geçerim hem görünüş olarak sizi tatmin eder hemde 50 mt 100 mt atışları olarak ben memnunum
    vortex e gerek yok yaylıda alırım derseniz
    http://www.bozkurtav.com/hatsan-mod-90-havali-tufek-pmu544 öneririm 224 lira fiyatı var quatro tetik ve sas sistemi mevcut çıkış hızı olarak aynı bu sınıftaki tüfeklerle yaylı için daha fazla para vermeye gerek yok sizin bütçenizde

Hatsan Mod 85 Sniper Vortex
    Optima 3-9x44E

• Mod 85 sniper vortex i hem sizlerin önerisi hemde genel olarak kullananlar hep memnun. Zaten mod 125 ve 135 var namludan kırmada 5.5 mm de 300m/s ye çıkan. Mod 135 de hoşuma gidiyor ama çok güçlü vidaları gevşetiyor dürübünü kırıyor gibi şikayetler okudum.Dediğiniz gibi bunlardan biri olmazsa mod 90-95-99 dan birisi olacak

Teselli Geç Kalırsa İdamdan Sonraki Affa Benzer

• m85 alırsan bikaç tavsiyem olacak sana 1 haftada benim gördüğüm sıkıntıları aktarayımda aynı sorunları sende yaşama eğer alırsan 1- arkadaki kayış vidasını sök vida kundağa baskı yapıp kılcal çatlak oluşturuyo
    2- 200 atışta bir tetiğin ordaki pistonu tutan vida gevşiyo onu sıkarsın bunların haricinde bi sıkıntısını görmedim tepmesi fazla değil tetik biraz sert alışana kadar, güzel yanları ise
    1- görünüş olarak tatmin edici ucundaki moderatör falan güzel bir hava katıyo
    2- isabet konusunda ben sıkıntı yaşamıyorum tabi sadece tüfekte bitmiyo benim 8 yıllık tüfek geçmişim var
    3- bendeki kılcal çatlak için hatsanla görüştüğümde gönderin dediler direk mallarının arkasındalar bu güzel bişey
    aklına takılan bişey olursa çekinmeden sorabilirsin

Optima 3-9x44E

• aklına takılan bişey olursa çekinmeden sorabilirsin

Hocam mod 85 sniper vortex"in mod 85 sniper"dan farkı nedir? Atış güç farkı var mıdır?

• Hocam mod 85 sniper vortex"in mod 85 sniper"dan farkı nedir? Atış güç farkı var mıdır?

atış gücü açısından hiçbir farkı yoktur hatta soğuk havada vortexten daha iyi atış hızı verir ancak yayda olan kullandıkça gevşeme sorunu vortexte yoktur örneğin vortexte 1. Atışınızda 800 fps aldıysanız 1 yıl sonrada aynı hızı alırsınız ancak yaydaki gevşeme , kırılma gibi sorunlardan belli bir kullanımdan sonra aynı gücü sağlamaz değiştirmeniz gerekir

Optima 3-9x44E

• atış gücü açısından hiçbir farkı yoktur hatta soğuk havada vortexten daha iyi atış hızı verir ancak yayda olan kullandıkça gevşeme sorunu vortexte yoktur örneğin vortexte 1. Atışınızda 800 fps aldıysanız 1 yıl sonrada aynı hızı alırsınız ancak yaydaki gevşeme , kırılma gibi sorunlardan belli bir kullanımdan sonra aynı gücü sağlamaz değiştirmeniz gerekir

Hocam, vortex nasıl bir şey yani pcp gibi hava basmak gerekiyor mu ? Yoksa al kullan mı bu aletin olayı?

• Hocam, vortex nasıl bir şey yani pcp gibi hava basmak gerekiyor mu ? Yoksa al kullan mı bu aletin olayı?

vortex piston, pcp gibi değil siz tüfeği kurarken onu kuruyorsunuz yani ihtiyacı olan hava normal hava, dediğiniz gibi al kullan şeklide aşağıdaki gibi

airgunturk.com/attachment/17580/airgunturk.com/attachment/17581/airgunturk.com/attachment/17582/

Özellikleri;
    1- vortex piston yaya göre daha uzun süre kurulu kalabiliyo
    2- önceki mesajda dediğim gibi hep aynı hızı alırsınız yaydaki gibi gevşeme , kırılma olmadığından
    3- yaydaki salınım olmadığından dolayı dürbün daha uzun ömürlü olur
    4-kurulurken yaylıdaki gibi gırç gırç ses çıkarmaz :)

Optima 3-9x44E

• 1- vortex piston yaya göre daha uzun süre kurulu kalabiliyoÖzellikleri;
    2- önceki mesajda dediğim gibi hep aynı hızı alırsınız yaydaki gibi gevşeme , kırılma olmadığından
    3- yaydaki salınım olmadığından dolayı dürbün daha uzun ömürlü olur
    4-kurulurken yaylıdaki gibi gırç gırç ses çıkarmaz :)

Yardımlarınız için teşekkür ederim hocam. :)

• ne demek yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Optima 3-9x44E

• Yaylı mı vortexmi ben gerçekten karar vermekte zorlanıyorum. Sizinde tavsiyeleriniz sonucu şu mod85 sniper yaylı yada vortex mod 135 yaylı yada vortex arasında kaldım gibi.Mod 95 ve 99 da hoş gerçi. Yaylı olanlara kara düzen desek yanlış olmaz yay bozulsa kırılsa bile değişimi maliyeti yok denecek kadar az. yaz kış derdi yok. Vortex tepme belki bir miktar daha az ve çıkarttığı ses az ama daha hassas bir sistem. Ve çok hakkında bilgi yok kullanan memnun ama ne gibi eksileri var. Olmadı yaylı alıyım yaya bişey olursa vortex e dönüştürürüm gibi bi fikrimdr yok değil.

• Vortex al, neden daha yeni bir sistem var iken eski klasik sistemi tercih edeceksin ki veya daha sonra vortexe geçiş yapasın ki, vortex te tepme gerçek tüfek gibi arkaya doğru oluyor ve ses olayında arkadaşın dediği gibi yay sesi olmuyor, vortexde dikkat etmen gereken husus hava tahliye deliğinden pistona yağ kaçırmamak onun dışında hiç bir sıkıntı yok.

• Yaylı mı vortexmi ben gerçekten karar vermekte zorlanıyorum. Sizinde tavsiyeleriniz sonucu şu mod85 sniper yaylı yada vortex mod 135 yaylı yada vortex arasında kaldım gibi.Mod 95 ve 99 da hoş gerçi. Yaylı olanlara kara düzen desek yanlış olmaz yay bozulsa kırılsa bile değişimi maliyeti yok denecek kadar az. yaz kış derdi yok. Vortex tepme belki bir miktar daha az ve çıkarttığı ses az ama daha hassas bir sistem. Ve çok hakkında bilgi yok kullanan memnun ama ne gibi eksileri var. Olmadı yaylı alıyım yaya bişey olursa vortex e dönüştürürüm gibi bi fikrimdr yok değil.

135 alırsanız dampa ayak ve güzel bir dürbün almanız gerekir bu sizin bütçenize bağlıdır eğer 400 lira bütçeniz varsa bence düşünmeyin bile eğer el yatkınlığınız varsa sıkıntı olduğunda açar yaparım diyosanız yaylıda bence alternatif ama ne kadar süre daha destek vericek firma yaylılara çünkü yeni bir teknolojiye geçiyo artık hepsi örneğin apple iphone 4 lerden desteğini ekti artık güncelleme çıkarmıcam 4 ler için dedi bunun gibi eksi yanını görmedim ben şuan vortexin , vortexe dönüşüm içinde 135 lira fiyat istiyor hatsan gönderip orda kalmasıda cabası

Optima 3-9x44E

• Destek konusunda fikrinize şahsen katılmam yaylı silah ile işletim sisitemi olan telefon aynı değil. Şu an piyasada bu zamana kadar satılan birçok yaylı var. Halen sayı olarak hatsanın satışını yaptığı silahlarda yaylıds model sayısı diğerlerinden fazla.Bütçe konusunda haklısınız mod135 maliyetli olacak ama nefis bu işte hep daha iyisi. 300-350 gibi silahı alıp diğer eksikleriyle 400 ü buluruz.Hayırlısı bakalım cuma yada cumartesi son karar. Gidip tek tek elime alıp bakacağım.

• Vortex al, neden daha yeni bir sistem var iken eski klasik sistemi tercih edeceksin ki veya daha sonra vortexe geçiş yapasın ki, vortex te tepme gerçek tüfek gibi arkaya doğru oluyor ve ses olayında arkadaşın dediği gibi yay sesi olmuyor, vortexde dikkat etmen gereken husus hava tahliye deliğinden pistona yağ kaçırmamak onun dışında hiç bir sıkıntı yok.

Kardeş kafama bi kurt düştü vortex konusunda eğer sayılanlardan başka bi fark yoksa daha fazla ödeyip kendimi deneme tahtası yapmam şahsen. Sonuçta sende haklısın yeni herzaman yenidir ama gel şu kafamdaki kurda anlat:)

• Mod99,mod95,mod 85 sniper ve güç yetirebilirsem mod 135.mod 125 düz yaylı olanı. Kardeşler hepinizin tecrübesi benden fazla. Tüfeği almadan bu kadar düşününce işin doğrusu canım sıkıldı hevesim kaçtı. Sizden net cevap istiyorum hangi silah. Vortex meselesi ayrı kalsın sadece hangi silah bu modellerden. Sağlam güçlü ve menzili iyi olan. :(

• Hocam aslinda silah biraz da gönül isi siz hangisini seveceksiniz önemli olan o ...
    • Bizim burda size tecrübelerimiz dogrultusunda bilgiler vermemiz gerekir ancak son karar sizindir bu sebeple brnce sizin oturup dusunmeniz gerekiyor benim ve arkadaslarimin her konuyu yeterince size söyledigini dusunuyorum bu silah isi gonul isi siz hangisine ısındıysanız alın gecin...
    • Ama beklentileriniz hic bir zaman cok ust olmasin bu havali tüfek aticiligı öyle bir dünya ki 8000 tl ye de silah var 100 tl ye de ve siz 400 tl lik bakiyorsunuz yani sizin dediginiz gibi saglam güclü menzili iyi silah 400 tl ye alinsaydi 7000 8000 tl ye kimse silah almazdi...
    • Eger ki 400 tl likler arasinda en iyi menzile guce ve saglamliga sahip silahi ariyorsanizda yukaridaki yazdiginiz silahlarin birbirine gore aman aman (mod 135 ve 125 haric ) farki yok.. Mod 125 135 inde kendi arasinda bir farki yok ...
    • Magnum sinifi yani mod 125 in sinifi guclu isabetsiz ..
    • Mod 99 mod 95 in sinifi da cok guclu degil ama isabetli...
    • 100 metrede silaha alisinca mod 99 ile sise kirarsiniz ama mod 125 de biraz daha antreman ister isabet konusunda ..
    • Acikca durum bu hocam .. Bence daha fazla dusunmek size zarar veriyor alin gecin hocam ...
    • Baktiniz sevdiniz satarsiniz daha iyisini alirsiniz yok satmam diyorsaniz da durur yani ... Ama sürekli o şu bu su diye arastirirken onun busu eksik bunun bu su fazla derken alamayacaksiniz :D

****Hatsan Bt65 RB-W LW .22****

****Kral Arms Puncher Pro .22****

****Hatsan Mod 25 Special Edition .177****

İnsanın daha iyisini isteme arzusu bitmediği müddetçe, elinde ne varsa hepsi emanettir ona...

• Eyvallah:) Ben fazla düşünmem bu tür konularda kolay karar verirdim ama dediğin gibi aynı oranda (fiyat güç vb )tüfekler olunca tercih bize kalıyor. O yüzden bu fiyata bu alınır diye kesin bi kanaat yok.Bende aksine bu fiyatlara en iyisi budur denmesini bekliyorum ama diyen yok haklı olarak:) 85 sniper, 99 ve 125 ve 135 den birini elime alınca karar verip alacağım. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

• hocam ilk silahınızsa m125 fazla gelir isabet ettiremezseniz silahtan , spordan soğursunuz ayrıca yaylı 125 için dampaydı güzel dürbündü 400 e toplamanız zor ayrıca uğraşmanız zor 400 e alabileceğiniz en güzel tüfek mod 85 sniper vortex ben gayet memnunum bu silahtan mod 95 - 99 da alabilirsiniz ancak yeteri kadar harcama yapamcksanız magnum sınıfı bir silah fazla olur hergün dürbün sıfırlamaydı yok mercek kaydı dürbünü kırdı bezersiniz

Optima 3-9x44E

• Hatsanın en popüler silahı yaylı versiyonlar içinde mod 125'tir, pcp leri bu kategoriye sokmuyorum, ben 125 vortex kullancısıyım ve bu silaha isabetsiz diyenleri anlamakta zorluk yaşıyorum, 100 metre gibi bir mesafede soda şişesini tuz buz ediyor ve isabet konusunda da hiç kötü değil, ama silaha kontrol etmeyi bileceksin ve kendini geliştireceksin, ben kendi adıma 100 metrede zorlanmıyorum çokta zevk alıyorum, silahı eline aldığında o verdiği hissiyat çok güzel, mod 125 vortex kullanacak kişi öncelikle fizik olarak güçlü olmak zorunda desteksiz atış zor, destekli atışlarda 100 metreye rahat ulaşılabiliyor ve isabet oranı yüksek oluyor. kısa mesafe bir yere kadar bir süre sonra sıkılacaksınız bunun garantisini veririm, daha fazla uzak mesafelere atış yapmak isteyeceksiniz elinizdeki silah yetmeyecek, 100-150 metrelerde mod 125 vortex öneririm, ondan sonrası artık pcp olur.

• 125 e isabetsiz demedim ilk silahınızsa isabette sıkıntı yaşarsanız sizi silahtan soğutur dedim sonuçta ben ilk ateş ettiğim zamanı hatırlıyorum süperpozeyle 10 mtdeki bira şişesini vuramamıştım

Optima 3-9x44E