Hatsan mod 90 ve striker edge arasındayım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • O benim de merak ettiğim bir konu. Zira yanında hediye edilen ucuz markasiz pelletlerle deneyebildim sadece ve isabet-tahribat konusunda onlar bile tatmin ediciydi. Gamo pro magnum ile deneyeceğim haftaya bakalım..

• pro hunter pro magnuma göre daha tatmin edici bilginiz olsun... eğer alabilirim derseniz jsb 14.3 grainlik pelletler var onlar tam edge için mükemmel sonuç verir

• pro hunter pro magnuma göre daha tatmin edici bilginiz olsun... eğer alabilirim derseniz jsb 14.3 grainlik pelletler var onlar tam edge için mükemmel sonuç verir

jsb bulabilirsem kullanmak isterim ama bulunduğum ilde gamo ve türk malları dışında pek marka yok malesef..

• Striker edge tahribatı ile ilgili son deneyimlerim neticesinde yazma gereği duydum. 50 büyük adım mesafeden içi su dolu salça konserve kutusunu delip geçerek beni hayrete düşürdü. Ucuz 2.5. liralık pellet ile atış yaptım. Su direncinden dolayı çift taraflı delebileceğini ummamıştım açıkçası..

• Striker edge tahribatı ile ilgili son deneyimlerim neticesinde yazma gereği duydum. 50 büyük adım mesafeden içi su dolu salça konserve kutusunu delip geçerek beni hayrete düşürdü. Ucuz 2.5. liralık pellet ile atış yaptım. Su direncinden dolayı çift taraflı delebileceğini ummamıştım açıkçası..

tüfeğiniz hayırlı olsun, aynı tüfekten bende aldım, çok memnun kaldım, bir heves ile alacaklar için fiyat/performans olarak gayet tatmin edici sonuçlar veriyor.Tüfekle gelen dürbünü taktığımda ayarsız olduğundan netice alamadım, üstte ve sAğ yanda yuvarlak düğmeleri var, sağ sol yukarı aşağı ayar yeri bulamadım, üsttekini çevirsem dürbünün gazı kaçabilir diye okuduğumdan ve youtube da bu dürbün ile ilgili bir ayar videosu bulamadığımdan , dürbün süs olarak kaldı, şimdilik :))

Colt TW 1911 4,5 BB <3
    Jericho SA 941 4,5 BB :thumbup:
    Crosman 1088 4,5 Pellet
    Mod25 sprchrg 4,5 Pellet
    Striker Edge 5,5 Pellet

• tüfeğiniz hayırlı olsun, aynı tüfekten bende aldım, çok memnun kaldım, bir heves ile alacaklar için fiyat/performans olarak gayet tatmin edici sonuçlar veriyor.Tüfekle gelen dürbünü taktığımda ayarsız olduğundan netice alamadım, üstte ve sAğ yanda yuvarlak düğmeleri var, sağ sol yukarı aşağı ayar yeri bulamadım, üsttekini çevirsem dürbünün gazı kaçabilir diye okuduğumdan ve youtube da bu dürbün ile ilgili bir ayar videosu bulamadığımdan , dürbün süs olarak kaldı, şimdilik :))

Ayar çok basit. Tüfeği sabit bir yere dayayarak 15 metreden boş bir kağıtta işaretlediğiniz noktaya nişan alıp 3 atış yapın.nereyi vurduğu şu anda önemli değil.Eğer hepsi yaklaşık aynı yeri vurduysa çok güzel.Dürbünün ayar kapaklarını açın.işaretlediğiniz noktaya nişan alın.Eğer işaretlediğinizden aşağı vurdu ise Up yazan tarafa,yukarı vurdu ise tersi yöne dürbünden bakarak +'yı vurduğunuz alana doğru kaydırın.Sağa kayıksa L yazan tarafa ok yönünde çevireceksiniz.
    Mantık şu.
    Nişan aldığınız yerden aşağıyı vurduysanız ters yöne (UP),sağa vurduysanız yine ters istikamete (L) tarafına çevirip tüfeği kımıldatmadan dürbündeki +'yı vurduğunuz alana taşıyorsunuz.
    Bütün dürbün ayarlarımı bu mantıkla yapıyorum.Sorun yaşamıyorum.

• Teşekkürler sizinki de hayırlı olsun:) Yanında dürbün vermediler benim tüfeğin ama gez atışlarında nispeten uzak mesafelerden atabiliyorum, yine de dürbünü de deneyimlemek isterim. Sekku hocam çok güzel anlatmış sıfırlamayı sağolsun. En yakın zamanda bir dürbün de ben edineceğim bakalım nasıl olacak

• Teşekkürler sizinki de hayırlı olsun:) Yanında dürbün vermediler benim tüfeğin ama gez atışlarında nispeten uzak mesafelerden atabiliyorum, yine de dürbünü de deneyimlemek isterim. Sekku hocam çok güzel anlatmış sıfırlamayı sağolsun. En yakın zamanda bir dürbün de ben edineceğim bakalım nasıl olacak

Tüfek ile gelen dürbün 4*20 tasco( büyük ihtimal sahte), piyasada 20.Tl gibi bir fiyatla satılıyor, bence, imkanlar elverdiği ölçüde ve forumdaki üstadların tavsiyeleri doğrultusunda biraz daha üst seviye dürbün almakta fayda var.

Colt TW 1911 4,5 BB <3
    Jericho SA 941 4,5 BB :thumbup:
    Crosman 1088 4,5 Pellet
    Mod25 sprchrg 4,5 Pellet
    Striker Edge 5,5 Pellet

• Haklısınız. Optima 3-9x32 veya benzeri başlangıç seviyesi bir dürbün yeterli olur gibi geliyor bana da.

• 4x20 dürbün deki sorun şu boğaz çapı 25 mm den küçük olduğu için tek parça ayak yada dampa takılamıyor kendi ayaklarıda oldukça adi bu nedenle bence tercih edilmemeli merçek çapıda küçük doğru düzgün ışık almıyor
    optima 3-9x32 başlangıç için iyidir

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk