Hatsan at44 Chrony test

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Ben de hafta Sonu at 44 ile 40 atışlık bir chrony çalışması yaptım döküm ekte. Her şarjörde yaklaşık 25-30 bar arası hava tüketti. Atışlar esnasında hava sıcaklığı yaklaşık 15 derece idi.
    Değerler Hatsan JSB Exact Heavy 18,13 grain pellet için. Regülatörsüz / düz tactical model (long veya lw değil) Güç ayarı fabrika çıkışında.

Mevcut güç ayarı ile veya belki gücü biraz kısarak sanki 15,89 ile daha iyi bir atış eğrisi yakalar gibi düşünüyorum bu değerleri gördükten sonra. Elimde 15,89 pellet yoktu sipariş ettim şimdi. Önümüzdeki hafta 15,89 ile olan atışları da benzer şekilde eklerim.

airgunturk.com/attachment/26475/

Ankara TR

• Geçen hafta atışa gidemedim. Bu hafta yaptım jsb 15,89 ile çalışmayı. İlk atışı yazıcı yazmadı, elle ekledim sonradan. 15,89 la mevcut ayarda 180 bar ile 140 bar arası birbirine yakın sayılabilecek bir 20 atış var.

airgunturk.com/attachment/26758/

Ankara TR

• 28.2 deki atışlarda 175 bara kadar 800 e gelmezken, 175 ten 130 a kadar ise 800 ün altına düşmüyor, bu neden böyledir acaba?

• tüp ilk kullanımda içindeki basınç fazla olduğu için çekiç valfi fazla açamıyor. basınç azaldıkça çekiç valfi rahatça açtığı için hız artıyor

• Basınç azalınca çekiç valfi daha iyi açabildiğinden olsa gerek.

The world is mine...

• tüp ilk kullanımda içindeki basınç fazla olduğu için çekiç valfi fazla açamıyor. basınç azaldıkça çekiç valfi rahatça açtığı için hız artıyor

Peki tüpte regülatör olsa idi durum değişecek miydi?

• regülatörün amacı bu zaten. tüpün genelindeki basınç regülatör un ayarlı olduğu basınca dusene kadar valfi hemen arkasındaki odacikta basıncı sabit tutar. Bu sayede belirli bir atış stabilitesi yakalanır.

The world is mine...

• Regülatörün ayarlandığı basınca kadar hız stabil kalır (kabuledilebilir tölerans aralığında) tüpün basıncı regülatörün basıncına geldiğinde tekrar stabiliteden çıkar

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• regülatörün amacı bu zaten. tüpün genelindeki basınç regülatör un ayarlı olduğu basınca dusene kadar valfi hemen arkasındaki odacikta basıncı sabit tutar. Bu sayede belirli bir atış stabilitesi yakalanır.

Regülatörün ayarlandığı basınca kadar hız stabil kalır (kabuledilebilir tölerans aralığında) tüpün basıncı regülatörün basıncına geldiğinde tekrar stabiliteden çıkar

Teşekkür ediyorum ustalarım,
    Burada anlayacağımız nokta; tüp ilk kullanımda yani 200 barda regülatör süz ise, içindeki basıncın fazlalığı dolayısı ile düşük hızda atış yapıyor, sebebi çekiç valfi fazla açamıyor,
    Lakin regülatör uygulaması olursa, böyle bir durum yani basınç fazlalığı sebebi ile çekicin valfi açamama sorunu ortadan kalkmış oluyor, doğru anladım değil mi?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen bluemai: İmla.. ().

• regületör taktırırsanız bu durum olmaz. Regületör taktırırsanız tüfeğe tekrardan aşık olursunuz.

• Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

The world is mine...

• Benim hırçın çocuk bt65'in regülatör ile ıslah çalışması.

The world is mine...