Hatsan AT44-10 22cal

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • gelişmelere olumlu yönlerinden bakalım arkadaşlar, tamam tüfeğin bizim gözümüzde bazı eksileri olabilir ama bunlarda bence zamanla ve gerekli ARGE çalışmaları ile altından kalkılabilecek şeyler. silahın standart 940 fps atışa sahip olması , sidelever dolum mekanizması ve 10 lu atış kapasitesine sahip olması bence çok güzel. ama bunun yanında namlu ve tüpte önemli tabi ama hatsanın bunlarında üstesinden gelebileceğini düşünüyorum. öncelikle arkadaşımıza sonra hepimize hayırlı olsun ;d;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• hatsanın ürettiği pcp tüfeklerin dürbünü bana çok yüksekte kalıyormuş gibi geliyor

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• uzun mesafe atışlarında dürbünün yüksek olması bence artı bi durum , ama kısa mesafelerde sorun olabilir ...

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Tüfeği dün bizde Osman'la denedik. Özellikle pencereden dışarı o kadar atış yaptık, evin içinde baya bi boşa sıktık, barda kolay kolay bi düşme olmadı. 940 fps olduğunu göz önüne alırsak hatsanın yeni geliştirdiği sistemi ve bunun için almış olduğu patentin teknik detaylarını merak etmedim diil açıkçası.

Bende ilk izlenimlerimlerimi aktarayım.
    Tetiği çok hassas. Yumuşak ve aldığımızda tetik yolu kısaydı. Tetiğinde şuan için oynama yapmadık. Zaten dışarı çıkmamız gerekiyordu birkaç fotoğraf çekip arka bahçedeki turunç ağacına baya bi atış yaptık. Ağaçtaki turunçları geldik :) Tüfeği şimdilik yüzeysel inceledik.
    Kundağın plastik yapısı hatsanın diğer plastik kundaklarından farklı. Çok daha kaliteli. Arpacığı ufak.
    Kullandıkça yapılan atışlar ve grupman denemeleri asıl bizim için en önemlisi.

Webley Tomahawk 5.5mm + Silencer
    3-9X44 Pamir
    Sports Match Dampa ayak
    Webley Raider 10 (Sürpriz bir yenilikle yakında elimde)
    Sutter 6-24X50 Mdot

• Hadi bakalım hayırlısı
    İnşallah isabetli, güvenli ve etkili bir silahtır.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• hadi bakalım hayırlısı atışlar bizim içinde önemlisi

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Hadi artık arkdaşlar.Şu grup testlerını yapında yayınlayın şurda.Çok merak esiyoruz yurdum malını?Helal olsun valla Hatsan' a bu kadar kısa sürede bu kadar iyi bir gelişme bence süper.Düşünsenize daha 2 seneye kadar pcp nedir bilinmezken şimdi yurt dışına ihraç edilen bir modelimiz var.Ayrıca Ar-ge Ar-ge diyoruz ya işte o biz oluyoruz bence.Araştırma kısmını biz yapıyoruz Hatsan burdan takip ediyor ve geliştiriyor kendini.Bizde Hatsan ve havalı silah camiiası adına birşeyler yapıyoruz.Ne kadar güzel!

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• yanılıyorsam düzeltin ama o modelin adı ak 44 değil AT 44 açılımı (Abdullah Taşyağan 1944) . ben böyle biliyorum

• Merhaba arkadaşlar bugün tüfeği deneme fırsatım oldu 10m ve 13m grupman resimlerini çektim grupmanlar kısmından ulaşabilirsiniz.
    Tüfek adeta mükemmel raideri hiçbir konuda aratmıyor grupman resimlerinde görüldüğü gibi mükkemmel bir sonuç verdi. Uzun mesafeli atışlarımı resimliyemedim ancak gamonun sincabını bilirsiniz 10 atışın 10 undada sincabı indirdi (40m)
    Kurma kolu kullanışlı (raider daha pratik) tüpünün sökülüp değişimi sorunsuz, kurma kolu mekanizması sorunsuz bir şekilde çalıştı ilk kez kullanılmasına ragmen (raider ilk kullanımda bi süre alışma sorunu yaşamıştı düzenli yağlama ile sorun giderildi) hatsanın patentini aldığı sistem çok başarılı tüfekteki basınç 50 bara indiği halde bile istikrarını korudu.

[Resim Engellendi: http://img231.imageshack.us/img231/9048/01062008155ha2.th.jpg]

[Resim Engellendi: http://img229.imageshack.us/img229/2678/01062008152hr4.th.jpg]

[align=center][color=#006600][b][font='Georgia, Times New Roman, Times, serif']Webley & Scott Raider10 .22 + BSA SWF 8-32x44 MİLDOT

• yanılıyorsam düzeltin ama o modelin adı ak 44 değil AT 44 açılımı (Abdullah Taşyağan 1944) . ben böyle biliyorum

Doğrudur AT44
    Yanlış yazmışım

[align=center][color=#006600][b][font='Georgia, Times New Roman, Times, serif']Webley & Scott Raider10 .22 + BSA SWF 8-32x44 MİLDOT

• :thumbup: Para gavura gideceğine bu silah alınır gavurunkilerden eksiği yok fazlası var görünüş olarak bence , teknik olarakda onlara yakınsa alınır bu silah tabi önce güvenli olması gerekir

• işte mantık bu ya illa ucuz pcp alınacaksa hatsan olsun yerli malı kazansız bizde 1e alıp 5 e satan ama ucuz görünenler değil

• haydi hayırlısı inşallah bi standarta üretim yaparda bizde ilk pcp mizi hatsandan alırız. g;$i;)

hamdım piştim yandım oldum.

• benim tahminim 15 ile 20 si arasında satışa çıkar 10 lu 450 tekli 375 ytl yi geçmez

• benim tahminim 15 ile 20 si arasında satışa çıkar 10 lu 450 tekli 375 ytl yi geçmez

Ben sanmıyorum bu kadar ucuz olsun... Öyle bir durum yaylı tüfeklerin bittiğinin resmidir bence...

One Shot One Hit

• bence 10lusu pompasıyla beraber 900 ytlyi bulur ve bu fiyat bile yaylıları bitirir diyaceğim ama tüp dolum işlemi zahmetli olduğundan yaylılar için pek bi sorun olmaz sonuçta ikiside ayrı sınıf silahlar

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Hatsan bu sektöre çok iddalı bir şekilde girdi büyük yatırımlar yaptı
    Yani fiyatları çok makul olucak

• AT 47 nin çıkmış olması yaylıları bitirir diye bir şey olacağını sanmıyorum.
    Fiyat da pompa ile beraber 600 ytl yi geçmezse iyi olur. Katresunun getireceği Bam'lar 600-650 ytl civarında.
    Yerli malı yurdum malı
    ama artık kaliteyi elden bırakmamalı
    125 kadar sert, 97 k gibi kaliteli olmalı.
    Fiyatıda yuduma uygun olmalı.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png