Hatsan AT44-10 22cal

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • acaba görüşünüz nedir bu tüfek hakkında tam olarak. bugüne kadar yaylı kullandım pcp'ye hatsanla başlamak ne kadar doğru olur onun yerine bekleyip bam b-50mi alsam. bu arada hw100 falan demeyin bana, içim gidiyor tabi ama o kadar parayı da bir öğrenci olarak vermem çok güç :) . o yüzden planım önce 300-400 ytlye bir pcp alıp sonra da pompasını almak. açıkçası ben bu hatsanların o alttaki havanın doldurulduğu tüpüne de çok güvenemiyorum ?(:)

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• bakın şimdi ilker bey ve hızlı ( hakan beye ) duyrulur;
    patent acizaneye aittir:)

buzdolabı motoru alıyoruz. sıfır değil tabiki. ama çalışan olsun yeter. tepesini spiralle dikkatlice kesiyoruz. içini görünce diyceksinizki bu ne işçilik.çünkü onlar bozulmamak üzere imal edilmiştir. burda gerisi çok ince bir işçiliğe geliyor oda hakan ustamızın işi. piston kısmı sökülüyor vebulabildimiz en büyük dizel motor enjektörünü o kısma uptade yapıyoruz . bunu becerdikten sonra ise sıra siboblara geliyor. nispeten tornada yapılmış bozuk para gibi çok düzgün pulları ufaltarak yerine ufaltılmış yuvaya takıyoruz.
    ince boru çıkışlarını bakır kaynaklarla güçlendirince aparat takılan yerlerde monte ediliyor ve ses yapmayan ve bozulmayan 250 bara banamısın demeyen bir pompamız oluyor. aracada 12 volttan220 ye çıkaran ufak hazır satılan 500 watlık güç kaynağı alıncada her zaman yanımızda olan bir pompa oluyor.
    diyceksinizki sen yaptınmı ? henüz pcp tüfekim yok ama bunu aşa yukarı hazırladım. ilaçlama makinalarında bulunan ölçüm aleti 150 bara gösteriyor. elledi geçti şimdilik . motor sesi biraz değişti .ama eminim süper bir şey olacak. şimdilik özetini vereyim. yağlama sistemide var bu motorlarda kalite bir yağda koydunuzmu evladiyelik bir pompanız olur

abi çalışmalarınızın sonucunu merakla bekliyorum,şu aletin resmini bi eklermisiniz,tamam patent sizde kalsın da e azıcık ucundan göster abi ;d;

• tam olarak bitsin aynından bir daha yapıp yapılmışını ustalara göndercem. ustalar bunu daha da geliştirir eminim . sitemize has dolum aparatı olur. resimlerini de köyümde çiftilk evinde şu an yayınlarım .bu sorunda kökten çözülmüş olur.
    l

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• herkese merhabalar
    geçen hafta pompa siparişi vermiştim.pazartesi elime geçti(hatsanın sattıgı).Hill marka pompa bekliyordum 3 kademeli fx pompa geldi(webley scott damgası vurulmuş ama prospektüsünde fx airguns yazıyor).kullanımına gelince beklenildigi gibi çok yorucu değil ve kısa zamanda dolduruyor.beklediğimden daha kullanışlı.tabiki kullanıcının fiziksel özellikleri (kilo güç vs) ön planda.4-5 kg.lık tufeği 15 dakika taşıyabilen bir kimse zorlanmadan pompaya terfi edebilir.tüp doldurma zorluğu yaşayan arkadaşlar rahatlıkla kullanabilir.dolumu 50 125 bar arasına gelince mola;125 170 mola ve 170 190 bar.kol ve karın kasları içinde çok faydalı.
    selamlar

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• Aslında ben de pompa almak istiyordum fakat tek sortide 500 atışa dayanmaz diye almaktan vazgeçtim.Yanlış mı düşünmüşüm?

• nasıl yani bu pompalarda 50 dolum veya 100 dolum yaptıkdan sonra ıskartayamı ayrılıyo arızamı yapıyolar misalolarak

• "nasıl yani bu pompalarda 50 dolum veya 100 dolum yaptıkdan sonra ıskartayamı ayrılıyo arızamı yapıyolar misalolarak"

dinlendire dinlendire (oringleri yakmamak için) basarsan hiç bir şey olmaz.

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• arkadaşlar araştırmadan aklınıza gelen soruyu sormak yada başlık açma tembelliğinden kurtulmamız gerekiyor, aşağıdaki konuyu okursanız pompa ile ilgili bilgiler içeriyor:

pompa

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• arkadaşlar araştırmadan aklınıza gelen soruyu sormak yada başlık açma tembelliğinden kurtulmamız gerekiyor, aşağıdaki konuyu okursanız pompa ile ilgili bilgiler içeriyor:

pompa

Erdem abi ben o konuyu abartmıyorum her kelimesine dikkat ederek en az 5 kere okudum.Yabancı forumlarda da onlarca konu okudum.Araştırmadan pek birşey yapmam.Vardığım genel kanı hassas aletler.Dolumdan sonra dinlendirmek lazım.Ve ben sabırsız adamım dinlendirmeden kullanırsam birkaç kerede hasar alır...

• Engin zaten bende çeviri yaptım, kendi tecrübem henüz yok, ama dediğin gibi bunun kuralları var, dikkatli kullanmak gerekiyor.
    "bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur" aslında bu atasözümüz bütün herşey için geçerli, zar zor edindiğimiz bu ekipmanları kuralına uygun dikkatli kullanmamız lazım. yoksa hepsi bozulur.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• ne oldu abi kimse bu üfekden almadımı yada sipariş vermedimi ustalar üstadlar yorum yapacaklar haberlerinizi bekliyoruz

• Forum üyelerinin ilgisini görünce, bu silahı yakından incelemeye karar verdik. İncelemelere gölge düşmemesi açısından, Hatsan'dan getirtilecek bir silah yerine, bayilere gönderilen silahlardan birini satın almayı tercih ettik.
    Bir Hatsan AT44-10, 4.5mm, şu an inceleme altında. Kısa bir süre sonra izlenimlerimimzi bir başka başlık altında (detaylı olarak) sizlerle paylaşacağız.

• Forum üyelerinin ilgisini görünce, bu silahı yakından incelemeye karar verdik. İncelemelere gölge düşmemesi açısından, Hatsan'dan getirtilecek bir silah yerine, bayilere gönderilen silahlardan birini satın almayı tercih ettik.
    Bir Hatsan AT44-10, 4.5mm, şu an inceleme altında. Kısa bir süre sonra izlenimlerimimzi bir başka başlık altında (detaylı olarak) sizlerle paylaşacağız.

Sağolun abi her zmanki gibi insanların yardımına yetiştiniz.
    Silahı alacak arkadaşlar bence acele etmesinler.

Şu an silah T.C. de bu konuda en deneyimli ve güvenli ekibin elinde

Ben bu ekibe İHTİYAR HEYETİ diyorum ;kihhik,;kihhik,;kihhik,;şrofls;.
    Affınıza sığınarak ;kihhik,;kihhik,

Bekleyin arkadaşlar bakalım ne gibi izlenimleri olacak ihtiyar heyetinin bu silah hakkında artı ve eksi ?

• Bende mod48 düşünüyordum bakalım bu silah iyi çıkarsa hem pcp ye geçmiş oluruz hemde daha güçlü bi silahımız olur..Ama bu dolum işi kafamı karıştırıyor,, anladığım kadarıyla pompalarıda pek dayanıklı değil :wacko:

• Silah ile beraber pompa da aldık. Pompayla ilgili görüşlerimimz de pek yakında bu forumda... ;director; Aman kaçırmayın...

• merakla bekliyoruz sizin gibi değerli teknik ekibin açıklamalarını asla kaçırmayız

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• hocam ben bu tüfeği almak üzereydim ki,,,
    beni firenleyen kendi dolum pompasının ortalarda gözükmemesi,ancak tuka abi mizin yeni icadı ustalardan onay görürse,bu tüfek yada başka pcp aldım gitti vallah,

• Allah razı olsun ustalarızdan elleri dert görmesin sabırsızlıkla bekliyoruz 5.5 de incelenecekmi sadece 4.5 de mi kalınacak saygılar

• Silah ile beraber pompa da aldık. Pompayla ilgili görüşlerimimz de pek yakında bu forumda... ;director; Aman kaçırmayın...

Kaçırırmıyız hiç merakla bekliyoruz ne zamana yetişir Yatagun gibi olmasında ;şrofls;.

• bakın şimdi ilker bey ve hızlı ( hakan beye ) duyrulur;
    patent acizaneye aittir:)

buzdolabı motoru alıyoruz. sıfır değil tabiki. ama çalışan olsun yeter. tepesini spiralle dikkatlice kesiyoruz. içini görünce diyceksinizki bu ne işçilik.çünkü onlar bozulmamak üzere imal edilmiştir. burda gerisi çok ince bir işçiliğe geliyor oda hakan ustamızın işi. piston kısmı sökülüyor vebulabildimiz en büyük dizel motor enjektörünü o kısma uptade yapıyoruz . bunu becerdikten sonra ise sıra siboblara geliyor. nispeten tornada yapılmış bozuk para gibi çok düzgün pulları ufaltarak yerine ufaltılmış yuvaya takıyoruz.
    ince boru çıkışlarını bakır kaynaklarla güçlendirince aparat takılan yerlerde monte ediliyor ve ses yapmayan ve bozulmayan 250 bara banamısın demeyen bir pompamız oluyor. aracada 12 volttan220 ye çıkaran ufak hazır satılan 500 watlık güç kaynağı alıncada her zaman yanımızda olan bir pompa oluyor.
    diyceksinizki sen yaptınmı ? henüz pcp tüfekim yok ama bunu aşa yukarı hazırladım. ilaçlama makinalarında bulunan ölçüm aleti 150 bara gösteriyor. elledi geçti şimdilik . motor sesi biraz değişti .ama eminim süper bir şey olacak. şimdilik özetini vereyim. yağlama sistemide var bu motorlarda kalite bir yağda koydunuzmu evladiyelik bir pompanız olur

sayın abim şimdi aklıma geldi bu buz dolabı motoru işi,ben bunu daha önce yaptırmış idim ama normal bişey sizin bahseddiğiniz gibi deyil,jeton şimdi düştü bende,buz dolabı tamircisine 20 ytl vermiştim bana elektirik ile çalışan hava pompası yapmış idi,bunu ben deniz yatakları ve futbol ,veleybol toplarını şişirmekte kullanıyordum,arızalanınca attım yerine el kadar kompuroser aldım,ama bu motor o kadar güçlü hava basmıyordu hatırladığım kadarı ile :him:s bilmiyorum şişirme süresi uzadıkça basıncı nerelere getirir onu kestiremiyorum,bu bahseddiğim bir 3 yıl oldu,ama genede sıcak bakıyorum.inşaallah olurda millet extra hava doldurma sıkıntısına girmez,olmaz ise pcp tüfek olayını çözenciye kadar pompa ile idare edeceğim,şayet olursa benim için extra bir masrafdan kurtulmuş olurum,lakin benim bir ufak alman malı jenarötörüm var,taşımakda sıkıntı olmaz arabada ufak bir yer kaplıyor,değerli üstadlarımızın bu tüfek hakkında yorumlarını aldıkdan sonra karar vereceğim,2 tüfek var aklımda birisini alacağım yapılan yorumların ardından,ülkü abi ben ve benim gibi 4.5 mm i sık kullananlar açısından birde tahribat testi yapsanız çok güzel olur,siz daha iyi bilirsiniz iş bu noktaya gelince artık tahribat tüfek seçiminde ilk sıralarda yerini koruyor,çoğu insanımız açısından,tabbii diğer seçeneklerde ön safhada olursa daha bi güzel olur,çorbaya tuz biber eker,buda siz üstadların yapacağı değerli bilgiler sayesinde olacak,saygılar kadir bozkurt