Zoraki hp 01 ultra 5,5

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • abilerim bugün zoraki hp 01 ultra 5,5 mm aldım bana tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim sizin bilgilerinize çok ihtiyacım var nerdeyse 240 atış yaptım çok süper bi silah yapmam gerekenleri söylemenizi rica ediyorum teşekkür ederim şimdiden

• Arkadaşım Hoşgeldiniz ;
    öncelikle Tanışalım bölümümüzde kendinizden bahsederseniz daha uygun olur,Ayrıca Zorakiniz hayırlı olsun ,merak ettiğiniz her türlü bilgiyi zoraki başlıkları altında bulabilirsiniz.

iyi forumlar dilerim.

TANIŞALIM

• Ben ahmet 21 yaşındayım konya beyşehirden katılıyorum aranıza üniversite öğrencisiyim silahlara çok ayrı bir hayranlığım var

• hedefleri istediğim gibi vuramıyorum acaba nedendir pellet seçimimde bi sorun mu var yoksa silahın ayarlanması mı gerekiyo

• Tabancanız hayırlı olsun. Bende de aynısından var ve nispeten yeni sayılır. Göz - Gez -Arpacık yoluyla 15-20m'den çok güzel grupmanlar çıkarabilen ve benim de şaşırtıcı şekilde, bunu ben mi yaptım, dediğim bir tabanca aslında. Saçmalar ise genelde tüfek veya tabancada saçmalama varsa ilk neden olabiliyor. Yani hep attığınızı solundan üstünden vs vuruyorsanız önce tutuşunuzdan emin olup sonrasında da Gez ayarını ve mesafeye göre Arpacık ayarını düzeltebilirsiniz. Ama hep aynı yeri nişanlıyorsanız ve etrafa saçılıyorsa JSB, SpotOn gibi dengeli bir saçma ile denemeniz iyi olur.

Nesinden memnun olmadınız?

• 40 metreye kadar destekli-desteksiz nerdeyse her atış hedefi buluyor,ister şişe ister balon ister denizde yüzen pet şişe olsun.Eğlence amaçlı severek kullandığım bir tabanca.Pikniğe vb. yerlere gittiğimizde olmazsa olmazlardan :). Geri tepme olmadığı için dürbün takarsanız kabzayıda bir yerlere dayadığınızda,vuramayacağınız pek bir şey yok.Pro hunter veya 5 tl'ye satılan ucu sivri olanlar bile yeterli geliyor,tabiki deforme pellet alakasız yerlere gidiyor.

• 40 metreye kadar destekli-desteksiz nerdeyse her atış hedefi buluyor,ister şişe ister balon ister denizde yüzen pet şişe olsun.Eğlence amaçlı severek kullandığım bir tabanca.Pikniğe vb. yerlere gittiğimizde olmazsa olmazlardan :). Geri tepme olmadığı için dürbün takarsanız kabzayıda bir yerlere dayadığınızda,vuramayacağınız pek bir şey yok.Pro hunter veya 5 tl'ye satılan ucu sivri olanlar bile yeterli geliyor,tabiki deforme pellet alakasız yerlere gidiyor.

Off topic olacak ama, Namlu üzerindeki koruma orijinal mi? Benimkinde parlak siyah bir parça var da biraz zıt duruyor tabanca üzerinde. Sizinki güzelmiş.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Kokopelli ().

• Öncelikle hayırlı olsun.. Tabancayı uzun süre 3-4 pompa olarak kullanmayın en fazla 3 pompa idealdir özellikle 4 pompada kullanmak zorlar zorakiyi.. Ayrıca her 500 atışta pistonunda bulunan delikten 1-2 damla kendi yağından damlatırsanız tabancanız uzun ömürlü olacaktır, tabi namlu temizliğini de ihmal etmemek şartıyla..

Zoraki Hp Ultra 01 0.177 cal
    Hatsan mod 125 sniper
    SMK Beeman P17 Pneumatic 0.177 cal

• Öncelikle hayırlı olsun.. Tabancayı uzun süre 3-4 pompa olarak kullanmayın en fazla 3 pompa idealdir özellikle 4 pompada kullanmak zorlar zorakiyi.. Ayrıca her 500 atışta pistonunda bulunan delikten 1-2 damla kendi yağından damlatırsanız tabancanız uzun ömürlü olacaktır, tabi namlu temizliğini de ihmal etmemek şartıyla..

bende eklemek isterim. 150 atışta birde tetik bölümü yağlanmalı diyor kitapçık.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Off topic olacak ama, Namlu üzerindeki koruma orijinal mi? Benimkinde parlak siyah bir parça var da biraz zıt duruyor tabanca üzerinde. Sizinki güzelmiş.

Altta moderatör için adaptör var.Diş 1/2 unf standart,üstekkide mod 25 supertact kurma aparatı :) .Denediğimde boyu tam geldi,moderatör takılı değilken koruma amaçlı olarak kullanıyorum.

Merhaba

Bendede zoraki ultra 5.5mm var

Sürekli 4 pompa yorar demişsiniz ama sürekliden kastınız nedir acaba?

Mesela ben bir günde 250 atış yapıyorsam atışlarımın %75’inde 3 pompa ile atıyorum

%25 de 4 pompa

Bu şekilde kullanmam yorar mı ?

Birde sürekli 4 pompa yapılırsa hızı mı düşüyor silahın ?

Yanıtlarsanız çok sevinirim