Diana Mod 54 .22 cal

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar,

Hobiye crosman 1077 ile başlayıp 10'a yakın farklı marka model pcp ve 5 tane yaylı pistonlu, bunlarla beraber arkadaşlarımın tüfeklerini de sayarsak 20 den fazla farklı havalı tüfek deneme ve kullanma şansım oldu.

Ancak hiçbir tüfek beni (airwolf hariç) Diana mod 54 kadar şaşırtmadı.
    Kullananlar tepmediğini söylerdi ama ben hep kafamda "az da olsa tepiyordur" diye düşünürdüm.
    Ta ki takastan elime geçen mod 54'ü kullanana kadar.
    Tepme konusunu tüfek kendi içinde hallediyor :) yani mekanizma ile retrogade sistem fena halde çarpışıyor, ama bunu atıcısına yansıtmıyor.
    Hal böyle olunca atıştaki isabet de artıyor. Dün takım ile beraber yaylı buluşması gerçekleştirdik. 22-23 metre civarında bir mesafeden gez arpacık ile 11gr co2 tüpünü 10 atışın 7 sinde vurdum. Tüfek şu anda 18 grain jsb yi 580-600 fps civarında atıyor. Yaşlı bir tüfek (neredeyse 10 yaşında) av doğa'da ufak bir rektifiyeden geçtikten sonra daha iyi olacağını düşünüyorum.

İlerleyen zamanda tüfek ile ilgili resim ve bazı atış resimleri hatta videoları da paylaşmayı düşünüyorum.

Herkese iyi hafta sonları.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Güzel anlatmışsınız, kısmetse bende bir hafyaya Mod 54 sahibi olacağım, paylaşımlarını merakla bekliyorum. Ayrıca Kartaldayım, imkan olursa beraber atış fırsatımız olursa memnun olurum

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;
    Armsan Phenoma Carbo 12ga

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm
    Diana Mod 350 Magnum 5.5 :thumbup:
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5
    Hatsan MOD 125 sniper Wood 5,5

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal

• Tüfeğin yayı değişecek herhalde? servis sonrası krono sonuçlarını da paylaşır mısınız?

• Güzel anlatmışsınız, kısmetse bende bir hafyaya Mod 54 sahibi olacağım, paylaşımlarını merakla bekliyorum. Ayrıca Kartaldayım, imkan olursa beraber atış fırsatımız olursa memnun olurum

Reşadiye atış alanında en yakın zamanda bir buluşma ayarlayalım.

Tüfeğin yayı değişecek herhalde? servis sonrası krono sonuçlarını da paylaşır mısınız?

Yay, conta, bakım 150₺ fiyat verdiler. Bakım yapıldığında chrono ve grupmanlaı paylaşırım mutlaka.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Yay, conta, bakım 150₺ fiyat verdiler. Bakım yapıldığında chrono ve grupmanlaı paylaşırım mutlaka

50 daha koy 1000 fps hızla atan sıfır bir yaylı alırsın hocam :P

şaka bir yana bende merakla bekliyorum paylaşımları..

• Tüfek şu anda 18 grain jsb yi 580-600 fps civarında atıyor. Yaşlı bir tüfek (neredeyse 10 yaşında) av doğa'da ufak bir rektifiyeden geçtikten sonra daha iyi olacağını düşünüyorum.

bakıma gönderdiniz mi aCaba. Eski konularda piston pulunun metal (sanırım) yapılmasının az da olsa güç farlı ve isabet artışı sağladığını okudum ama emin değilim.

Bu işlemi av-doğa yapar mı bilmiyorum ama tüfeğiniz gittiyse bir sorun isterseniz.

Bende bi krono ölçümü yapmak istiyorum, 5 yada 6 yaşında tüfek, henüz açılmamış. Muhtemelen yay yorulmuştur bukadar zamanda

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal

• Henüz bakıma gönderrmedim. Ancak yay conta değişimi+bakım+işçilik için 150₺ bir fiyat verdiler.
    Bence fiyat gayet uygun.
    En kısa zamanda götürüp bakımını yaptıracağım.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• fiyat çok uygunmuş, av bayilerinde sadece conta için 50 TL gibi birşey kalmış aklımda

• Bakımı ve değişimi orada hemen yapıyorlarsa güzel, göndermeye gerek olmadan gidip bekleyip alabiliriz o halde (tabii istanbulda oturanlara) ozaman bende bi gideyim

Orhan Tan TOKDEMİR

Kalanlar;

Zoraki HP 01 Ultra 4.5mm

Gidenler;
    Diana MOD 54 AİR KİNG
    Mod 125 Sniper 6,35
    BT 65 SB ELİTE 22 cal

• 15 liraya mod 125 yayini 26 cm kesip. 2 gun setleyerek takabilirsiniz...
    Test edildi onaylandi...

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Forumda birkaç yerde gördüm maccari kit diye, nedir ne değildir, nasıl nerde yapılır, artıları eksileri nelerdir, bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilirlermi acaba

Fx Impact M3 Bronze

• Forumda birkaç yerde gördüm maccari kit diye, nedir ne değildir, nasıl nerde yapılır, artıları eksileri nelerdir, bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilirlermi acaba

bende hw lerde yapanlara rastladım. diana için oluyor mu acaba. hoş t06 tetik için bu kite ihtiyaç yok sanırım.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• bende hw lerde yapanlara rastladım. diana için oluyor mu acaba. hoş t06 tetik için bu kite ihtiyaç yok sanırım.

Dianalarda da oluyor birkaç yerde okudum sanırım, tetik için bilmiyorum etkisini ama daha stabil atışlar yapma imkanı sağlıyormuş sanırım, gerçi pcp gibi zaten dianalar ama :)

Fx Impact M3 Bronze