Zoraki model seçimi yapacaklara önerileriniz

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,

Foruma yeni üye oldum, Havalı silahlara uzun yıllardır ilgim olmasına rağmen ancak 50 sinden sonra harekete geçebildim :) .
    Zoraki modellerinden birini tercih edeceğim. Karar aşamasındayım.Yaptığım araştırmalardan çıkardığım sonuç yanlış değilse temelde tercihi belirleyen iki maksat var

• Zoraki 177 - 4,5 mm modelleri daha çok hedefe grupman atışlar için,
    • Zoraki 22 -5,5 modelleri ise daha çok hedefe tahrip etkisi maksatlı atışlar için tercih ediliyor.

Birde ultra modeller var. ki bunlar aynı maksatlarla kullanılan daha güçlü silahlar.

Ben ve benim gibi tercih aşamasındaki zoraki alacaklara varsa tercihlerini etkileyebilecek başka hangi özeliklerı ekleyebilirsiniz.

Selamlar,

AIR
    Walther CP99 Made in Germany
    Cal.177 4.5 mm

Zoraki HP01 Ultra Made in Turkey
    Cal.22 5.5mm
    AimPoint Red Dot

Zoraki HP01 - 2 Ultra Made in Turkey
    Cal.177 4.5mm

FIRE
    Haniç Lever Action 0,410
    Benelli Super Nova Tactical 12Cal.
    Fabarm SAT8 Pro Forces 12 Cal.

• ben zoraki ultra 4.5mm kullanıyorum almadan önce baya araştırmıştım sizede tavsiye ederim kendi yaptığım denemelerde 20 metre mesafede 2 pompada dahi soda şişelerini kırabildiğini gözlemledim 3 ve 4 pompalarda güç dahada artıyor gücü bana yeterli geldi en nihayetinde tabanca biraz fazla tahribat isterseniz 10 gr lik saçmalar kullanabilirsiniz ayrıca ultra modelin namlusun uzun olmasından dolayı moderatör taktırmak isterseniz uygun aparatı ve moderatörü piyasada bolca mevcut hatta forumdada yapan ustalarımız var

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Öneri ve tavsiyeleriniz içşin teşekkür ederim.
    kullanım maksadıma daha uygun olacağını düşündüğümden Tercihimi 5.5 mm den yana kullandım geçen hafta sonu siparişimi internet üzerinden verdim alış verişi yaptığım sitenin ilk alışverişe özel indirimi ve peşin fiyatına taksit imkanı benim açımdan avantaj teşkil etti istanbul içinden olduğundan pazartesi günü kargom elime geçti. Hiç görmeden tamamen forumdaki yorum ve youtube deki video ve değerlendirmelere güvenerek yaptığım alış verişsonrası gelen ürün malzeme kalitesi ve sunum şekli itibarıyle beklentilerimi fazlası ile karşıladı birde pellet kutusu yuvasında bir kutu pellet olsaydı mükemmel olurdu. Ama sorun değil Türkiyede bu kalitede ürünlerin üretilmiş olması yurt dışı forumlarda da gördüğüm olumlu yorumlar gurur verici. Tebrikler Armsan.

Şimdi sıra uygun pelleti seçmekte. Bu konuda aklım biraz karışık formda zorakide kullaanılabilecek pelletler ile ilgili açılmış konular bir iki cevap sonrasında sohpet kıvamında başka mecralara doğru sapıyor henüz kafamde seçmem gereken pellet netleşmedi. Bununla birlikte piyasada 5.50 ın yanısıra 5.51 mm ve 5.52 mm pelletler olması doğru pellet ölçüsü konusunda kafamı karıştırdı, ayrıca pelletlerin tipleride oldukça farklı küresel kafalı, sivri uçlu iç bükey, düz epeyce çeşit var hangisi hangi maksada hitap ediyor öğrenmeye çalışıyorum. Ama bu hafta sonunuda atışsız geçmek istemediğimden iç bükey yapısı penetrasyonu arttıracağını düşündüğümden h&n hollow point in 12,65 gr lık 5.5 mm ölçüsündeki pelletini seçtim
    Ayrıca gözlük numaralarım sebebiyle nişan almayı kolaylaştıracağını düşünerek aliexpresten aimpoint reddot sipariş ettim kargoya verildi, gelişini bekliyorum.

Şimdilik geldiğim nokta bu.. Hafta sonu oğlumla yapacağımız atışları iple çekiyoruz.

Herkese selamlar

AIR
    Cal.177 4.5 mm

Cal.22 5.5mm
    AimPoint Red Dot

Cal.177 4.5mm

FIRE
    Haniç Lever Action 0,410

• hayırlı olsun ultramı aldınız kısa namlumu?

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Teşekkür ederim. Tercihim Uzun namlulu Zoraki HP 01 ultra cal 22 5.5 mm oldu.

AIR
    Cal.177 4.5 mm

Cal.22 5.5mm
    AimPoint Red Dot

Cal.177 4.5mm

FIRE
    Haniç Lever Action 0,410

• Öncelikle hayırlı olsun.. Kaç liraya mâl ettiniz?

Zoraki Hp Ultra 01 0.177 cal
    Hatsan mod 125 sniper
    SMK Beeman P17 Pneumatic 0.177 cal

• Teşekkür ederim . Maliyeti indirim sonrası 427 tl ilave olarak 7 tl kargo bedeli ödedim. İstanbulda mağazaları olan satıcının bumodel için son ürün olarak notu vardı şuanda aktuel fiyatı ne bilmiyorum ama. Ben aldığımda sitede var olan seçenekler arasındaki en iyi fiyatlı üründü.
    Selamlar

AIR
    Cal.177 4.5 mm

Cal.22 5.5mm
    AimPoint Red Dot

Cal.177 4.5mm

FIRE
    Haniç Lever Action 0,410

• Teşekkür ederim . Maliyeti indirim sonrası 427 tl ilave olarak 7 tl kargo bedeli ödedim. İstanbulda mağazaları olan satıcının bumodel için son ürün olarak notu vardı şuanda aktuel fiyatı ne bilmiyorum ama. Ben aldığımda sitede var olan seçenekler arasındaki en iyi fiyatlı üründü.
    Selamlar

Teşekkür ederim cevap için.. Ben de 5.5 ile 4.5 arasında seçim yapamıyorum... Kimisi 5.5 i seçip hafif pellet kullanılması gerektiğini söylüyor kimisi de 4.5 ile daha uzak mesafelerden bahsediyor.. Ama 5.5 e daha yakın gibiyim..

Hatsan mod 125 sniper

• Ben seçimimi yaparken videolardan gördüğüm 2.2 nin hedefteki cisimlerde yarattığı tahrip gücünden etkilendim için bu öodeli tercih ettim. Ultra ile yapacağımız atışlardan sonra büyük cisimlere atışmı yoksa numaralı kağıt hedeflere yapılan atışlardan hoşlanıyoruz gerçek manada neden hoşlanacağımızı bir kaç seferden sonra göreceğiz diye düşünüyorum. Muhtemelen atışları Sapancada Ormanlık alanda yapacağız bu nedenle atışlardan sonra kolaylıkla çevre temizliğini yapabilmek için cam şişe yerine toplanması pratik olur düşüncesiyle teneke kutu götürmeyi planlıyorum

AIR
    Cal.177 4.5 mm

Cal.22 5.5mm
    AimPoint Red Dot

Cal.177 4.5mm

FIRE
    Haniç Lever Action 0,410

• Aslında benim tercihim 5.5.. Buna göre de 2. el aldım kargoda kayboldu silahım.. Şimdi yeni almak istiyorum.. Kaç metreden şişe kırdığınızı bu silahla ilgili düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.. Saygılar..

Hatsan mod 125 sniper

• Bugün oğlumla birlikte zoraki ile ilk atış denememizi yaptık daha önce atış yapmış olmasına rağmen namlunun ucu hedefe doğru olduğundan güvenlik ve atış disiplini ön plandaydı adaptasyon için ilk atışları hedefe 7-8 mt den yaptık sonra 10 mt den uzun arpacıkla atışm yaptık stock ayarlarda hiç bir değişiklik yapmadan çok isabetli atışlar yaptık sadece teneke meşrubat kutularına attık atış sonrası saha temizliği sebebiyle cam şişeye atış yapmadık 10 mt de tek kurmada göbekten vuruşlarda çok temiz delik açıyor çift kurmada delip geçiyor hedefe üst noktalardan yaptığımız vuruşlarda kutular birkaç takla atıyor ki bu tip isabetlede müthiş keyif aldık bir tutam pellet kalana kadar atışı sürdürdük waltherin kutusunu bile açmadık zoraki ultra ile çok keyifli bir kaç saat geçirdik

AIR
    Cal.177 4.5 mm

Cal.22 5.5mm
    AimPoint Red Dot

Cal.177 4.5mm

FIRE
    Haniç Lever Action 0,410

• Bugün oğlumla birlikte zoraki ile ilk atış denememizi yaptık daha önce atış yapmış olmasına rağmen namlunun ucu hedefe doğru olduğundan güvenlik ve atış disiplini ön plandaydı adaptasyon için ilk atışları hedefe 7-8 mt den yaptık sonra 10 mt den uzun arpacıkla atışm yaptık stock ayarlarda hiç bir değişiklik yapmadan çok isabetli atışlar yaptık sadece teneke meşrubat kutularına attık atış sonrası saha temizliği sebebiyle cam şişeye atış yapmadık 10 mt de tek kurmada göbekten vuruşlarda çok temiz delik açıyor çift kurmada delip geçiyor hedefe üst noktalardan yaptığımız vuruşlarda kutular birkaç takla atıyor ki bu tip isabetlede müthiş keyif aldık bir tutam pellet kalana kadar atışı sürdürdük waltherin kutusunu bile açmadık zoraki ultra ile çok keyifli bir kaç saat geçirdik

Güzel bir gün geçirmişsiniz :) Ben de sıfır almaya karar verdim 4.5 mm daha düzgün bir yörünge takip etse de 5.5mm tahrip açısından daha iyi bu nedenle 5.5 alacam inşaallah çünkü hafif pelletlerle 4.5 gibi verim alacağımı düşünüyorum.. Bu silahı alınca insan böylece bırakmak istemiyor.. Reddot,moderator vs yle süslendirmek istiyor.. Siz düşünüyor musunuz böyle şeyler?

Hatsan mod 125 sniper

• Ne alacağına karar vermiş olmana sevindim şimdiden hayırlı olsun....10 mt de klasik nişangahla da hiç sorunsuz atışlar yaptık Doğrusu bu mesafede red dota ihtiyaç duymadım büyük olasılıkla bundan böyle 10 mt atışlarda da hiç kullanmam 20-25 mt den henüz bir kez bile atış yapmadık. Red dot önümüzdeki hsonu yetişirse önce monte etmeden denerim bu mesafedede isabet oranım tatminkar olursa red dotu hiç kullanmayabilirim. Bu durumda ev içi atışlarda sesi azaltmak için moderatör daha öncelikli tercihim olabilir

AIR
    Cal.177 4.5 mm

Cal.22 5.5mm
    AimPoint Red Dot

Cal.177 4.5mm

FIRE
    Haniç Lever Action 0,410

• AIR
    Cal.177 4.5 mm

Cal.22 5.5mm
    AimPoint Red Dot

Cal.177 4.5mm

FIRE
    Haniç Lever Action 0,410

• hayırlı olsun atışları bekliyoruz ozaman

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Teşekkür ederim.
    Optiksiz 10 mt den atışlardan çok keyif aldık. Reddot ile mesafeyi arttırıcağız atışlar daha çekişmeli olacaktır. Ancak hafta sonu deneme imkanı bulabileceğim.

AIR
    Cal.177 4.5 mm

Cal.22 5.5mm
    AimPoint Red Dot

Cal.177 4.5mm

FIRE
    Haniç Lever Action 0,410

• Özelden soranlara ve genele bilgilendirme için;
    Red dot u Ali expresten daha önce satın almış olan bir başka arkadaşın vermiş olduğu link ile, %99 satıcı rate i olan amy song's store dan 25 usd ye satın aldım.
    Kargo bedelsiz, gümrük vs. herhangi bir problem olmadı, postacı elden teslim etti.
    07 ağustosta sipariş ettim yaklaşık 20 günde teslim oldu.

http://www.aliexpress.com/store/509044

AIR
    Cal.177 4.5 mm

Cal.22 5.5mm
    AimPoint Red Dot

Cal.177 4.5mm

FIRE
    Haniç Lever Action 0,410

• Teşekkürler.

• Merhabalar,
    Genelde mesafeye bağlı bir, ara sırada iki sefer kurarak atışlarımı yapıyorum. Son iki haftadır kurma işlemini esnasında tam üst kapak kapanmak üzereyken pistondan kaçak benzeri ufak bir "pıst" sesi geliyor. Biraz araştırdım forumda bir kullanıcının da benzer durumla karşılaştığını okudum. Normal mi yoksa kusur mu emin olamadım?

Saygılarımla,

AIR
    Cal.177 4.5 mm

Cal.22 5.5mm
    AimPoint Red Dot

Cal.177 4.5mm

FIRE
    Haniç Lever Action 0,410

• genelde yavaş kapatırken o ses daha fazla oluyor sanırım ama anladığım kadarıyla o ses normal piston daki ufak delikten geliyor sihaı kurarken delikten hava çıktığını anlayabılırsınız

Hatsan nova tactical 22.cal
    Daisy powerline 980 177.cal/BBs

Hatsan Nova Compact 22.cal
    Hatsan torpedo 100x 22.cal Trophy 22.cal
    Kral Puncher Maxi .22 cal
    Zoraki Ultra .177 cal
    Hatsan Mod 55s .177 cal
    Hatsan Torpedo 150 snip vortex .22 cal
    Mod 125 Snip Vortex .22 cal

;tufey#