Hatsan tavsiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • S.a arkadaşlar 300-400 tl arasında havalı tüfek alacağım. Araştırdım biraz araştırdıkça kafam karıştı açıkcası. Güçlü ve kullanışlı bişey olsun istiyorum.bu konuda yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Marka olarak hatsan yerli ve kalite olarak yeterli diye bir kanaatim oluştu bu yüzden hatsana bakıyorum.

Teselli Geç Kalırsa İdamdan Sonraki Affa Benzer

• Birde kafama takılan 4.5 mm/5.5mm tercihi. Birinin(5.5mm) tahribat gücü ve hava şartlarından etkilenmesi az olur diğeri ise daha hafif ve küçük ama menzili ve hızı daha fazla olur anladığım kadarı ile.Bu konudada fikir ve yardımlarınız beklerim.

• Bu bölüm PCP bölümü aradığınız PCP mi Yaylımı

Aşağıdaki Linkte tavsiyeler var

http://www.airgunturk.com/index.php/Board/56-Tufek-Tabanca-ve-Aksesuarlari-tavsiye/

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• yaylı tercihim. Teşekkürler verdiğiniz linki inceleyim

sana yardımcı olmak isterim bende senin gibi çok araştırıp en son yerli olması ve teknik servis desteğinin en rahat olduğundan hatsanı seçtim çünkü çabuk bozulan aletler. verdiğin fiyat arasında sana önerebileceğim mod 85 sniper vortex fiyatı 400 lira yanında dürbün , çatal ayak , tüfek kılıfı ve saçma ile veriliyor. sisteminin vortex olması yani yay yerine gaz pistonu kullanılması benim için avantaj çünkü yayın oluşturduğu salınım ortadan kalkıyor ve yayın gevşeme sorunundan dolayı stabil fps verememesi yay değiştirmek zorunda bırakma sorunu var ama illa vortex olsun demiyosan mod 90 önerebilirim quatro tetik ve sas şok emici sitem mevcut 230 gibide bi fiyatı var yanında yine dürbün kılıf ve saçma veriliyo merak ettiğin şeyler varsa cevaplayabilirim bende mod 85 sniper vortex var

Hatsan Mod 85 Sniper Vortex
    Optima 3-9x44E

• mod 85 vortex hem bütçenize hemde istediklerinize bütçeniz kadar yeterli olacaktır, bu işin sonu yok ve daha daha ve dahası hep var, biraz kullanırsınız mod 85 kesmemeye başlar sonra mod 125 alırsınız oda bir süre sonra kesmez at 44 alırsınız oda bir süre sonra kesmez ve bt 65 alırsınız ondan sonrasıda Allah Kerim :), ben öyle düşünüyorum kendi açımdan, tek fark ben mod 125 ten başladım:), sizde mod 85 ten başlayabilirsiniz.

• Verdiğiniz bilgi ve öneriler için teşekkürler. İncelediğim zaman öne çıkanlar mod 85(sniper) mod 99 mod125 mod 95 ve birkaç model daha. Yaylı konusunda ısrarcı değilim vortex mi yaylımı bu konuda bilgimde yok açıkcası araştırmak yada bir bilenin fikri lazım.Kendi adıma ilk tüfeğim olacak ama acemi sayılmam çokca atış yaptım bu silahlarla. Mod 85 kullandım 10 gün kadar pek tat vermedi. Tat vermedi derken plastik yapısı basit geldi ve birçok vida gevşiyordu atıştan sonra.

• Verdiğiniz bilgi ve öneriler için teşekkürler. İncelediğim zaman öne çıkanlar mod 85(sniper) mod 99 mod125 mod 95 ve birkaç model daha. Yaylı konusunda ısrarcı değilim vortex mi yaylımı bu konuda bilgimde yok açıkcası araştırmak yada bir bilenin fikri lazım.Kendi adıma ilk tüfeğim olacak ama acemi sayılmam çokca atış yaptım bu silahlarla. Mod 85 kullandım 10 gün kadar pek tat vermedi. Tat vermedi derken plastik yapısı basit geldi ve birçok vida gevşiyordu atıştan sonra.

• haklısnız bunu bende yazmıştım 200 atışta bir tetiğin ordaki pistonun olduğu kısmı tutan vida gevşiyo sıkılması lazım ancak bu genelinde olan bi sorun pistonlu tüfeklerin (yay,vortex) plastik konusundada haklısınız ancak diğer modellerin 85ten daha iyi olacağını sanmam şoktan dolayı 125te vida bağlantı kısımlarında çatlak oluşturuyo bunun için önceden önlem almak lazım dürbüne alınan önlemler gibi size tavsiyem bütçenizi biraz arttırıp pcp tüfeklere yönelmeniz sizi tatmin etmesi açısından sakın yanlış anlamayın babamın bi sözü var "ne kadar para o kadar köfte diye" 3000 liraya kadar tüfek olduğu için 400 liralık tüfektende beklentiyi çok tutmamak lazım

Optima 3-9x44E

• Pcp tüfekler maddiyat yönünden düşünmem 400 ü geçmesem pek iyi olur :) ve dahası hem pahalı hem maliyetli hem pratik değil pcp.
    Bu gidişle geçen gün gittiğim av pazarında elime tutuşturulan mod35i alacağım:)) Kırılıp parçalanmadıkça artık vida gevşemesine mecburen razıyız. Silah bunun hakkını versin sorun etmem.Ekteki kırma kollulardan birisini alacağım gittiği yere kadar artık.

• hocam kırılsada 2 yıl garanti var gönderdiğinizde yardımcı olurlar sizi mağdur edeceklerini sanmam vortex olsun diyosanız bana göre avantajı gevşeme sorunu olmadığından mod 85 sniper fiyatı 400 lira moderatörü falan görünüş olarakta tatmin edici yaylı olsun diyosanızda mod 85 e falan gerek yok mod 90 quatro ve sas sistemleriylede yayda sizi tatmin eder 230 gibi bi fiyatı var

Optima 3-9x44E

• yaylılara bakma, çift salınımdan dolayı keyifli olmaz, ama vortexte tepme gerçek tüfekteki gibi arkaya doğru oluyor, o yüzden rahat atış açısından vortex tercih olurdu, bütçene uygun mod 85 vortex güzel tüfektir ve görüntü olarak ta estetik bir tüfek.

• Hatsan garantisinden dolayı mod 85-95-99 5.5 mm bunlar orta sınıf ağır sayılmayan tepmesi az tüfekler ama garantide sorun olmazsa stoeger x20 4.5 mm dürbün dostu isabetli ve 50 metreye kadar güzel sonuçlar veriyor birde 400 lirayla bitmez bu iş dampa da var o yüzden 300 lira silah artı 3-9x32 ayarında veya 4x32 mildotlu dürbün birde dampa olacak bu fiyata 50 metre üstünde her attığını vuran bir silah yok o yüzden silahları tanımak ve hobiye ısınmak için isabetli ve dürbün dostu stoeger x20 derim ama garantiden dolayı hatsan da olur

"Ali Bumaye"!!!

• Bence vortex olmasına özen göstermek gerekir, yaylılarda yay değişimiyle vb uğraşmak gerekiyor. Ben bir yaylı kullanıcısı olarak, "paraya kıysaymışım da pistonlu(vortex) alsaymışım" demişliğim vardır.

Hatsan Mod-95 .22 cal
    Crosman 357 .177 cal Pellet Revolver

• yaylılara bakma, çift salınımdan dolayı keyifli olmaz, ama vortexte tepme gerçek tüfekteki gibi arkaya doğru oluyor, o yüzden rahat atış açısından vortex tercih olurdu, bütçene uygun mod 85 vortex güzel tüfektir ve görüntü olarak ta estetik bir tüfek.

İlk seçeneklerimden olacak gibi tşkrlr kardeş. Bütçeyi zorlamamak için ve tavsiye edilen bi model.

• Bence vortex olmasına özen göstermek gerekir, yaylılarda yay değişimiyle vb uğraşmak gerekiyor. Ben bir yaylı kullanıcısı olarak, "paraya kıysaymışım da pistonlu(vortex) alsaymışım" demişliğim vardır.

Vortex ile yaylı arasında güç farkı konusunda tereddütüm var. Sağlam bi yaylı havadan daha çok etkilidir gibi geliyor.tabi sağlam olunca tepmeside sağlam oluyor. Namlu çıkış hızı 5.5mm de 300m/s olsun istiyorum diğerleri sanki tatmin etmez gibi

• Vortex ile yaylı arasında güç farkı konusunda tereddütüm var. Sağlam bi yaylı havadan daha çok etkilidir gibi geliyor.tabi sağlam olunca tepmeside sağlam oluyor. Namlu çıkış hızı 5.5mm de 300m/s olsun istiyorum diğerleri sanki tatmin etmez gibi

yaylıda 300 ms e magnum sınıfı havalı tüfekler çıkar onlarada emin ol dampaydı güzel dürbündü senin bütçeni aşar hocam bütçeniz belli bazı şeylerden fedakarlık yapmanız gerekiyor

Optima 3-9x44E

• yaylıda 300 ms e magnum sınıfı havalı tüfekler çıkar onlarada emin ol dampaydı güzel dürbündü senin bütçeni aşar hocam bütçeniz belli bazı şeylerden fedakarlık yapmanız gerekiyor

Doğru söze ne denir. Verdiğim linkte kırma namlulardan siz hangisini alırdınız.

• Vortex ile yaylı arasında güç farkı konusunda tereddütüm var. Sağlam bi yaylı havadan daha çok etkilidir gibi geliyor.tabi sağlam olunca tepmeside sağlam oluyor. Namlu çıkış hızı 5.5mm de 300m/s olsun istiyorum diğerleri sanki tatmin etmez gibi

Vortexin güç farkı yok, normal hava kullanılmıor özel bir gaz kullanılıyor, aynı zamanda yaylılar kurma aşamasındayken atma riski barındırıyor, ben neredeyse parmağımı kaybediyordum bı yüzden, ama vortex böyle bir riske haiz değil

Hatsan Mod-95 .22 cal
    Crosman 357 .177 cal Pellet Revolver

• Vortexin güç farkı yok, normal hava kullanılmıor özel bir gaz kullanılıyor, aynı zamanda yaylılar kurma aşamasındayken atma riski barındırıyor, ben neredeyse parmağımı kaybediyordum bı yüzden, ama vortex böyle bir riske haiz değil

Vortex normal hava kullanıyor olması lazım piston kurarken havayı çekip normal havayı kullanıyor. Pcp ile karıştırdınız sanki