gladius video

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Benim anlamadığım bir konu var regulstörlü tüp kullanıldığında güç ayarı nasıl oluyor . Güç ayarı neyi kısıyor tüpten gelen hhavayı kısarak mı ayar yapıyor . sistemi çözemedim anlayamadım. yoksa güç ayarı regülatörün ayarıylamı oynuyor .

eğer öyle ise regülatörsüz tüpde güç ayarı nasıl yapılacak

• Ben çok beğendim. Doku kalitesi nasıldır bilmiyorum ama tasarımı çok iyi. Yedek şarjör bölümü ayrı bir hava katmış. Tasarımı ve yedek şarjörleri; daha çok savaş tüfeği algısı oluşturmuş. Belki de "Gladius" (kısa kılıç/Romalı asker kılıcı) adı burdan geliyordur.. Bence bir çok yönüyle çok ince düşünülmüş..
    İnce düşünmek demişken; biri regülatörlü, diğeri normal iki ayrı tüp de ince bir detay.. Hassas atışlar için regülatörlü; tam güçte uzak mesafe ve zevk atışları için ise regülatörsüz (kağıt üzerinden konuşuyorum)... Fiyatına gelirsek; 1100 Liralık rakibi karşısında böyle yüksek bir fiyat biçmişse tüfeğine, bence bir bildiği vardır Hatsan'ın. Belki atış konforu ve isabeti de tasarımı gibi harikadır..
    Test videosu bekliyorum ama kaliteli (detaylı) bir video olmalı. Bunlar mutlaka olmalı: iki tüp ile (regülatörsüz olan tam güç) kronograf testi (ve her iki tüp ile atış sayısı ve tüp basıncı), 25-50-100 metre grupman (mümkünse farklı pelletler ile), +100 metre atışları. Bir de, biraz farklı olacak fakat; ayakta tek el ile atış testi de olursa güzel olur.. :)

• Ayrıca şunu da öğrenmek istiyorum bir BT 65 kullanıcısı olarak..
    GLADİUS ile verilen regli ve regsiz tüpler BT 65 LERE ENTEGRE OLABİLİYOR MU?
    Eğer bu tüpler bt 65 serisi tüfeklere uyumluysa...
    Ben GLADİUSU alırım arkadaş...

• Tüfek büyük arkadaş yaa, normal PCP'den ne farkı var bunun. Bullpup'ın esprisi kısa ve pratik olmasıdır.

Buna bu parayı vereceğime AT44 + Bullpup kit alırım, hem daha ucuza mal olur, hem daha yakışıklı olur.

AT44 Bullpup

• Ayrıca şunu da öğrenmek istiyorum bir BT 65 kullanıcısı olarak..
    GLADİUS ile verilen regli ve regsiz tüpler BT 65 LERE ENTEGRE OLABİLİYOR MU?
    Eğer bu tüpler bt 65 serisi tüfeklere uyumluysa...
    Ben GLADİUSU alırım arkadaş...

Bu konuyu açıklığa kavuşturmak için,
    HATSAN firmasına e-mail attım..
    Cevap geldiğinde burada paylaşırım arkadaşlar..

• Hatsan dan cevap geldi arkadaşlar..
    GLADİUS ta kullanılan hava tüpleri..
    Maalesef ki BT65 serisine uyumlu değil..
    Benim için eksi puan bu durum..

• Güç ayarı hem regülatörlü hem de regülatörsüz tüptede yapılabilir ancak regülatörlüde her güç kademesinde daha stabil mantıken atacaktır.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Aslında eleştirmek istemiyorum sanki meyve veren ağacı taşlar gibi oluyor bazen arka arkaya eleştiriler ama:

2,5-10x50 SF dürbünün kullanım amacı nedir ki?

FT desen 10x te paralaksta bozulmayı o kadar net göremez, kısa mesafeler için net mesafe tayini yapamazsın.
    E o zaman SF (yandan paralaks) ne işe yarayacak? Ne gerek vardı maliyet arttırmaya? Peki 50 çap mercek ne için?

Tüfeğe taktik görünüm verildi diye taktik dürbün takmışlar bence sadece.

Kaç kişi 400+ metrelerden insan boyutunda kütleye atış yapacak bu tüfekle?...(taktik dürbün bunun için değil mi?) Madem taktik vb. görünüş derdimiz, trijicon acog tarzı 4x en fazla 32 mercek çaplı güzel bir optik koysaydın hem hafif hem kompakt olurdu bari 50 mercek koca dürbün yerine... Bu ürünü yapan, paketi derleyen ürün/pazarlama yöneticisi bunu okursa belki bu meslektaşına hak verir...

Selamlar.

Ankara TR

• Benim anlamadığım bir konu var regulstörlü tüp kullanıldığında güç ayarı nasıl oluyor . Güç ayarı neyi kısıyor tüpten gelen hhavayı kısarak mı ayar yapıyor . sistemi çözemedim anlayamadım. yoksa güç ayarı regülatörün ayarıylamı oynuyor .

eğer öyle ise regülatörsüz tüpde güç ayarı nasıl yapılacak

Pcp tekniğini daha iyi bilen arkadaşlar yanlış isem düzeltsin, güç ayarı çekiç yayının sertliğini-gerginliğini değiştirerek oluyor diye düşünüyorum.

Ankara TR

• hocam kendi sitedind3 de göremedim teknik özellikleri nedir cal nedr gücü nedr bu silahın

Röhm Twinmaster Top .177 ohhunt 4.5*20

hatsan at44-10 long lw regli vector optic 6-25*56 ffp

Steyr LP2 .177
    Benjamin pcp pistol .22 ,Nikula 2-6*28
    Kral bullpup .22
    Ekiz regli at 44 long lw .22,
    Hawke 3-12x44
    CYMA CM.030 Aep airsoft glock
    Benjamin discovery .22
    Zoraki Ultra .177 , Stoeger 4X32

Röhm Twinmaster sport .177
    Hatsan At 44 Tactical .22 ,Sniper 6-24*50
    Stoeger X20 .177 Stoeger 3-9*40

Crosman 8077 Uzi .177
    Hatsan Mod 25 .177

• sen bu güçteki bi tüfeği alıp 10-20 metre mesafeye mi sıkıcaksın güldürdün aksam aaksam

Bende sabah sabah epey güldüm sağolun.

Ankara TR

• git oyuncakcıdan boncuklu tabanca al bari bu kadar zahmete girme 10 20 metreye atmak ıcın

• git oyuncakcıdan boncuklu tabanca al bari bu kadar zahmete girme 10 20 metreye atmak ıcın

aa ülkesinin aa ilçesinde yaşadığını beyan eden zodiac97...
    Yaşını bilmiyorum ama verdiğin cevaplardan tahmin edebiliyorum.
    Aa ülkesinde sana "saygı" diye birşey öğrettiler mi?
    Bazen sen ve senin gibilerle muhattap olmak zorunda kaldığım için kendimi çok kötü hissediyorum.
    Bu sitedeki görevim gereği senin gibilerin hiçbir üyeyi bu şekilde yazılmış mesajlarla rencide etmesine izin vermeyeceğim.
    En kısa süre içerisinde bu forumdan "süresiz" uzaklaştırılacaksın.
    Süresiz uzaklaştırılmanın ana sebeplerinden biri de profil bilgilerindeki saçma sapan girilmiş bilgilerdir.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Bence bu süre zarfında ban yememiş olması bile şans kurduğu cümlelere bakılırsa ergenliğe adım atma arefesinde olan birine benziyor böylesi kişiler her forum ortamında israftır..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara

• İnsanda bir şey yazma hevesi bırakmıyorlar bazen..Moderasyonumuza teşekkürler gereğini yaptığınız için.

Ankara TR